לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
רעיונות קטנים גדולים כדי לחזק את האהבה

רעיונות קטנים גדולים כדי לחזק את האהבה

אחרי יום האהבה, הנה שלושה כלים פשוטים לתחזוק האהבה בחיי היומיום.

מאת

 יום האהבה הבינלאומי חלף עבר ורק בגלל שלאהבה שלנו לא מספיק יום אחד אלא , היא.מצריכה השקעה יומיומית אני כותבת את המאמר הקצר הבא, המופנה לנשים אבל מתכוון לא פחות לגברים.

מובן שאם יש היום לידך את הגבר המושלם שמרעיף עלייך אהבה, מתנות ותשומת לב ואת מחזירה לו בתמורה, אז את יכולה להרשות לעצמך לדלג על קריאת המאמר הזה.

אבל אם יש גבר בחיים שלך, מישהו שאת חיה אתו אבל זה עדיין לא מתקדם לאן שחלמת להגיע אתו באינטימיות, באהבה, בנעימות אז המאמר הזה בשבילך. גם אם יש בחייך גבר שבסך הכל מאד נעים לך אתו אבל ישנה תחושה של ריחוק במרבית שעות היום ורק לעיתים מתקיימת קירבה קלה ולך זה לא מספיק, המאמר הזה בשבילך.

אבל לא לפני שצריך לדעת שהאנרגיה שלנו במהלך שעות היום דיי מחולקת בין כל כך הרבה דברים כמו הילדים, הקריירה, עבודות הבית, החברות, בן הזוג ובוודאי עוד פעילויות כך שכמעט בלתי אפשרי להישאר במתח רגשי ואינטימי לאורך כל הזמן. יותר מכך, גם שעות היום שלו עמוסות בפעילויות ועיסוקים שלא תמיד ובהכרח יתאמו את לוחות הזמנים שלך. כך שמציאת זמן משותף לפעמים הופך משימה לא פשוטה בכלל להרבה זוגות.

אז כיצד בכל זאת שומרים על הקשר הזוגי הזה שלא יידעך וייעלם עד המפגש הזוגי הבא (זמן המסוים ששני בני הזוג מצאו לעצמם להיות ביחד)? ככה שואלים אותי לא מעט זוגות במהלך טיפולים זוגיים אליהם הם מגיעים כאשר הקשר עולה על שרטון. לפעמים מאוד ברור שזהו והכל נגמר אצל בני הזוג האלה. הם הגיעו כאשר כבר אין סיכוי להציל את הקשר שלהם וברור שבאו לאדם שלישי שישקף להם זאת. אבל הרבה מאד זוגות מזהים את הבעיה והקושי עוד לפני, ומגיעים על מנת לנסות להציל ולהישאר ביחד. אבל איך אחרי כל כך הרבה שנים אפשר להדליק שוב את הניצוץ שהיה בעבר והם אפילו לא בטוחים שהיה?

יש לי שלוש הצעות שאני מזמינה את שני בני הזוג לעשות ולהתאמן עליהם עד שהם יתרחשו באופן אוטומטי וטבעי בתוך החיים שלהם. אמנם אלו שלושה דברים שכל זוג יגחך במבוכה בתחילה ויטען שזה מוזר לו אבל ברגע שמתחילים ומצליחים להטמיע את הכלים הללו בזוגיות, זה משדרג בצורה נהדרת את היחסים. הם ממש פשוטים והייתם לדעתי מבצעות אותם בצורה מדהימה עם כל חברה טובה או אחד הילדים שלכם.

אפשר להתחיל עם אחד שנראה הכי פשוט ולראות אם זה עובד ומשפר במשהו את התחושות. אני מקווה שלא תתייאשו אחרי הפעם הראשונה ותנסו לפחות שלוש פעמים כדי לראות אם יש תזוזה קלה ביחסים שלכם.

אז הנה שלושת הכלים:

חיוך- לא חשוב כמה אתן עייפות, עצבניות, נרגזות מיום עבודה או ממטלות הבית עד שבן הזוג הגיע, חייכו אליו ברגע שהוא נכנס הביתה. יכול להיות שזה ייראה לו מוזר וגם לכן. יכול להיות שיש לכם את ההרגל הזה של הנשיקה על הלחי אבל אל תוותרו על החיוך שמאיר עיניים ופנים.

לתת יד- אם אתם יושבים יחד על הספה, נוסעים יחדיו ברכב, שוכבים לישון במיטה או צועדים בקניות, בכל הזדמנות שאפשר לתת יד זה לזה. לא צריך מילים או חיבוק או מגע אחר, רק לתת לבן הזוג שלך יד ותראי מה זה עושה ליחסים שלכם.

להתבונן לו בעיניים- בכנות, מתי עשית זאת לאחרונה? ואני יודעת שכולן חושבות עכשיו שהן כל הזמן מסתכלות על בן הזוג שלהן אבל האמת שאנחנו מסתכלות עליהם אבל לא לתוך העיניים שלהם. גם כאשר משוחחים אנחנו לא מסתכלים באמת אחד על השני, בוודאי בעידן הסמארטפונים. זה אולי הכלי הכי לא קל לביצוע אבל הוא מדהים כאשר הוא קורה. אני בטוחה שמה שיקרה ברגע שתסתכלי אל תוך העיניים של בן זוגך תגלי זוג עיניים יפות, רכות וטובות ששכחת שהן שם.

בהצלחה ומזמינה אתכן לכתוב תגובות אם הצלחתן ואם צדקתי ומשהו חדש קרה בתוככן ולמערכת הזוגית שלכן.

 

15/2/2017

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 4 תגובות ב-3 דיונים

(3) פרנסיס, 3/12/2018 20:52

אהבתי מאוד את הדעה השפויה שלך

עליהום נגד גברים , זה מתחיל פרסום ב TV רק על הפסים אבא לא ירביץ יותר , בכול פעם אלימות מצד גננות נגד ילדים אני אישית נחלם בימים אלו בניכור הורים לא רואה את ביתי כבר 3 חודשים ואני אבא לתפארת , 2 תלונות נגדי 1 צו הרחקה אלימות נגדי לא היה וחקרתי וקיבלתי בפסק דין זכאי נגמר לבת זוגתי האשרה בישראל לא הייתי בכלל בקשר איתה זוכיתי אחרי הזיכוי המשיכה והתלוננה במשטרה גם שם כלום לא דיברתי איתה בכלל ובשום צורה וזה קצה הקרחון

(2) אליענה ש., 25/12/2017 21:07

מתאמצת ליצור קשר זוגי ובעלי היקר מתאמץ לצאת לחברים

ערב טוב! אני משתפת את בעלי שאשמח למפגש איתו, קובעת יחד איתו דייט שבועי, מספרת לו שאני זקוקה לזמן איכות ולשיחה איתו... וב"ה הוא ככ עסוק בלפרנס את המשפחה, ואז חוזר הביתה מתקלח יוצא לתפילה וישר אחכ לשיעור קבוע כל ערב (שאחכ מתפתח למפגש חברים), שבו הוא חוזר רק ב10:30 בלילה (במקרה הטוב...) ואז הוא ככ עייף מהיום שלו, שהוא בד"כ כבר הולך לישון. כמובן שאני שמחה שיש לו חברים, ושמחה שהוא מפנה זמן לעצמו ולבילוי, אך למה לא להשקיע חלק מהמזמן הזה בי? בנו? העליתי את הנושא הזה בפניו מספר פעמים... לפעמים הוא עונה שינסה לפנות לי\לנו יותר זמן, לפעמים מכחיש ואומר שהוא לא עושה את זה ככ הרבה... הוא אכן אומר לי שהוא אוהב אותי אך אני לא ככ רואה את זה במעשים ואנחנו בסופו של דבר לא נפגשים כלל- גם כשאנחנו קובעים להיפגש =( וכתוצאה מכך אני מתחילה להרגיש ריחוק יותר ויותר גדול. פער שהולך וגדל. מה אפשר לעשות לשפר את הקשר שלנו ולקדם את המודעות אצל בעלי לערך הזוגי??? וכמובן להביא את הרצון הזה לידי ביטוי במעשים?? תודה רבה! ובשורות טובות לכל עם ישראל!

(1) אנונימי, 16/2/2017 09:58

מה הצעה השלישית

דיני, 16/2/2017 13:16

להביט לו (או לה) בעיניים, לא?

 

תגובה למאמר:

  • (כתובת האימייל לא תוצג.)


  • 2000
שלח תגובה
stub