לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
בהעלותך(במדבר ח-יב)

בהתלהבות רעננה

פרשת השבוע הזה מתארת כיצד אהרון, הכהן הגדול, היה מדליק את המנורה מידי יום במשכן. הפסוק מדגיש "ויעש כן אהרון... כאשר ציווה ה' את משה" (במדבר ח', ג'). המפרשים מסבירים שיש כאן שבח מיוחד לאהרון, שלא הדליק את המנורה באופן שונה מזה שהוכתב לו.

ההסבר הזה עדיין נראה תמוה. למה שנעלה על דעתנו שאדם גדול כמו אהרון יתפתה להדליק את המנורה בדרך לא נכונה?!

הרמב"ן מסביר שהשבח על אהרון הוא שלמרות שהיה יכול להעביר את התפקיד לידיים אחרות, הוא עשה אותו תמיד בעצמו – במשך כל 40 השנים במדבר.

ה'שפת אמת' אומר שמעבר לכך, אהרון הדליק את המנורה, יום אחרי יום, באותה רמת התלהבות רעננה. אותו תפקיד נראה בעיניו תמיד כמו חדש. זה כבר מובן, דבר כזה באמת ראוי לשבח!

חשבו על החיים שלכם. לכולנו יש תפקידים שאנחנו ממלאים על בסיס יומיומי: פגישות עם קליינטים, ארוחות עם המשפחה, אפילו אמירת קריאת שמע. השאלה היא: האם נכנסנו להרגל שבשגרה, האם ההנאה והמשמעות גלשו איכשהו לסחרור של תנועה חסרת מחשבה?

הנה הפתרון שיעזור לנו לשבור את המונוטוניות הזאת:

בררו לעצמכם מה גורם לכם להתלהב באופן טבעי. רשמו את רגעי ההתלהבות הגדולים בחייכם. ואז, במשך שבוע אחד, הוסיפו לרשימה כל רגע מלהיב שאתם חווים.

התרגיל הזה יעזור לכם לפתח מודעות רבה יותר להתלהבות שלכם. ואז, תוכלו לטפח אותה ולהפוך אותה לחלק בלתי נפרד מאישיותכם.

על ידי תרגול שקט, תוכלו בסופו של דבר לבחור באופן מודע להיכנס למצב של התלהבות, וליהנות מהאנרגיה החיובית שלו. בדיוק כפי שעשה אהרון כאשר הדליק... את מנורת הזהב!

30/5/2009

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.

למאמר זה התפרסמו: 1 תגובות ב-1 דיונים

(1) חכמון, 12/6/2019 11:51

מחזק מאד! תודה רבההההההההההההההההה!

 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub