לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
ולתפארת הדמנציה

ולתפארת הדמנציה

יש משהו מטריד בעובדה שהמילים של ראש הממשלה "עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה" יחזיקו מעמד לפרק זמן השווה בערך לזכרון של דג זהב.

מאת

מלבד הביקור המתוקשר באפריקה לציון 'מבצע יונתן' ופריצת הדרך לקהילייה העסקית בישראל מסתבר שראש הממשלה בנימין נתניהו, הספיק בשבועיים האחרונים לעשות דבר משמעותי הרבה יותר: להצטרף לאפליקציית הצעירים סנאפצ'ט.

אם השם נשמע לכם כמו התעטשות ביפנית ורק אתמול למדתם איך לסנן את הפיד שלכם בפייסבוק ולהעלות תמונה באינסטוש מתוך מטרה כנה 'להתערבב' עם הדור הצעיר, מסתבר שאתם כבר חיים בעולם האתמול:

רוב משתמשי האפליקציה הינם צעירים בטווח גילאי ה10-23. 38% מבעלי האפליקציה הם בגילאי 24-25, לעומת 5 אחוז בלבד בשנת 2013. הצעירים עדיין מהווים את רוב המשתמשים - 69% בגילאי 18-24, לעומת 24% בלבד בשנת 2013. (ע"פ נענע.06.07.16).

אז מה מייחד את אפליקציית סנאפצ'ט מכל השאר?

העובדה שתוחלת החיים בעולם הסנאפצ'ט עומדת על עשר שניות:

אתם יכולים לשלוח טקסטים, תמונות, סרטונים, חוויות עולמיות, מה שבא לכם מתוך ידיעה שאחרי 10 שניות הם יתאיידו להם לעולם שכולו שכחה (התמונות והמראות ממשיכים להישאר בעולם האמת של שרתי החברה).

הנהירה לסנאפצ'ט כמו גם הנטישה ההמונית של בני הנוער את הפייסבוק והטוויטר אולי יש בה בכדי לשקף לנו בעצם את האידאליזציה האגדתית שכל כך קורצת להם:

תמיד לימדו אותנו באבות פרק ב, משנה א: "עַיִן רוֹאָה: וְאֹזֶן שׁוֹמַעַת,: וְכָל מַעֲשֶׂיךָ בַּסֵּפֶר נִכְתָּבִין" והנה מגיעה האפליקציה הזו ובעצם אומרת לנו:

עשו מה ואיך שבראש שלכם, גם ככה לא רק שמעשיכם אינם נכתבים אלא שהם גם הולכים להימחק אחרי עשר שניות. החיים הטובים, פשוט תרשו לעצמכם.

כי איך אפשר להתכחש לקסם הממכר של אבקת הדמנציה הזו שמביאה לנו הזדמנות שנייה בדמות נייר חלק שמוחק את כל העוונות, ההתחייבויות או הפשלות שלנו מבלי להשאיר סימנים.

האמת שלא ידעתי אם לצחוק או לבכות, כששמעתי שראש הממשלה הצטרף לאפליקציה הזו:

מצד אחד תודו שאין דבר שיותר תפור ומשובט לפוליטיקאים מאשר אפליקציה שמשמידה כל ראיות למה שאמרת ושלחת. הפנטזיה המושלמת.

מצד שני, איך אמר כבר הסופר הספרדי קרלוס זאפון: "כל עוד מישהו זוכר אותנו, אנחנו חיים."

יש משהו מטריד בידיעה שדבריו העתידיים של ראש הממשלה בסנאפצ'ט:

"עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה" יחזיקו מעמד לפרק זמן השווה בערך

לזיכרון של דג זהב.

16/7/2016

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 1 תגובות ב-1 דיונים

(1) אייל, 20/7/2016 09:47

הארה חשובה!

בהרצאה מאת סמנכ''ל ''אינטרנט רימון'' הוא אמר שבאישור הצטרפות לאפליקציה המצטרף מאשר לחברה לעשות שימוש בתמונות שהוא מעלה! הם פשוט מוכרים את התמונות לכל המרבה במחיר! ראו הוזהרתם!

 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub