רוזי ושרי היקרות,

אני מקווה שתוכלו לעזור לי.

אני מתחתנת תוך שבוע ואני מתרגשת מאוד – ודואגת מאוד! יש לי כל מיני מחשבות מטורפות. האם אני בשלה לנישואים? האם הוא הבחור הנכון? ואולי זו טעות אחת גדולה?

אני פשוט משתגעת מדאגה. האם יש לכן עיצה טובה בשבילי?

א.

א. היקרה,

קודם כל, מזל טוב לקראת נישואייך הקרובים.

החרדה שאת חווה היא אופיינית ביותר. רוב האנשים העומדים בפני חתונה חשים נסערים, במיוחד בשבועות שקודמים לחתונה. שתינו זוכרות את הרגעים האלו ויחד עם זאת כל אחת מאתנו נשואה כבר מעל ל-25 שנה.

העובדה שמדובר בחוויה המשותפת לכולנו אולי תרגיע אותך, אבל יש עוד משהו שעשוי להקל עלייך. "מחשבות מטורפות" הן סימן למתח ולאו דווקא לבעיה מהותית בקשר.

כדי להירגע, נסי לחשוב על הדברים הטובים שהובילו את שניכם להחלטה להינשא: הערכים המשותפים שלכם והחלומות שאתם חולקים יחד. מטרות וערכים משותפים הם היסודות לנישואין טובים!

נסי להתמקד בכמיהה שלכם לקראת חיים משותפים, בחיבה ובמשיכה ההדדית שאתם חשים. בני זוג שמכבדים ומוקירים זה את זו, מסוגלים לבטוח זה בזו ממש כמו חברים טובים, המצוידים היטב לחיים משותפים. התרכזי בנקודות החיוביות שיש לכם, לך ולבעלך לעתיד – את עשויה להרגיש רגועה יותר.

בחודשים האחרונים, הייתם נתונים במתח גבוה. ארגון החתונה ותכנון בית לעתיד נשמעים כדברים מרגשים מאוד, אבל כרוך בכך גם הרבה מאוד לחץ. תזכרי שלאחר החתונה, המתח יפוג ותוכלו שניכם לשוב לקרבה הרוגעת שהכרתם לפני כן.

לכל אחד מכם, קצב פנימי משלו, הרגלים, "מוזרויות", דרך חשיבה מסוימת, גישה ייחודית לכסף וכדומה.

ועכשיו נגלה לך סוד קטן שרוב הזוגות הנשואים הטריים לא יודעים – שנת הנישואים הראשונה עלולה להיראות קשה ומורכבת מדי פעם. לכן חשוב שתדעי, שכל זוג טרי ללא יוצא מן הכלל, עובר תקופת הסתגלות. הידיעה הזו תוכל לעזור לך להתמודד עם מחשבות מהסוג של "כיצד יתכן שהחיים עם מישהו שאני כל כך אוהבת, יכולים להיות כל כך קשים? אולי עשיתי טעות?" במקום זאת, תוכלי לומר לעצמך "אה! זו התקופה הקשה עליה דיברו רוזי ושרי. זה טבעי ושנינו נתגבר ואפילו נצחק על כך בעוד כמה שנים."

גם אם ברור לכם שאתם מתאימים האחד לשני, עדיין ישנו סיכוי שלא הפנמתם את האתגר הכרוך בחיים משותפים. לכל אחד מכם, קצב פנימי משלו, הרגלים, "מוזרויות", דרך חשיבה מסוימת, גישה ייחודית לכסף וכדומה. פתאום יש צורך להתחשב באדם נוסף כשמחליטים על מה להוציא ולאן לצאת, איך לשמור על הבריאות וכיצד להתמודד עם מטלות הבית. צריך גם ללמוד לאזן בין האישיות שלנו (טעם, תחומי עניין, חברים) לבין העובדה שלפעמים יש לשים את ההעדפות שלנו בצד כי הנישואים חשובים יותר.

זו הסיבה מדוע מספר רב של נשואים טריים דואגים שמא משהו לא בסדר בקשר שלהם כשבעצם הם עוברים תהליך נורמלי לגמרי של בניית חיים משותפים.

יש לך הרבה סיבות לשמוח. נישואים הם חוויה נפלאה. אנו מאחלות לך ולבעלך לעתיד חתונה שמחה וחיים מאושרים! מזל טוב!

רוזי ושרי