לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
מי יאהב אותך לעולם?

מי יאהב אותך לעולם?

הפעם קיבלתי מסר מספר ילדים שהתאים לחוויות של השבוע האחרון...

מאת

נשים, מכירות התקופות שכואב לכן ברקות??

גברים, מכירים את התקופות שכואב לכם באוזניים??

בדרך כלל זה קורה לנו ביחד –בזוגי. מתי? כשנופלים על שבוע עם שתי חתונות ועוד איזו שכנה קשישה שאהבנו מחליטה לקפל ציוד ולעזוב את העולם הזה.. והכל באותו חצי שבוע.

לאישה  שאהבה את הנפטרת והתרגשה בחתונה - כואב באיזור הרקות. בכתה בלי סוף... (ואם בחתונה היה משהו מבאס במיוחד או פשוט רבנו עם הבעל בנסיעה לאירוע-או אז קפאו ברקות טונות של דמעות עצבניות וזה כואב).

ואם אתה הגבר-חויבת  לשמוע את כל הסיפורים על השכנה (נו... מה אתה אשם שהיא מתה? באמת..), ובחתונות הדי ג'י נשבע לקרוע לך את האוזן...

זה קרה לי עם בעלי בשבוע האחרון-חיים הסתיימו, חיים התחילו, ההורמונים שלי לא עמדו בעומס. האוזניים של בעלי לא עמדו "בחפירות" (אוקיי, אני מודה שהגזמתי הפעם).

מצאתי את עצמי חושבת: מה חזק בחיים? שלא יהיה כמו צל שעובר, כמו עלה נידף ברוח?

איזו אהבה באמת מחזיקה ומחזקת לעולם? השכנה שהלכה לעולמה היתה  אמא –לביאה נדירה. היא כבר לא כאן בשבילם...

למחרת נכנסתי לחנות סטימצקי (גם הילדים למדו לחפור...). צד את עיני ספר שלשמחתי גם נכנס למדף המבצעים: "מי אוהב אותך הכי בעולם".

כשהקראתי לילד בן החמש ולילדה בת השבע מצאתי את עצמי נהנית לא פחות מהם. קיבלתי מסר שהתאים לחוויות של השבוע האחרון...

יש גבול ליכולת שלנו להתחייב ולאהוב ולתמוך לעולם.

יש כח עליון .אני קוראת לו אלוהים שלי .זה הקול הפנימי שאומר לך: "אלוהים, איזה קריז עם המכונת כביסה", או לחלופין :"אלוהים, איזה מדליק הוא, אני מטורפת עליו..."

אז תקנו את הספר, אני ממליצה.

תיזהרו, ייתכן שהילדים יתמכרו...אבל לא נורא. גם אתם. 

מי אוהב אותך הכי בעולם ? /  פלוא פ.ג’. - ראה אור בהוצאת סטימצקי

22/1/2017

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 3 תגובות ב-1 דיונים

(1) Sara, 26/1/2017 20:03

אא

לא אוהבת להגיב בהערות, ובדרך כלל גם לא צריכה כאן באתר. אבל הפעם התאכזבתי. אולי המאמר התכון להעביר את המסר הנכון והמיוחד והמדהים שמי שאוהב אותנו הכי בעולם והכי לעולם זה אלוקים. אולי המאמר היה כתבה שיווקית לספר, וגם זה בסדר. אבל ההתנסחות הבאה: יש כח עליון .אני קוראת לו אלוהים שלי .זה הקול הפנימי שאומר לך: "אלוהים, איזה קריז עם המכונת כביסה", או לחלופין :"אלוהים, איזה מדליק הוא, אני מטורפת עליו..." היא התנסחות שלא מתאימה כאן באתר. זו הסתכלות שמסתכלת על הקב"ה כעל ישות פנימית שכל אחד יוצר בתוכו. כח עליו שאתה מחליט האם ואיך לקרא לו. כמשהו שיכול להיות או לא להיות. כאיזה חבר שאתה יוצר לעצמך כדי לא להיות לבד. וזה ממש לא נכון. אלוקים הוא כח עליון, שיצר אותנו, ויהיה פה תמיד- נקרא לו או לא, נדבר איתו או לא, נרצה או לא.

דינה, 27/1/2017 13:15

מסכימה עם הכותבת לעיל

אם האל יאהב אותנו לעולם והכי בעולם, זה רק מכיון שהוא אינסופי וקיים לעד בין אם נרצה או לא נרצה. יכול להיות שהכותבת מנסה להראות שאפילו אלה שלא מאמינים ממש, מרגישים באיזשהו מקום שיש כח עליון ולפעמים מתייחסים אליו בשפתם היומיומית, כמו אל חבר שאיתם. אבל מסכימה שזה קצת צורם ואפילו סותר את הרעיון שמובא בספר...

טובי, 29/1/2017 02:23

תגובות על התגובות למאמר על הספר "מי אוהב אותך הכי בעולם"

אני היא כותבת המאמר על הספר "מי אוהב אותך הכי בעולם" ואני עונה לאא ולדינה
שמחה על תגובותיכן בכלל ועל התוכן בפרט. אני אישית מאמינה באמונה שלימה שיש כח עליון ושהוא רחום ואין סופי וצריך לפתוח את הלב ולהרגיש אותו. הלב הוא שריר ,כמה שתעבוד אותו-ייטב הדבר לחייך. אבל זאת האמונה שלי ואני דתית. כשדיברתי עם חברה שהיא גם אמא עובדת ונדרשת לקצב המטורף של החיים התובעניים שלנו היא הגיבה לי בזו הלשון "זה מטיף ומגמתי. אני מתחברת לקול הפנימי הזה שאני אומרת לו הוי אלוהים שיבוא כבר הביתה.. זה אלוהים שיש לכל אחד בלב "-סיכמה חברתי האהובה והחילונית. אז חשבתי שאולי זאת דרך להכניס את בורא העולם בלי לחץ אל כל ילדי ובתי ישראל באשר הם...
לא משנה איך תקראו לו העיקר שהילד יאמר בכל לילה :"אלוהים אוהב אותי הכי בעולם " והם הילדים היהודיים החכמים בחושיהם ובחריפותם יכניסו את מלך העולם אל ליבם המתוק

תודה אחיות
מעריכה אתכן

 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub