ביונסה גרמה לסערה באינטרנט עם הודעתה באינסטגרם שהיא מצפה לתאומים. תוך שמונה שעות בלבד היא שברה את שיא הלייקים לתמונה האהובה ביותר, בכך שקיבלה 6,481,207 לייקים ולמעלה מ- 350,000 תגובות. עם כותרות בסגנון "איזו חשיפה", תמונותיה החושפניות למדי של ביונסה הופצו ברחבי העולם, מציעות הצצה אינטימית למסע שלה לקראת האמהות.

כולנו מאחלים לביונסה כל טוב. מילות התודה שלה למעריצים על איחוליהם והכרת התודה שלה על המתנה והברכה הכפולה בהריונה היו מרנינות. אבל אולי נקדיש רגע לשקול את האופן שבו אנו משתפים אחרים ברגעים הפרטיים ביותר בחיינו. כיוון שלא מדובר רק באנשים מתחום הבידור ובכוכבי-על שמציגים לראווה את הגוף שלהם וחושפים את חייהם לעיני הציבור. זו הפכה להיות דרך שבה אנו חיים.

חיינו הפכו למשהו שאנו משדרים. אין טיול שמטיילים בו, סושי שאוכלים, מדליה או תואר שמקבלים, מבלי שמישהו אחר יצלם תמונה ויעלה אותה למדיה החברתית. כל הישג – החל מגמילה מחיתולים וכלה בקידום בעבודה – זוכה להכרזה פומבית ומוצג לעיני כל, למען יראו ויגיבו.

רוב בני דור ה- Y עמם שוחחתי על תמונתה של ביונסה לא התרגשו. “זה מה שכולם עושים. אנחנו אפילו לא חושבים על זה", אמרה אישה אחת.

אולי זו שורש הבעיה. הפסקנו לחשוב לפני שלוחצים על "שלח".

"כן", היא הנהנה. “אני בטוחה שאם היינו מקדישים לזה קצת יותר מחשבה, חצי מהתמונות האלה לא היו מגיעות לרשת".

הסיכון שטמון כאן הוא וויתור על הפרטיות שלנו. אנו חושפים חלקים אינטימיים ביותר של עצמנו. גבולות שנחשבו מקודשים בעבר, נחצים כעת כבדרך אגב.

אין מדובר בשיימינג של הגוף או הגבלת הביטוי העצמי. מדובר במציאת איזון בין הציבורי לפרטי בחיינו. מדובר על חיים עם אצילות, צניעות וכבוד עצמי.

היהדות מעודדת אותנו שניהנה מכל הברכות והמתנות שבחלקינו, אולם מנחה אותנו לעשות זאת בצניעות. להשאיר בצד את ההצגה הפומבית. זהו המפתח לשלווה ולשלום פנימיים. התנהלו בכבוד. אל תנפנפו לעיני כל את חייכם. לא כל דבר אמור להיות משודר ומוצג לכל העולם.

ניתן לבטא את האופי שלכם מבלי להיות מרכז תשומת הלב. שמרו על פרטיותו של המקדש הפנימי שלכם.

כשמדובר בהריון, היהדות מעניקה לנו ביטוי יפהפה ביותר. אנו מברכים את ההורים המצפים לילד בברכת 'בשעה טובה'. זהו סוג של תפילה. אנו מייחלים לבריאותה של נשמה חדשה ולהגעתה המוצלחת לעולם. לפי המנהג הרווח, איננו מעניקים מתנות לפני שהתינוק נולד ואף לא עורכים מסיבות לתינוקות שעוד לא נולדו. דברים רבים אינם בידינו. לפעמים נשמות תמימות אלה מגיעות לעולם מוקדם מן הצפוי. כל מי שהיה עד ללידה ושמע את המוניטור העוקב בהתמדה אחר דופק העובר מכיר את החשש המטלטל כשנדמה שמשהו לא בסדר. החזקת התינוק בזרועותיכם ושמיעת בכיו הראשון של הרך הנולד – זוהי חוויה של אושר שאין כדוגמתה. אנו לא מתייחסים לחיים שאנו נושאות בתוכנו כאל מובן מאליו. לידה היא נס אמיתי.

ביונסה, בשעה טובה. מי ייתן ויהיה לך הריון קל, תאומים בריאים ואת היכולת לגדלם בנחת ובשמחה. אני מציעה תפילה זו לכולם. הבה נשמור על קדושת האני הפנימי שלנו. נעריך את הזמן שלנו יחד, את חיי המשפחה ואת המתנות המסתתרות בתוך בתינו. כשאנו מתנהלים בצניעות ובפרטיות, אנו מכבדים את עצמנו ומעריכים את צלם האלוקים שבנו.

מי ייתן ונגדל את ילדינו בבריאות טובה ובשמחה.