לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
שבעה הרגלים יומיים להצלחה

שבעה הרגלים יומיים להצלחה

האם יש הרגלים שמבדילים בין מליונרים לבין אנשים במעמד הבינוני?

מאת

בספרו רב-המכר, Change Your Habits, Change Your Life, ראיין טום קורלי מאות מיליונרים בזכות עצמם - אנשים שהרוויחו את כספם במו-ידיהם - בנוגע להרגלים היומיים שלהם, והשווה בין תשובותיהם ל אלה של 128 אנשים שהכנסתם היא בגובה שכר המינימום. בספרו, טום מגדיר 7 הרגלים ספציפיים, שהם חיוניים לכל אדם שרוצה להצליח.

להלן ההרגלים שקורלי מצא ביחס למיליונרים:

  1. הם קוראים. לפחות 88% מהאנשים העשירים במחקרו של קורלי מבלים שלושים דקות או יותר מדי יום בקריאה. רובם קוראים ספרי התפתחות אישית, ביוגרפיות או ספרי היסטוריה. אולם המחקרים מוכיחים שגם קריאת ספר טוב מסייעת לקריירה. בסיפוריהם של אחרים יש שיעורי חיים מכריעים, וניתן ללמוד הרבה מאוד מנקודות מבט שונות, מאתגרים שונים ומרעיונות שונים. אם אנחנו לומדים, פירוש הדבר שאנחנו צומחים.

  2. הם עושים ספורט. 76% מהמצליחנים מקדישים לפחות חצי שעה ביום או יותר לאימון אירובי. הם רוכבים על אופניים, רצים או הולכים ומדווחים כי הספורט עוזר להם לנקות את הראש ולהפיג את המתח בחייהם. כשאנו מותחים את הגבולות הפיזיים שלנו, אנו לומדים למתוח את הגבולות גם בתחומים אחרים בחיינו.

  3. הם בונים מערכות יחסים חיוביות. מצליחנים מוצאים דרך ליצור קשרים עם אנשים אחרים שגם הם בעלי מוטיבציה גבוהה. הם מתנדבים או מצטרפים לקבוצות של אנשים העוסקים באותו תחום מקצועי או באותם תחומי עניין. באופן כללי, הם מצמצמים את זמן השהייה שלהם בקרבת אנשים שליליים. "אתה נוטה להצליח באותה מידה כמו אלה שאתה מתרועע עמם בתדירות הגבוהה ביותר", כותב קורלי. אנו הופכים להיות הממוצע של 5 האנשים עמם אנו מבלים את הזמן הרב ביותר.

  4. הם מציבים מטרות. רוב העשירים עורכים תוכניות מפורטות עבור כל יום ואפילו עבור כל שעה בלו"ז היומי שלהם. 80% מהם "אובססיביים לגבי השגת מטרות" ומתמקדים בקביעות במטרותיהם, הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. "אני אומר לכם להפסיק להשקיע את האנרגיות ואת שנות חייכם הטובות ביותר בניסיונות סרק לשנות אחרים. שנו את עצמכם - התמקדו בעצמכם, בחלומות ובמטרות שלכם, ופעלו כדי להגשימם", כותב קורלי. ללא מטרה, אנחנו נפסיד בכל פעם.

  5. הם ישנים היטב. איינשטיין ישן לפחות 10 שעות כל לילה. 89% מהמצליחנים מקפידים לישון לפחות 7 או 8 שעות בלילה. השינה היא בעלת חשיבות מכרעת להצלחה; היא משפיעה על היצירתיות שלנו, על הזיכרון ועל מצבי הרוח שלנו. אם איננו ערניים, אנו עלולים להחמיץ את ההזדמנויות הרבות שמוענקות לנו מדי יום.

  6. הם מפתחים אסטרטגיות רבות ומקורות הכנסה רבים65% מהמיליונרים היו בעלי 3 מקורות הכנסה שונים לפחות לפני שעשו את המיליון הראשון שלהם. "מיליונרים בזכות עצמם אינם מסתמכים על מקור הכנסה יחיד, כיוון שמגוון מקורות הכנסה מאפשר לכם לנווט בשלום את דרככם בתהפוכות הבלתי נמנעות של מזג האוויר הכלכלי", כותב קורלי. אם יש לנו רק דרך מוצא אחת, קרוב לוודאי שנוותר עוד לפני שהדלת תיסגר.

  7. הם נמנעים מבזבוז זמן. מצליחנים מעריכים את הזמן שלהם אפילו יותר מאשר את הכסף שלהם. זמן הוא משאב מכריע ורוב האנשים שמגשימים את מטרותיהם לא מבלים שעות בצפייה בטלוויזיה או בשיטוטים באינסטגרם. "כשאתם מתייחסים לבזבוז זמן כאל הסיכון הגדול ביותר, הדבר מכריח אתכם להפוך מודעים יותר לאופן בו אתם משקיעים את זמנכם", כותב קורלי. אם הזמן חשוב לנו, אנחנו נגרום לו להיות משמעותי.

שבעת הרגלים אלה אינם מתייחסים להשגת הצלחה כלכלית בלבד - ניתן להשתמש בהם כדי להשיג סוגים שונים של מטרות או לשנות את תכונות האופי הבלתי רצויות שלנו. אם נמצא דרך כיצד להטמיע שבעת הרגלים אלה בחיינו, הדבר יכול להוביל לשינויים משמעותיים בכל תחומי חיינו. כפי שאומר מייק מרדוק, "סוד העתיד חבוי בשגרת היומיום שלכם".

15/7/2017

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 3 תגובות ב-1 דיונים

(1) א, 18/7/2017 09:18

הייתי מציעה לברור דברים. לא להגיש כמות שזה. אתם אתר יהודי

בס"ד העצה לא לבזבז זמן, המדד של קריאה, אלה אכן יכולים להיות בעלי השקה להצלחה לפי הקריטיריון היהודי. אלם הקריטריון של הצלחה בחיים של יהודים, הוא לא הקריטריון של החברה הלא יהודית. מצטערת. החפץ חיים זכר צדיק לברכה לא הקפיד לישון 10 שעות או 8 שעות בלילה. הוא היה קם בחצות ללמוד תורה. איך הוא היה יצירתי כל כך? מפני שהתפקיד של יהודי הוא להעביר את מושכות המנוע המזין אותו מדלק של הגוף לדלק של הנשמה, של לימוד תורה, של מצוות, של דבקות באלוקים . אני בטוחה שהשכינה הקדושה ממש לא רוצה שיקחו את העצה שלכם על שינה.

יהונתן, 19/7/2017 11:24

לא כולנו החפץ חיים

החפץ חיים היה דמות מיוחדת. אין אפשרות לתת המלצה גורפת למיעוט שעות שינה. זה יפגע בבריאות הפיזית והנפשית. יש לעשות התאמות בהתאם לאורח החיים שלך.
כתבה מעולה

א, 23/7/2017 23:27

באתי עכשיו במהלך לימוד התורה הרגיל שבלילה לפני יום העבודה הרגיל לגמרי של מחר כדי להגיב ולהדגים בכך

שגם פרטים מאוד רגילים ולא מיוחדים בישראל יכולים וצריכים ללמוד תורה בלילה, ולישון הרבה פחות שעות ממה שמורגלים בו בעולם המערבי (ולאכול הרבה יותר בחוכמה לפי צרכי הגוף, באופן שמאפשר לא לנפח את צרכי שעות השינה כדי לעכל את האוכל הרב מידי). (שעשויה להיות קצה של עליון של הגעה להגינות ולתיקון בתוך הגבולות האפשריים לפי חוקי הגוף, שהם הזמינים למי שאין לו את האחריות על לימוד תורה. אבל הם לא החוקים של מי שצריך לחיות את חוקי הנשמה (הראש), ולא הגוף)

 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub