בני היקר,

אני רוצה לאחל לך שנה טובה ומתוקה, ולשתף אותך בכמה דברים שאני חושב שאתה צריך לדעת.

כשאני מסתכל עליך, אני רואה משהו מאוד שונה ממה שאתה רואה כשאתה מסתכל במראה. אתה רואה את עצמך כמו שאתה עכשיו. אבל כשאני מסתכל עליך, אני רואה מה אתה יכול להיות. המטרה הראשית שלי היא לעזור לך לצמוח מהמקום שבו אתה נמצא עכשיו, אל המקום שאליו אני יודע שאתה יכול להגיע.

לפעמים אתה כבר מאתגר את עצמך ודוחף את עצמך להפוך לאדם שבראתי אותך להיות. אז אני רק עוקב אחריך, עם הרבה נחת, ומכוון אותך בעדינות לכיוון הנכון. אני מנצח על כל האירועים והחוויות בחיי היומיום שלך, כדי להבטיח את מלוא האפשרות שתגיע למטרה הזאת.

במקרים אחרים, אני צריך להציב בפניך אתגרים ומכשולים, כדי להפוך את הגדולה הפוטנציאלית שלך למצוינות מעשית. אני יודע שלפעמים הרגעים האלה כואבים, אבל אם לא אציב בפניך אתגרים, אתה לעולם לא תממש את הפוטנציאל שלך. זכור בבקשה שדווקא ברגעים האלה אני יותר קרוב אליך מאשר בכל זמן אחר.

אני רוצה לספר לך על אחד העובדים הכי חשובים שלי. הוא ממש העוזר שלי לענייני צמיחה אנושית. קוראים לו יצר הרע, והוא עובד עבורי 365 ימים בשנה, 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה. ליצר הרע יצא קצת שם רע, אבל הוא באמת החבר הכי טוב שלך. אם לא הוא, אתה היית נשאר אפס לנצח. נתתי לו רשות להטריד אותך בלי הפסק, ולפנות אליך עם מבול בלתי פוסק של אינסוף טקטיקות, שכולן נועדו לאתגר אותך לצמוח ולהשתפר. ליצר הרע ולי יש רק מטרה אחת בכל מפגש ביניכם: שנינו רוצים שתגבור עליו ותראה לו ממה אתה עשוי. מובן שברגע שאתה עושה את זה, אני שולח אותו שוב עם מכשול שיותר קשה להתגבר עליו, בגלל שרק ככה אתה נהיה גדול באמת.

יש לי עצה טובה בשבילך: דבר אלי - לעתים קרובות, ודע שאני מבין את כל השפות. אז דבר אלי במלים שלך, ואל תחכה עד שתגיע לבית הכנסת, דבר אלי בכל שעה שתרצה, לא משנה מה אתה עושה – כשאתה נוהג במכונית, כשאתה מטייל ברחוב. דבר אלי לפני שאתה הולך לישון. ויותר מכל, דבר אלי בשבת. אני תמיד פנוי, ואני יודע להקשיב מצוין. למעשה, אני מבין אותך יותר טוב מכולם (אפילו ממך), בגלל שאתה שלי ואני יצרתי אותך. אז אל תתבייש, אל תרגיש שזה מוזר, פשוט תשפוך את הלב שלך לפני, ואני מבטיח להקשיב ולהגיב.

נצל את השבת, היא המתנה המיוחדת שנתתי לך. כבה את הטלפונים, המחשב, וכל שאר הגדג'טים, ונצל את הזמן השקט כדי ליהנות ממערכות היחסים הכי חשובות שלך: הקשר שלך איתי, הקשר שלך עם עצמך, והקשר שלך עם האנשים המיוחדים שאתה הכי קרוב אליהם. אפילו אם אתה לא מסוגל להשתמש בכל 25 השעות שבשבת לצורך המטרה הזאת, נצל לפחות חלק מהיום כדי להתחבר אלי.

אגלה לך סוד: אני מדבר אליך כל הזמן, אבל אני מדבר בלחישה רפה. כל כך הרבה קולות מתחרים ביניהם, עד שאתה פשוט טובע ברעשים. נסה למצוא מעט זמן שקט כדי להקשיב. תופתע לגלות מה אתה שומע.

אל תנסה לעבור את מסע החיים לבדך. אני רוצה שתמצא מדריך שיוכל לכוון אותך, ללמד אותך ולהראות לך כיצד למצוא אותי ולהתחבר אלי. כשתמצא את האדם הזה, היאחז בו או בה ואל תרפה. גרום לו ללמד אותך ולהנחות אותך, וקח את עצותיו אל לבך.

בנוסף, מצא מישהו שיתלווה אליך במסע הזה. הרבה יותר קל לעשות את הטרק הזה עם שותף למסע. שניכם יחד תוכלו לוודא שאינכם מאבדים כיוון ושאתם מתקדמים אל המטרות שלכם.

אם תוכל, עשה מאמץ להגיע אל המקום בעולם, שבו אפשר להרגיש הכי טוב את מציאותי. לך אל עירי ירושלים. אולי יקח לך קצת זמן להתחבר, אבל אני מאמין בך שתצליח לראות מעבר למה שמצלמים התיירים, שתצליח להתחבר אל הקדושה של העיר הזאת.

ראש השנה מתקרב. זהו יום ההולדת של בני האדם, שבו אני בוחן ומשפר את תוכנית ההיסטוריה האנושית וכותב את הסצנה הבאה לשנה הקרובה. חשוב איזה תפקיד ראשי אתה רוצה לקבל. אני רוצה לתת לך לשחק בתפקיד שיועדת לשחק. אז תחשוב בגדול, וצור חזון מלהיב מי אתה רוצה להיות בשנה הבאה. ובראש השנה, במקום לספור כמה עמודים נשארו במחזור, דבר אליי וספר לי באיזה תפקיד אתה רוצה לשחק.

ספר החיים יהיה פתוח ביום הזה, ואני מניח את העט בידיך. בחר בחיים.

באהבה,

אבא שלך בשמים, שמאמין בך ואוהב אותך בלי גבול.