לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
כלה וחמותה

כלה וחמותה

סוד הצלחת מערכת היחסים כרוך בהחלטה אחת קטנה.

מאת

"מה ההגדרה ללוויה של החותנת?" תשובה: "מסיבת סיום"

החתן שלי (כן כן, אני מתכוונת אליך!) סיפר לי את הבדיחה הזאת. למרות שמדי פעם אני חשה נקיפות של חוסר ודאות במערכות היחסים החדשות-יחסית האלה, אני לא מאמינה שהוא התכוון לזה באופן אישי!

בכל אופן, הבדיחה גרמה לי לחשוב על הסיבה לריבוי המדהים של בדיחות על חותנות, סיבה שלמען האמת בכלל לא מצחיקה. בעיות עם חמים וחמיות, אם לא מטפלים בהן, עלולות לגרום נזק ממשי לחיי הנישואין של הזוגות הצעירים. מחקרים מסוימים טוענים שמאבקים עם החותנים מעיקים על 60% ממערכות הנישואין.

ומערכת היחסים המסובכת מכולם, זאת שכרוכה בסיכון הגדול ביותר למחלוקת, היא כפי הנראה זאת שבין הכלה לחמותה.

מכיוון שכל ילדיי הנשואים עד כה הם בנות, אין לי ניסיון אישי בתחום הזה. לכן פניתי לשתי מכרות שלי, שעל פניו נראה שהן מסתדרות טוב מאוד עם כלותיהן.

"מה הסוד שלכן?" שאלתי

"יש לי כלות מדהימות", ענתה הראשונה. "והן נשים נהדרות לבנים שלי."

טוב. יכול להיות שפשוט היה לה מזל מיוחד. יכול להיות שבאמת יש לה כלות יוצאות מן הכלל, שאף פעם לא נותנות לה שום סיבה לספק או תסכול או כל רגש שלילי אחר, שבדרך כלל מרעילים את מערכת היחסים. יכול להיות."

או – מה שנשמע יותר סביר – יכול להיות שהחברה שלי בחרה בכך. שהיא החליטה ש"אלה הנשים שהבנים שלי בחרו ואני מתכוונת לאהוב אותן. אני אראה את הטוב שבהן ואתמקד רק בו. אני איהנה מהאושר שהן מביאות לבניי."

ונראה לי שזאת ההחלטה שחמיות נבונות מחליטות, בין אם במודע ובין אם לאו.

זאת הבחירה של הבנים שלי, ולכן אני מתכוונת לאהוב אותן 'אהבה עיוורת'

זה פחות או יותר מה שאמרה גם האישה השנייה עמה שוחחתי:

"זאת הבחירה של הבנים שלי, ולכן אני מתכוונת לאהוב אותן 'אהבה עיוורת'. אני לא מתכוונת לחפש חסרונות או חולשות. אני רוצה לראות רק את הצדדים הטובים והחזקים שלהן. אני אתעלם מהקטנוני והטריוויאלי ואתמקד במה שחשוב באמת. אני מתכוונת לאהוב אותן ולהעניק להן, ועל ידי זה לאהוב אותן יותר."

יש הורים שבטבעם קלילים יותר מאחרים. יש הורים שמרפים בקלות את אחיזתם בילדיהם. להם אולי לא יהיה כל קושי.

אבל לאלה שיש קושי - זכרו שהבחירה נמצאת בידיכם, ושהדרך האמיתית להמשכיותה של הדאגה והנאמנות לילדכם, לכך שהוא ימשיך לרצות להיות אתכם, היא שתאהבו את אשתו, את כלתכם, מכל הלב ובלי תנאים. ולשם כך - פשוט תזכירו לעצמכם כמה נפלאה היא באמת.

8/11/2009

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 29 תגובות ב-29 דיונים

(29) אלוש, 26/3/2012 14:02

הזוג הכואב כאב רבים נחמה

אנו זוג צעיר עם ילד ואמא שלי מתערבת לנו בחיים ואנחנו לא בקשר איתה כבר חודשיים כי היא ערסה לנו את השלום בית אז לכל ההורים אנא מיכם לא ליתערב 1 בגלל שזה לא הבעל או האשה שלכם ואם אתם סוברים שכן אז תגרשו אותם 2 כי אתם מפסידים ולכם לא יהיה לא בן /בת ולא חתן/כלה ולא נכדים

(28) אנונימי, 22/3/2012 23:02

מעולה

(27) א.מ, 1/11/2010 06:56

חמות רעה והרסנית

אני נשואה לאדם שומר מצוות מספר שנים רב אם ל-5 ילדים בוגרים. מהיום הראשון חמותי התנגדה לקשר שלי עם בנה והודיעה לי שהיא תהרוס לי את הזוגיות כי הוא שייך לה. בזמנו לא יחסתי חשיבות לענין גם מהיותי צעירה מאד ולא האמנתי כמה השפעה והרס יהיו לאשה זו על חיי. אמו של בעלי השתמשה בכל מניפולציה זולה כדי להכפיש אותי ולהרוס כל חלקה טובה ביחסיי עם בעלי. בעלי הולך לשעורי תורה בהם מדברים על זוגיות על האשה וכל דבר בנושא זה קיבל השלכה ישירה לעבר אמו והיישום של הדברים היה כלפי אמו ולא כלפיי. הלכנו לרבנים ודברנו עם אנשי מקצוע והוא בשלו אמא שלו מעל הכל ואין בילתה. היום אנו עומדים לפתחם של גירושים אני בעצמי חמות לחתנים ולכלות מקבלת את כולם כאילו היו ילדיי שלי, לא מתערבת , לא מעירה הערות, מקבלת את כולם באהבה גדולה והם מחזירים לי בגדול באהבה ובחום. חמותי הרסה לנו את המערכת הזוגית ואת הבית אבל בגדול הפגיעה ההרסנית ביותר היא בנפשו של בנה . אני יוצאת לדרך חדשה שלמה עם עצמי ויודעת שמגיע לי הטוב ביותר כמו גם לבעלי שלו אני מאחלת ריפוי לנפשו הסוערת והמיוסרת.

(26) נעמונת, 16/9/2010 12:45

מה אתן הייתן עושות?

קצת חשבון נפש לפני כיפור

(25) אנונימי, 26/8/2010 21:45

תגובה ל22 אנונימי-

טוב שיש גם צודקות ולא רק צדקניות

הצג את כל התגובות
 

תגובה למאמר:

  • (כתובת האימייל לא תוצג.)


  • 2000
שלח תגובה
stub