זה די טרגי לחשוב על אלפי הקשרים שאינם מתממשים, דורות הצאצאים שאינם מובאים לעולם והמספר העצום של אנשים פקחים וטובים שנשארים רווקים. תארו לעצמכם כמה רגשות בדידות קיימים, כמה דמעות נשפכות וכמה משפחות אינן נוצרות...

הדרך הטובה ביותר בה נוכל להשפיע על בעיה נפוצה וכאובה זו, היא לקחת על עצמנו לעשות משהו בנדון, אדם אחד בכל פעם. הייתי רוצה להציע מספר רעיונות בתור התחלה. הרגישו חופשי לחלוק עמי את דעותיכם.

  • בכל פעם שאתם פוגשים רווק או רווקה ואתם מתרשמים מהם לחיוב, נסו לחשוב על מישהו שאתם מכירים שיכול להתאים להם. רשמו את שמם ואת הדרך ליצור עמם קשר, למקרה שאינכם יכולים לחשוב כרגע על מועמד/ת מתאימ/ה.

  • ערכו רשימה של כל הרווקים שאתם מכירים והוסיפו שמות לרשימה. אם תחשבו לעומק על רשת המכרים שלכם – משפחה, חברים, עבודה, קהילה – קרוב לוודאי שתגלו, שאתם מכירים יותר רווקים מכפי שאתם חושבים. ערכו רשימות נפרדות של כל הגברים הרווקים שאתם מכירים ושל כל הרווקות. כללו ברשימה רק אנשים שהתרשמתם מאופיים וממראם החיצוני. מדי שבוע, בחרו שם אחד מאחת הרשימות ובדקו אותו אל מול הרשימה של בני המין השני. קרוב לוודאי שיעלו במוחכם יותר רעיונות לשידוכים, מכפי שאתם סבורים.

  • גלו יוזמה למען חבריכם הרווקים. בחרו רווק אחד ונסו למצוא לו שידוך. התקשרו לקרובי משפחה וחברים, בעיקר כאלה שמכירים אנשים רבים (לדוגמה: מורים, רבנים, אנשי עסקים) ותארו אדם זה, כדי לראות אם יש להם רעיונות שיכולים להתאים.

  • התמידו. אם אתם חושבים על רעיון לשידוך, לכו על זה. אם האדם שחשבתם עליו אינו פנוי, חזרו ובדקו את הנושא לאחר מספר שבועות. אם סיפרתם על הרעיון לרווק או לרווקה, אל תשאירו אותם תלויים באוויר. עדכנו אותם מהו מצב העניינים הנוכחי.

  • הקדישו מחשבה לרעיונות השידוך שלכם. שדכו אנשים בהתבסס על העדפותיהם המוצהרות, פילוסופיית החיים שלהם, נטייתם הדתית ותחומי העניין שלהם. "הוא גבוה, היא גבוהה", אינה סיבה מספקת – וזה לא הוגן כלפי רווקים, שעלולים להיות מרוקנים רגשית, לאחר שפגשו 100 אנשים שכולם מחפשים את ה"חצי השני"!

  • בקשו מחבריכם הרווקים להגדיר את מטרותיהם בחיים ואת הקריטריונים שלהם לבחירת בן זוג. בקשו מהם לתאר 4 תכונות ייחודיות, שמגדירות אותם ואת 4 התכונות החשובות ביותר, שהם מחפשים בבן/בת זוג. הדבר לא רק יסייע לחבריכם להבהיר את עתידם, אלא יקל במידה ניכרת על תפקידכם כיוצרים קשרים בין בני זוג.

  • כבדו את ההחלטות שהרווקים מקבלים, ואל תערערו עליהן או תחלקו עצות מבלי שהתבקשתם. אל תלחצו עליהם לצאת עם מישהו שהם לא מעוניינים בו ואל תגרמו להם להרגיש, כאילו רעיון השידוך שהגיתם, הוא ההזדמנות האחרונה שלהם להינשא.

  • שמרו על דיסקרטיות. שמרו על פרטיות הרווקים שאתם עוזרים להם ואל תספרו לאנשים אחרים פרטים על הפגישות שלהם.

  • אל תחשבו שאתם חייבים להיות שדכנים "עם קבלות" כדי ליצור קשרים בין אנשים. כל אחד יכול לשדך, כל עוד הוא מתמיד במשימה ומשתמש באמפטיה ובהיגיון בריא. גם אם אינכם מכירים היטב את שני הצדדים, אם תתקשרו אליהם ותציעו רעיון או תבקשו להבהיר מה הם מחפשים, הדבר רק יחמיא להם ויגע ללבם.

  • המשיכו לנסות. אל תתייאשו אם נראה שרעיונות השידוך שלכם לא מצליחים. (תארו לעצמכם כיצד מרגישים הרווקים!) על פי התלמוד ליצור שידוך, זה קשה לפחות כמו לחצות את ים סוף! אבל הפרס על ההצלחה הוא גדול.

כל קשר שנעשה יכול להוליד תוצאות נצחיות – עבור הרווקים שיזכו בשלמות רוחנית וגשמית, עבור צאצאיהם ועבור הקהילה. על פי התלמוד מאז הבריאה, אלוקים בילה את זמנו בעשיית שידוכים. איזו הזדמנות נהדרת בשבילנו להפוך מעורבים ולעזור!