אני מסתכלת סביבי ושואלת את עצמי מה קורה כאן? האם העולם השתגע? האם רוב האנשים לא רואים את מה שאני רואה? למה הם לא מתעוררים? האם לא איכפת להם מעצמם? לא רוצים להרגיש טוב? הרי זה לא יכול להיות..

בתי החולים קורסים ולא מצליחים להכיל את כל החולים, והמצב מדרדר וברחוב חלק גדול מהאנשים לא נראים מי יודע מה בריאים, או שהם בעודף משקל.

אם רק היו מבינים שזה הרבה יותר פשוט ממה שחושבים - להיות בריא. פשוט לאכול נכון. אז תשאלו מה זה אומר לאכול נכון???

כן, מדהים, פשוט שכחנו את הפשטות, את הטבעיות, הקב"ה ברא את גופינו כמכונה מושלמת שיודעת לרפא את עצמה, הכל מאד פשוט, אז מה קרה? למה כל כך הרבה אנשים חולים? לא מרגישים טוב?

אז התשובה מגיעה אלי כל פעם מחדש בכל פעם שאני נתקלת במטופלת, או סתם בשיחה עם מישהי - התאווה וההרגלים, או פשוט חוסר הידע. לא כל כך פשוט לוותר על התאווה וההרגלים, אפילו קשה מאד לפעמים. מה? שאני אוותר על בשר, חתיכת עוף, עוגה, קפה? הרי בלי קפה לא אוכל להתחיל או להמשיך את היום!

לא. אני אעדיף להתעלם מגופי, מהמיחושים שמציקים ומטרידים אותי מדי פעם והעיקר להמשיך בשלי, בהרגלים, ברצון לשרת את בלוטות הטעם שלי. אתן לרופא לרשום לי מרשם ולשלוח אותי לבית המרקחת לקנות עוד תרופה והרי הרופא יודע כי היא לא תרפא אותי. אז למה? אנשים שכחו לחשוב בעצמם? וזה מצער אותי, מקומם אותי.

ונכון, זה קשה באמת, כי האנושות שטופה בפרסומות, מחקרים, כתבות... תעשיית המזון המגלגלת ביליונים שלא נדבר על תעשיית התרופות (ושלא יגידו לכם אחרת), אני יודעת, זה מבלבל ולמה שתאמינו לי? הרי הם כולם רוצים בטובתינו.

וגם אני בילדותי כשכאב הראש אמא נתנה לי אקמול וזהו, נעלם הכאב. אז מה הבעיה?

וממשיכים לאכול...תמיד אהבתי לאכול, כמעט הכל, עד שנחשפתי לסודות הריפוי הטבעי. לפני כשלושים שנה, בעקבות ספר שאבי היקר קנה לי ו- 10 ק"ג מיותרים, בגיל שבו הכי חשוב להרגיש יפים ורזים, מצאתי את עצמי בועטת תוך שבועיים בכל ההרגלים הישנים, אלו שגרמו לכאבי בטן ועוד "מחלות" למיניהם (דלקות גרון, אוזניים ועוד- כמו כולם), ומאמצת לעצמי הרגלים חדשים ובריאים הרבה יותר. והנה עברו 30 שנה ואני מתמידה.

עד אז התאווה למזון שלטה בי, עכשיו אני שולטת בה, וגם לא נשארת רעבה.

כאבי הבטן נעלמו, המשקל התייצב, נראיתי נפלא, והרגשתי יותר טוב משהרגשתי אי פעם.

היום 30 שנה אחרי, אני זוכה ללמד נשים רבות וילדים את דרך הריפוי הטבעי, את התזונה הנכונה (שלמדתי אותה בהמשך לעומק) והתוצאות לא מאחרות לבוא.

אז למה לא? מה, לא מגיע גם לכולם שירגישו טוב?

הרמב"ם אמר: 'היו מזונותיך תרופותיך' והוא היה גדול הרופאים.

'הריפוי הטבעי' הוא דרך חיים, דרך הבריאות. היא לא 'עוד' איזה שיטה, אלא זהו חיבור לטבע ולביוכימיה של הגוף. הריפוי הטבעי טוען שרוב החולאים מגיעים בשל רעלים שמצטברים בגופנו, ואכן בהצצה בגלגל העין ניתן לראות שזה אכן כך. שם ניתן לראות מפה של כל הגוף, מהמעיים ועד למוח. פשוט מדהים!!! הקב"ה נתן לנו את הכלים, אנחנו רק צריכים לבחור בבריאות.

אז הנה לכם בקצרה כמה מילים על הריפוי הטבעי וכמה טיפים חשובים:

מה קורה כשאנחנו נחתכים בטעות? האם רופא או משחה מרפאים את החתך, הפצע? התשובה כמובן היא לא, כל ילד יודע זאת, הגוף מרפא את עצמו. ובכן כך קורה גם בתוך גופנו, רק שאז אנו לא רואים פנימה, אבל זה קורה.

אם לא נפריע למהלך הריפוי הטבעי של הגוף, הגוף תמיד ישאף לרפא את עצמו. כך השם יתברך יצר אותנו.

כמו צמח, הגוף תמיד ישאף אל האור, אל הבריאות.

הרמב"ם טען כי רוב החולאים מתחילים במעיים. אז אם נשמור על מעיים בריאים לא נגיע למצב של חולי.

אז מה מפריע לנו לשמור על הבריאות? התשובה היא כל דבר שאינו טבעי ושהגוף אינו זקוק לו, אינו יודע לטפל בו כגון: מתכות כבדות, מזון שאינו טבעי, אוויר מזוהם, צבעי מאכל מלאכותיים, ממתיקים מלאכותיים, בשר מתועש, ועוד.

הנסיון מראה שברגע שאנו משנים את התזונה ואוכלים לפי כללים מסויימים המתאימים לביוכימיה של הגוף, אז אנו יכולים לשמור על בריאות איתנה. כמובן, שיש לנו גם את הצד הנפשי ולכן צריך לטפל גם בו במקרים מסויימים, אבל למרות זאת, יש משקל עצום לתזונה. נסו ותראו.

אז הנה כמה כללים חשובים:

  1. אכלו בכל ארוחה סוג אחד בלבד של חלבון כגון: ביצים, עוף, דגים (בשר מומלץ להוריד לחלוטין, או למתעקשים-להשאיר לשבת). או חלבון מן הצומח: סויה, טופו, קטניות, אגוזים, שקדים.

  2. אכלו רק פעם ביום חלבון מן החי, ונסו לצמצם ולהרבות בחלבון מן הצומח במהלך השבוע.

  3. מומלץ להחליף את מוצרי חלב הפרה, שמכיל בתוכו כמות עצומה של זרחן המזיק לנו, בטחינה אורגנית מלאה, שומשום, זרעי חמניה, שקדים, אגוזים, קטניות מונבטות, חסה ועלים ירוקים.

  4. הרבו לאכול פירות – הם עשירים בויטמינים, מינרלים, חלבונים, סידן ובסיבים תזונתיים – לא לחינם ברא אלקים את עצי הפרי בגן העדן. אז נכון שגורשנו משם, אבל עדיין אין סיבה שלא נהנה מהפירות גם אנחנו. כדאי להקפיד לאכול אותם על קיבה ריקה, על הבוקר.

  5. אכלו בכל ארוחה ירקות חיים – ירקות מכילים סיבים תזונתיים ואלו מסייעים לניקוי הגוף, עשירים בויטמינים ומינרלים.

  6. אל תשתו בזמן הארוחה. אלא אם כן אתם מרגישים צמא ואז כדאי רק כמה לגימות.

  7. הפחיתו מלח או הימנעו לחלוטין – העדיפו מלח מירקות כגון: סלרי. אם לא ויתרתם העדיפו מלח ים אטלנטי. כך גם תהיו פחות צמאים בזמן הארוחה.

  8. לכו לישון לא יאוחר מ- 10 בלילה, וקומו מוקדם.

  9. הרבו בפעילות גופנית יומיומית.

  10. וכמובן הכי חשוב – השתדלו להרבות בשמחה ובמחשבות חיוביות.

אלו רק מספר כללים מכללי הריפוי הטבעי שיסייעו לכם כבר להרגיש טוב יותר וכמובן שאין הם עונים על בעיות רפואיות ספציפיות שיתכן ויש לכם. במקרה כזה צריך כבר אבחון מדוייק ותפריט.

יש כלל יסודי שנכון להרבה תחומים בחיים: "הדרך היחידה בה אדם יכול להשתחרר מהרגל מסוים, היא הקניית הרגל אחר".

אז, בחרו בהרגלים חדשים וטובים יותר, ותוכלו ליהנות מבריאות, קלילות, התחדשות ובעזרת השם לא תצטרכו לרופאים, או לתרופות ובבתי החולים יוותרו הרבה מיטות ריקות.

ואמר הרמב"ם: "הואיל והיות הגוף בריא ושלם מדרכי השם הוא... לפיכך צריך אדם להרחיק עצמו מדברים המאבדין את הגוף, ולהנהיג עצמו בדברים המברין ומחלימים".

מאחלת לכם הרבה בריאות.