רגע יוצא דופן התרחש בשבוע שעבר בבית המשפט הצבאי בשומרון. המחבל תאמר שוכת אחמד חדיר נידון ל-17.5 שנות מאסר, בגלל הפיגוע שביצע בצומת אריאל לפני 3 שנים. במקום נכח אוהד הרץ שנפצע באותו פיגוע, וביקש לשאת דברים בפני בית המשפט. וכך הוא אמר שם:

"ניסית לרצוח אותי לפני שלוש שנים. לא עשיתי לך דבר. הפשע היחיד שלי הוא שאני יהודי. אתה רצית להרוס, לזרוע חורבן – ובסוף הפסדת בקרב. במקום להרוג, נתת לי הזדמנות לבנות את החיים מחדש. פצעת אותי, אושפזתי בבית חולים ונשארתי נכה לכל החיים. אבל הסיפור לא נגמר כאן, הוא רק מתחיל. אני נכה, אבל חי ומאושר יותר מאי פעם. מאז שניסית להוריד אותי, אני רק עולה. שלוש השנים האחרונות לימדו אותי על עצמי, על העם שלי ועל אלוקים יותר ממה שלמדתי כל החיים. באותו יום שדקרת אותי חזרתי מפגישה עם בחורה, שהיום היא אישתי. נולד לנו בן, יש לנו בית, הספקתי להתחיל ולסיים תואר שני, אני עובד בחינוך ומחנך ילדים לאהבה וחמלה – בדיוק ההיפך ממה שאתה מיצג. אתה מייצג רצח, אכזריות, שנאה ורוע. אני ניצחתי אותך. אני חי, אני פועל. אני חלק מעם ישראל, עם הנצח. אתה מבין? השאיפה שלי היא לתקן את העולם, בדיוק להיפך ממך".

ואותו רעיון מפיע בפרשת השבוע: זה מדהים, ככל שיוסף יורד למטה מבחינה פיזית, הוא עולה למעלה מבחינה רוחנית. ככל שהוא יותר מושפל ומבוזה, כך הוא יותר בונה ומרומם את אישיותו. השיא מגיע כשהוא מושלך לכלא במצרים בגלל עלילה. הוא יתום מאם, האחים זרקו אותו, ויש לו כעת את כל הסיבות להיות עצוב ומרוכז בעצמו. אבל כאשר שני שרים מצריים מצטרפים לתא שלו, יוסף אומר להם את המשפט המפתיע הבא: *מַדּוּעַ פְּנֵיכֶם רָעִים הַיּוֹם?*. הרגע הזה שבו הוא שם לב לזולת, הופך לנקודת המפנה של חייו. מכאן הכל משתנה והוא מתחיל לעלות בחזרה החוצה מהכלא: הם מספרים לו את החלומות שחלמו, הוא פותר את החלומות, ואז כשפרעה חולם חלום – אחד השרים נזכר ביוסף והוא יוצא מהכלא. אחרי שיפתור גם לפרעה את החלום, יהפוך לבכיר בארמון ואז יציל את מצרים וגם את האחים שלו מרעב, ויפגוש אותם שוב. למה כל זה קרה? בגלל רגע קטן שבו יוסף לא שקע ברחמים עצמיים, אלא ניסה לשים לב איך השני מרגיש ולעזור לו. אי אפשר לדעת מה ההשפעה של משפט כמו "בוקר טוב, איך אתה מרגיש?".

מתוך https://www.facebook.com/SivanRahavNews