הקרב על היופי

המרוץ אחר היופי והדרך להשיג אותו

לחצ/י כאן אם אינך יכול/ה לצפות בסרטון.


תגובות
(6 ב-5 דיונים)

(5) עטרת ישראל, 18/12/2019 09:31

מהמם וחזק כמו תמיד !!!!!!!!! יישר כח !!!

(4) יווני, 29/12/2016 19:13

ELLAS קשקוש נחמד. יוון נקראת

אז לקח שם עברי הוסיף צ ובנה על זה ציון. במקום ELLAS

(3) מני, 27/12/2016 13:16

תגובה ליגאל

מי זה היהדות הדתית העכשווית? לידעתך, קצת היסטוריה יהודית לא יזיק, הרמב"ן בדרשת תורת ה' תמימה מביא את דברי הכוזרי ואני מצטט 'וכאשר קמו היוונים והם עם חדש שלא נחלו חכמה כאשר ביאר ספר הכוזרי [וכדאי לעיין שם (א' סג')] ' ובמקום אחר שמתיחס לאריסטו 'ומכאן תראה אכזריות ראש הפילוסופיםוקשיו ימחה שמו, והחרם על לימוד הפילוספיה היה בזמן הראשונים, ושלא נדבר על גדולי האחרונים, דברי הגר"א, בביאור הגר"א הלכות שבת, על הפילוספיא ועל הרמב"ם, וכו' ןכו' חיפוש קטן בגוגל יחכים אותך, וגם בדעת הרמב"ם רבו החולקים שלא אחז כמו שכתבת אלא שכתב לבני דורו שכבר היו נגועים בנגע הפילוספיא ובקשר לחז"ל אם יש לך 'תזה ' שחכמתם מגיע מהיוונים, על תציג את זה כדבר מוסכם ומקובל, הקונספירציה היא שלך, אתה בא להפקיע מהשיטה המקובלת מאות שנים ברצף!! אז תן כבוד לעגלה המלאה! ואת כל התאוריות והקונספירציות תשאיר לאימוני מוח, ולא כשעוסקים באמת, חנוכה שמח.

(2) יגאל גרנות, 26/12/2016 12:17

הרוחניות בחנוכה

שלום לאתר! ראיתי את הסרטון הנחמד ואת המנחה המתלהב והצעיר, הקשבתי לכל מילה ואז התעוררה בי השאלה הבאה: אם באמת היופי בתרבות יוון הוא רק חיצוני ורק אצל היהודים יש גם יופי פנימי או רוחניות אז למה הרמב"ם (שאי אפשר לזלזל בו - הרי מ"משה עד משה לאא קם כמשה") היה אריסטוטלי ולא ההיפך? אם אתם צודקים מה היה לרמב"ם (וגם לחז"ל או לפחות לחלקם) ללמוד מה"חלול" ההוא אריסטו? ואם אתם צודקים למה למדו חז"ל גם את הפילוסופיה היוונית (שכן ההצגה הזאת של שטחיות אצל היונים ועמקות ו"נשמה" אצל היהודים אין בה שום אמת היסטורית. חז"ל הכירו יפה מאוד (עוד לפני הרמב"ם) את הפילוסופיה היוונית (למרות שהייתה פגנית) וחלקים לא קטנים מהפילוסופיה היהודית נבע המפילוסופיה היוונית - שאתם כל כך מזלזלים בה. מי שהשתנה פה לעומת תקופת חז"ל זה אתם (קרי היהדות הדתית העכשווית) ואני לגמרי לא בטוח שחז"ל היו מזדהים עם היהדות שאתם מטיפים לה

איתיאל, 26/12/2016 21:07

היופי שביון

היהדות מעריכה את היופי ואת החכמה של יון. התלמוד אפילו מדגיש שהתירו לכתוב ספרים רק בעברית ויונית ולא בשפות אחרות, ומובא שם הפסוק "יפת אלהים ליפת וישכן באהלי שם" - דבריו של יפת יהיו באהלי שם (מסכת מגילה דף ט עמוד ב) אבל הדגש הוא שישכון באהלי שם (הבנים של נח: מיפת יצא יון, משם יצאו היהודים)
יש חשיבות ליופי החיצוני ביהדות אבל רק כשבסיסו ועיקרו מושתת על היופי הפנימי, רק אז נוצר יופי אמיתי ונצחי.

(1) שרה, 26/12/2016 01:10

חזק

חזק וברוך!

 

תגובה למאמר:

  • (כתובת האימייל לא תוצג.)

  • 2000
שלח תגובה
stub

רוצים לדעת יותר?

הרשמו עכשיו לניוזלטר הדו-שבועי שלנו

מדיניות פרטיות