לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
מתחת למראה הגותי

מתחת למראה הגותי

יש בפנים אדם אמיתי, שמכיל הרבה יותר עומק ורצינות ממה שמשדר העיצוב החיצוני של הקנקן שלו.

מאת

"אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו". כמה פעמים אמא שלכם אמרה לכם את זה? הצחוק הוא שבעולם השיווק של היום, זה בדיוק מה שקורה. אולם מובן שלא לזה התכוונה אמא שלכם! אנחנו נוטים לדון ולתייג אנשים על פי הופעתם החיצונית, ולפעמים אנחנו עלולים לטעות בגדול.

לא מזמן קרה לנו משהו כזה. בתי ואני יצאנו לצפות במחזמר, וקיבלנו את המושבים 1 ו-2. "את תשבי בשתיים", לחשה לי בתי כשהיא ראתה מי יושב בשלוש וארבע. לידינו ישב גבר צעיר, לבוש בסגנון גותי. שערו השחור גלש לכל עבר, ובגדי העור השחורים שלו היו משובצים בניטים וקישוטי מתכת כסופים. צבע השער של בת הלוויה שלו, בהחלט לא היה הצבע הטבעי שלה (או של אף אדם אחר), וגם היא הייתה לבושה באותו הסגנון. ישבתי על כיסא 2, כשגופי נוטה בזהירות לכיוון מושב 1.

נשאר עוד קצת זמן לפני המופע, והשכן שלי קם לקנות משהו במזנון. שחררתי מעט אוויר והתרווחתי במושב – עד שהוא חזר, עם פופקורן ביד, ואני שוב התכווצתי בכיסא.

כפי הנראה הוא חש בסלידתי הראשונית והציע לי מעט פופקורן. "זה ממש מוצלח – בטעם גבינה". באותו רגע התהפך העולם.

מתוך מבוכה ובושה שהייתי כל כך שיפוטית, סירבתי בנימוס, ונכנסנו לשיחה עמוקה על מופעים, זמרים ושירים. יכולתי לראות את האדם שמתחת למסכה, ולהזכיר לעצמי שכנראה אמא שלי בכל זאת הבינה כמה דברים.

יש כמה מסרים, שאנחנו צריכים לחזור וללמוד שוב ושוב. אני מקווה שזה כבר לא יהיה אחד מהם.

ובכל זאת, אני חושבת שגם על הצד השני מוטלת אחריות. הבגדים שלנו כן משקפים את האישיות שלנו. הם אומרים משהו על הציבור שאתו אנחנו מזדהים. הם אומרים משהו על איך היינו רוצים שהעולם יראה אותנו. לבוש "גותי" זאת הצהרה – גילוי דעת שלא בדיוק ברור לי מהו. גם לבוש פרובוקטיבי אומר משהו על המטרות וסדרי העדיפויות שלנו (כמה פעמים אפשר לומר לנשים צעירות שאם הן לא רוצות שיתייחסו אליהן כמו לאובייקטים, הן לא צריכות להתלבש ככה?), ולבוש בעל אופי צנוע ומכובד, אומר משהו שונה לחלוטין.

אז האחריות מוטלת על שני הצדדים. אנחנו צריכים להתלבש בדרך שתשקף נכון את הערכים שלנו, ושתהיה תואמת לאדם שאנחנו רוצים להיות ולמסר שהיינו רוצים לשדר לאחרים.

ומצד שני, כשאנחנו פוגשים אנשים, עלינו להסתכל אל מתחת לפני השטח ולנסות לראות את האדם שמתחת - ליצור קשר עם היסוד האלוקי ששוכן בתוך כל אחד ואחד מאתנו.

פאנק, גותי, היפי, קול, יהיה מה שיהיה הסגנון, זכרו שיש בפנים אדם אמיתי, שתוכן הקנקן שלו הרבה יותר עמוק והרבה יותר רציני מעיצובו החיצוני.

30/1/2014

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 2 תגובות ב-2 דיונים

(2) אנונימי, 2/2/2014 22:33

אכן, כאנשים דתיים עלינו להזכיר לעצמנו נקודה חשובה זו.

בכל יצור אנושי קיימת נשמה אלוקית שלעיתים התגלגלה למקומות לא צפויים. איך כתוב במקורות: ' להוציא עיקר מזולל' להוציא את היהלום מהבוץ. גם בבוץ הוא יקר ביותר.

(1) אנונימי, 2/2/2014 11:56

אמאלה איזהתמונות :(

 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub