לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
7 דפוסי חשיבה שכדאי להיפטר מהם לפני הנישואין

7 דפוסי חשיבה שכדאי להיפטר מהם לפני הנישואין

ללמוד את מיומנות הגמישות.

מאת

 מצאתם את ה"אחד" או ה"אחת" ועומדים להתחיל חיים משותפים ונהדרים ביחד? ברכות חמות! נישואין הם כמו מעבר לדירה חדשה. כלל מספר אחד הוא: השליכו את המיותר ואז התחילו להתארגן מחדש. להלן כמה דפוסי חשיבה שבהחלט כדאי להשליך לפני נקיטת הצעד הגדול הבא בחייכם.

1. "אמא שלי עשתה דברים אחרת"

עברינו והאופן שבו גדלנו הם בעלי השפעה מכרעת על חיינו כבוגרים ועל תפיסתנו את העולם. כשעומדים להיכנס בקשרי נישואין עם מישהו שגדל בבית שונה לחלוטין, עם תפיסות שונות ועם ציפיות שונות לחלוטין, השלב הראשון הוא: דעו שזה בסדר שלכל אחד מכם יש עמדה שונה לגבי דברים. נסו לא להתמקד בהבדלים בחינוך ובמקום זאת, צרו בסיס משותף עם הפנים לעתיד.

2. "ככה הדברים צריכים להיות"

לכולנו יש תסריטים כתובים מראש לגבי בני הזוג שלנו – והחיים שלנו – וכיצד הם אמורים להיראות. אולם המציאות עלולה להיות שונה. השליכו את התסריט שקובע איך צריך בעל, אבא, חבר, בן זוג, אישה, אמא וכו' להתנהג, לחשוב ולהרגיש. נסו לפתוח דף חדש וחלק. אתם עשויים לגלות שקל לכם הרבה יותר לקבל את הבלתי צפוי ולהיות מופתעים לטובה. 

3. "המילה האחרונה חייבת להיות שלי"

זה טבעי להתרחק כשמרגישים מותקפים. קשה לא להיכנס למגננה ולהוכיח שאנו צודקים כשמישהו מנופף כלפינו אצבע מאשימה. אולם בנישואין כמו בכביש, עדיף להיות חכמים מאשר צודקים- זקוקים להרמוניה ולחיבור יותר מאשר לצדק. העבירו את הפוקוס מ"הוא" ו"אני" ל"אנחנו" – וההימנעות מעימות פוגעני לא תהיה מאתגרת.

4. "הדברים צריכים להתנהל בדרך שלי"

למדו לעומק את אמנות הגמישות והקבלה. לא כל כך טרגי אם בן הזוג שלכם מאחר כרוני בכמה דקות בעוד שאתם מקפידים להגיע לפני הזמן, אם הוא מוציא כסף יותר בקלות מכם או אם היא לא לוחצת על משחת השיניים מטה כלפי מעלה ואתם כן עושים זאת. אולם התוצאות עלולות להיות בהחלט טרגיות כשחוסר הגמישות ואי- היכולת להתפשר מובילים להרס הנישואין.

5. "כולם אשמים חוץ ממני"

האשמת אחרים בדרך כלל מגבירה את המיקוד בבעיה במקום בניסיון לפתור אותה. החליפו את האשמה באחריות אישית. בחרו להתמקד במה שאתם יכולים לעשות למען מערכת היחסים, במקום במה שחסר בה או במי תלוי האשם.

6. "לא תודה, לא צריך אותך"

נטייה חזקה לעצמאות יכולה להיות יתרון עצום – אך לא כשהסירוב להכיר במגבלותינו פוגע בפתיחות ובאמון. לא תמיד נוח לנו להודות שאנו זקוקים לאחרים בחיינו. אולם פתיחות ביחס לצרכים שלנו והודיה לאנשים שממלאים את החסכים בחיינו היא מה שמאפשר אינטימיות רגשית.

7. "הכל תחת שליטה"

כולנו אוהבים להרגיש שאנו שולטים בחיינו ובאופן שבו אחרים מתנהגים. הבעיות מתחילות כשאנחנו מבינים לפתע שלא הכל בשליטתנו. נסו לקבל אחרים כפי שהם. אפשרו לדברים שלא בשליטתכם להתנהל מבלי להילחם בהם, ותנו לאלוהים לעשות את העבודה.

אפילו שותפות בין שני אנשים בריאים, יציבים ואוהבים איננה נטולת אתגרים. הלמידה כיצד להתגמש, להתמודד ולשחרר יכולה להפוך נישואין מורכבים למערכת יחסים הרמונית.

26/11/2018

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 3 תגובות ב-3 דיונים

(3) גילה, 2/12/2018 20:35

חשוב מאד

תודה רבה. כתבה מועילה ולעניין. אהבתי מאד

(2) אנונימי, 2/12/2018 10:40

מעולה!

(1) נחמה, 29/11/2018 20:32

אהבתי!!!

ברור וחלק. אהבתי מאד, זה גם חשוב ככה סתם לחיים וזה ענק. תודה רבה!!

 

תגובה למאמר:

  • (כתובת האימייל לא תוצג.)


  • 2000
שלח תגובה
stub