רוזי ושרי היקרות,

אני בת 31 ולאחרונה התחלתי לשמור מצוות. כעת החלטתי שאני מחפשת בן זוג למטרת נישואין. הבעיה היא שיצאתי עם גברים כה רבים במשך השנים, עד שאני מרגישה שחוקה לחלוטין מכל עניין ההיכרויות.

פגשתי ויצאתי עם הרבה גברים ואני כבר רוצה לפגוש את האדם הנכון. למה כל כך קשה לפגוש מישהו? איפה אני טועה? ומה עליי לעשות כדי לשנות את המצב? אני לא מחבבת את הבחורים שאני פוגשת. אני פשוט רוצה לעבור הלאה לשלב הבא בחיי.

אני מכירה נשים רבות סביבי שמתחתנות. אפילו לא ידעתי שהן יוצאות בצורה רצינית וכעת הן מתכננות חתונה! הגברים שעמם יצאתי גם הם מתחתנים, אז כנראה שמשהו אצלי לא בסדר, נכון? כל עצה שתוכלו לתת לי תעזור.

ל.

ל. היקרה,

את נמצאת בתהליך מעבר בין היכרות שטחית להיכרות למטרת נישואין

בעינינו, הסיבה לקושי הנוכחי שלך היא שאת נמצאת בתהליך של עיבוד השינוי שעליו החלטת לגבי נושא ההיכרויות, לעבור מהיכרות שטחית להיכרות למטרת נישואין. בה בעת, לאור השינוי בגישתך לדת ולשמירת מצוות, הרבה דברים מתרחשים אצלך מתחת לפני השטח, אולי יותר מכפי שאת קולטת. לרוב, אנו ממליצות לאנשים שהחלו לשמור מצוות לתת לעצמם זמן הסתגלות – להגיע להבנה טובה יותר של סגנון החיים החדש ומערכת הערכים החדשה שלהם, ולהבהיר לעצמם איך הם רוצים להתפתח.

מובן שאישה בשנות ה-30 לחייה לא רוצה לבזבז זמן רב על תהליך כזה, אבל ייתכן שכדאי לך לקחת פסיעה לאחור לזמן מה ולהבהיר לעצמך מספר דברים, לפני שתתחילי לצאת לפגישות. עלייך לשאול את עצמך שאלות לגבי נושאים רבים, ביניהם, האופן שבו את רוצה לשמור שבת ולהעביר את החגים ומהי רמת הכשרות שאת רוצה לשמור.

אבל הרבה יותר מזה, עלייך לבדוק מחדש את תפיסת העולם שלך ואת ציפיותייך לגבי נישואין, קריירה, משפחה, בילוי זמנך הפנוי, מה היית רוצה להשיג בעתיד הקרוב והרחוק, מה מעורר בך עניין מבחינה יצירתית ואינטלקטואלית ואיך את רוצה שייראו יחסייך עם משפחתך. נושאים אלה הם בעלי השלכות מרחיקות לכת, הרבה מעבר לשינויים שערכת בסגנון חייך ולידע שהתחלת לרכוש ביהדות.

"פסק זמן" זה לא חייב להיות ארוך והוא יכול להימשך מספר חודשים בלבד. לאחר שהבהרת לעצמך דברים אלה ואחרים, תוכלי לבחור את הגברים שעמם את נפגשת בצורה טובה יותר ולזהות את האדם המתאים, כשתפגשי בו.

במהלך פסק הזמן אנו ממליצות לא רק על התבוננות פנימית. בפרק זמן זה עלייך להתחבר לצד היצירתי שבך. עשי משהו מהנה או מעשיר שלא היה לך זמן לעשות בעבר. התחילי בפעילות גופנית קבועה שממנה תוכלי ליהנות (לדוגמא, שיעור ריקוד, אומנות, רכיבה על אופניים וכו'). פעילות זו תסייע לך להרגיש נמרצת יותר וכן תחולל פלאים בגופך ובמצב הרוח שלך.

תופתעי לגלות כמה את יכולה למלא מחדש את המצברים וללמוד על עצמך במהלך פסק זמן זה. כך שכשתחזרי לעולם ההיכרויות, תהיי אופטימית ורעננה יותר.

שימי לב: אין לך שום סיבה, לפי ראות עינינו לפחות, להניח ש"משהו אצלך לא בסדר"! כשתמצאי את בן הזוג המתאים לנישואין בזמן הנכון בחייך, הסיבות לכך ש"חיכית" עשויות להתבהר לך פתאום: ייתכן שהיה עלייך להתפתח מבחינת ההבנה שלך את עצמך או להתחזק יותר בשמירת המצוות, או שבן זוגך צריך היה לעבור תהליך דומה. ייתכן שאחד מכם צריך היה לעבור דירה או לעבור חוויה שתהפוך אותו לבן זוג או להורה טוב יותר.

יש לנו עצה נוספת עבורך, שאנו סבורות כי היא חיונית: מצאי מישהו נשוי באושר, אדם שעליו את סומכת – שישמש לך מעין מדריך, מורה ואוזן קשבת. אין די מילים בפינו כדי לתאר כמה יכול אדם כזה לסייע לך.

אנו מקוות שהצעותינו יסייעו לך להתחיל מחדש בעולם ההיכרויות ומאחלות לך שתמצאי במהרה את האדם המתאים לך.

רוזי ושרי