אם גרתם בשבועות האחרונים מתחת לאיזה סלע, או ליתר דיוק מתחת לדלי קרח, אולי פספסתם את השיגעון החדש בעולם, לשפוך דלי מי קרח על הראש.

למי שלא שמע, ננסה להסביר את פשר השגעון: יש מחלה נוראית, מחלת ניוון שרירים סופנית, שמכונה גם מחלת 'לו גריג'. ארגון ALS יצא בקמפיין לאיסוף תרומות, שמטרתו למצוא תרופה למחלה הנוראית הזאת. הקמפיין הולך ככה: כל משתתף מתבקש לאתגר שלושה אנשים אחרים לבחור - אם לתרום 100$ כדי למצוא תרופה למחלה, או לרוקן דלי מלא במי קרח על הראש. הארגון זוכה בכל מקרה: או בתרומה מכובדת, או ביחסי ציבור מוצלחים, שגורמים לאינטרנט להתמלא בצילומי וידאו של כל מיני מפורסמים ששופכים על ראשם דלי קפוא.

הוגה הרעיון נפטר בינתיים מטביעה, אבל הארגון כבר גייס עשרות מליוני דולרים, וכולנו תקוה שהם יצליחו למצוא את הפתרון למחלה. בינתיים, רצינו להציע לכל המאותגרים שבינינו, שלא בדיוק מעוניינים בדלקת ריאות, כל מיני רעיונות אחרים לאתגרים מגוחכים. אז הנה הרעיונות שעליהם חשבנו:

7 אלטרנטיבות לאתגר דלי הקרח של ALS

 1. אתגר אכילת סושי בידיים

  מי קבע שחייבים לאכול סושי עם מקלות ארוכים ומעצבנים? אפשר גם אפשר לעשות לזה סוף. היכנסו למסעדת סושי שבה כולם אוכלים עם נעצים ושלפו את שתי ידיכם מהכיסים. ייתכנו מבטים לא נעימים, אך עמדו בכל זה ובלסו את הסושי במלוא יד וגרון. אם המלצר ניגש ומושיט לכם מקלות לאות הסברה, עשו עצמכם כלא מבינים ונקו במקלות את השיניים. אלפי דייטים חסרי כישרון דייג עשויים להינצל, ובתים רבים עם ילדים חסרי קורדינציה יכולים להתמלא. והכל בזכותכם.

 2. אתגר אי עטיפת ספרי לימוד

  נכון שלא יפה לעשות אתגר שעלול לפגוע בילדים, אבל גם הורים שהצטננו מדלי קרח זה סוג של פגיעה. אז קבלו את האתגר הבא: לתרום או לא לעטוף את ספרי הלימוד של ילדכם. נכון שזה נובע משיקול אגואיסטי של עצלות וחוסר כשרון לסבב העטיפות המעצבן הזה, אבל אם זה יתפוס כמו שתפס אתגר דליי הקרח, כולנו נרויח פה בגדול.

 3. אתגר הפלולה

  למה לצחוק על בעלי הפלולות, כאשר אפשר להזדהות איתם, ולהפוך את הפלולה לאופנה חדשה? כולנו מתעבים פלולות. עד כמה חיצוניים הפכנו להיות?

  חושו את החופש בהסתובבות עם פלולה ברחבי הארץ, יש לך ראיון? הבוס קורא לך לשיחה חשובה? צייר לך פלולה לאות הזדהות עם כל בעלי הפלולה בעולם. בכל שכונה יוקם דוכן פלולות במחיר מסובסד לכל פרצוף וכיס. חייכו ואמרו שלום לכל אדם. שימו לב! באופן אינטנסיבי ידכם תושט לכסות את הפלולה כל אימת שתדברו. אל תכנעו ללחץ הזה! המשיכו להסתובב עם פלולות חופשיות, וכל המרבה הרי זה משובח.

 4. מחאת הבשר

  פעם ידעו טוב יותר מאיתנו. הפלינסטונים לבשו בגדי פרה וטיגנו צלעות על האש. לבשו בגדי פרה, אך אל תאכלו אותה! לכו למקום בו כולם עושים מנגלים, ושלפו צידנית עם סלט גדול. חלקו לילדים, ועל המנגל צלו רק בצלצלים קטנטנים ומרשמלו. למען עתיד פרות שמחות יותר. ייתכנו התפרצויות הודים קנאיים, אל תתייחסו והמשיכו בשלכם. אדם לאדם – פרה.

 5. אתגר השלכת בקבוקי תבערה

  למה להשליך בקבוקי תבערה כשאפשר ליצור סביבה ירוקה יותר על ידי השלכת בקבוקי מים מינרליים? חברת מינרל פור יו תשתף פעולה עם כל ארגוני המחאה, ותציב דוכני מים מינרליים ליד כל כפר, כך שתוכלו להשליך ולהפגין ללא כל נזק מוחשי לעולם.

 6. אתגר אפרו

  חבשו אפרו - בעוד האפרו יצא מהאופנה, אנשים רבים עדיין נאלצים להסתובב כך כי זה פשוט השיער שלהם. הבה נזדהה איתם! מבצע פיאת אפרו לכל בית יוצא לדרך. מגרד לך ואין לך כינים? אפשר להשתיל לך כמה, למען מדינה מזדהה ומתוקנת יותר.

 7. אתגר החומוס

  לסיום, חייל צה"ל קורי פלדמן מאתגר אותנו למרוח חומוס על הפרצוף, במקום לשפוך דלי קרח על הראש. כמו שאומר קורי, "חמאס הוא ארגון טרור שמאיים הן על חייהם של הפלסטינים והן על של הישראלים. חומוס, לעומת זאת, מאוד טעים." הוא מעודד את המשתתפים לבחור אם למרוח חומוס על הפרצוף, או לתרום 100$ לארגון ידידי צה"ל. הנה עוד אתגר מגוחך שכולנו יכולים לעמוד בו, נכון?

למציאת כמה מרשמים מוצלחים של חומוס כדי למרוח על הפנים, הקליקו כאן.

נשמח לקבל תגובות על עוד רעיונות מקוריים לאתגרים!