מהחדר שלנו ראו את הים. המרפסת צפתה על חוף סלעי וים כחול עמוק. קול הגלים המתנפצים על הסלעים זימר לנו שיר ערש – יצאנו לחופשה!

חופשה זוגית. לא טיול משפחתי אלא חופשה אמיתית. רק שנינו.

זה היה רק ליומיים ולילה אחד (בהתאם לדרישות התקציב והלו"ז) אבל זה חולל שינוי גדול. יש ספרים רבים על נישואין, רובם מציעים תובנות עקרוניות על הנתינה, ההכלה, הקבלה וההבנה של בן-הזוג וצרכיו, טיפים כיצד לשפר את התקשורת הזוגית. אלו הן אבני בניין חיוניות לכל מערכת יחסים מוצלחת; ואני בהחלט חושבת שפעולות היומיום הקטנות הן אלה שחשובות! אבל אין כמו חופשה מידי פעם.

לגלות את הנושאים העמוקים ביותר שאובדים בין הטיטולים, האשפה והכביסות

היא לא צריכה להיות ארוכה. היא לא צריכה להיות אקזוטית. היא לא צריכה להיות יקרה או רחוקה מהבית (לא הרחקנו יותר מחצי שעה מהבית).

פשוט לקחת פסק זמן. מהשגרה. מההרגל. מהדאגות והטרדות היומיומיות. זו הזדמנות לגלות זו את זה, למצוא שוב את יצר ההרפתקה וההנאה בבן/בת הזוג שלך; ולגלות את הנושאים העמוקים ביותר שהולכים לאיבוד בתוך שגרת היומיום, הטיפול בילדים והקריירות וההתעניינויות השונות.

לפעמים, אנחנו מרגישים שאנחנו ממש לא זקוקים לזה, שהכל בסדר. אז תבינו: יציאה יחד אינה משקפת צורך או בעיות. ברגע שכן יוצאים, פשוט מפתיע לגלות עד כמה זה משפר את מצב הרוח ואת הקשר הזוגי. כמו בהרבה דברים אחרים בחיים: "צריך לנסות כדי להאמין". רק דרך החוויה של זמן פרטי לחלוטין, נוכל לגלות כמה צמיחה והנאה טמונות בנישואין שלנו וב"ביחד".

יש זוגות שחוששים להשאיר מאחור את הילדים. אני מבינה את הדאגה הזאת. לקח לי שנים להעז לעבור סוף סוף את המפתן. אבל גיליתי שמדובר בחשש כמעט חד-צדדי. ילדים בריאים ובטוחים בעצמם מסתדרים מצוין כשההורים שלהם עוזבים לזמן קצר (הם עשויים אפילו ליהנות מזה!). לאחר תחושת עלבון קצרה שאף אחד אפילו לא הרים ראש כשנפרדנו, אני נרגעת וסולחת.

ואפילו אם יש קצת 'התבכיינויות', חשוב להבין שבסופו של דבר זה גם לטובתם: הורים מאושרים עם קשר הדוק ביניהם מתפקדים הרבה יותר טוב כהורים, ואין ספק שהרבה יותר נעים להיות אתם. ובנוסף, חשוב לתת לילדים מושג על ערכם של נישואים טובים ועל מערכת היחסים בין איש ואשה – מושג אשר יש לקוות שיזכרו ויבינו טוב יותר כשיגדלו.

הורים מאושרים עם קשר הדוק ביניהם מתפקדים הרבה יותר טוב כהורים

לרבים מאתנו יש רשימות ארוכות של תירוצים למה לנו זה לא מתאים - בייביסיטר, כסף, עבודה... אבל לא לחינם אומרים "אין דבר העומד בפני הרצון". לרבים מאתנו יש חברים, רווקים או זוג צעיר, אשר ישמחו לקחת אליהם ילדים (בדרך כלל אפשר לסכם איתם לפני שהם קולטים איזו משימה לקחו על עצמם!). מבחינת המחיר של החופשה, לפעמים לחברים אחרים יש דירות אירוח/נופש שהם מוכנים להשאיל לכם. לפעמים אפשר למצוא באינטרנט חופשות משתלמות מאוד. עם קצת רצון וגמישות יצירתית אפשר לעשות זאת.

לפנות זמן להתמקדות בזוגיות הוא דבר חיוני לנישואין. הצורך הזה עלול להידחק הצידה בחיי היומיום. כשאתם מצליחים להתנתק מהכל. חופשה כזו עשויה להיות רבת עוצמה ולפתור המון בעיות שלא חשבתם עליהם. היא כמובן עולה קצת כסף, אבל אין שום ספק שזה זול יותר (והרבה יותר נחמד) מייעוץ זוגי.

ניתן לצבור כך זיכרונות משותפים ולהעלות אותם כשהחיים קצת לוחצים, או כשאתם מרגישים קצת מנותקים זו מזה. האמת היא שברגע זה ממש, אם אני עוצמת עיניים, אני עדיין יכולה לראות את הסלעים על החוף ולשמוע את גלי הים...