לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
 10 סימנים לבשלות לנישואין

10 סימנים לבשלות לנישואין

זה פחות קשור לגיל ויותר קשור לבגרות ומוכנות רגשית למחויבות לחיים.

מאת

כשהייתי בקולג' אחת מחברותיי התעקשה שאף אחד אינו מסוגל להיות מוכן לנישואין לפני גיל 30. למרבה האירוניה, החברה הזו התחתנה שנה אחריי, בגיל 23. המוכנות לנישואין קשורה הרבה פחות לגיל, ויותר למוכנות רגשית למחויבות לחיים.

להלן 10 סימנים לכך שאתם בשלים לנישואין:

 1. אתם יודעים מדוע אתם רוצים להתחתן. גורמים חיצוניים רבים עלולים להפעיל לחץ על רווקים ורווקות להתחתן, כגון לחץ של ההורים או לחץ חברתי כשכולם מוצאים בני/בנות זוג ומתחתנים. אולם לפני שאתם מתחייבים, עליכם לדעת לשם מה אתם רוצים להתחתן ולדבר עם בן/בת הזוג על החזון שלכם ועל מטרות חייכם, כדי לוודא שאתם באותו ראש.  

 2. אתם מודעים לחסרונות של בן/בת הזוג ומקבלים אותם. זה קריטי שנראה ונבין את נקודות החולשה כמו גם את נקודות החוזק של בן/בת הזוג. ודאו שאתם מסוגלים לחיות עם זה, במקום לטייח את הדברים או לשכנע את עצמכם שדברים אלה ייעלמו איכשהו אחרי החתונה. חשוב מכך, ודאו שאין לכם שום כוונה לשנות את בן/בת הזוג שלכם.

 3. אתם ממוקדים בנישואין שאתם רוצים ליצור יחד, ולא רק בתכנון החתונה. לכולנו יש חלום לגבי החתונה: מי צריך להיות שם ואיך היא תיראה. אולם, תהא החתונה מיוחדת ככל שתהא, זה לא מה שחשוב. כשאנו שוקעים מעל לראש בפרטים של התכנון, הדבר יכול להעיד על כך שאנו רוצים חתונה יותר משאנו רוצים להיות נשואים. התמקדו בתכנון חיי הנישואין יותר מאשר בתכנון החתונה.

 4. למערכת היחסים שלכם יש עומק. לעיתים קרובות יש לכם שיחות רציניות על הערכים המשותפים שלכם ויש לכם מטרות חיים שאתם רוצים להגשים יחד.

 5. אינכם יכולים לדמיין את החיים בלעדיו/ה. הוא האדם הראשון שאת רוצה לספר לו חדשות טובות. היא זו שאליה אתה מיד מתקשר כשהבוס מעביר ביקורת או מחמיא לך בעבודה. כשאינכם נמצאים זה עם זה, אתם מרגישים מוזר, כאילו משהו חסר. אינכם מסוגלים לתאר עתיד בלעדיו/ה.

 6. אתם ממוקדים באופי של בן/בת הזוג ולא בדברים חיצוניים כמו מראה, כסף ופופולאריות. החיים הם מטבעם בלתי צפויים. בן זוג עשיר עלול להפסיד את כל הונו. בת זוג מושכת עלולה לעלות במשקל או ברבות הימים להתכער. החלום על שני ילדים מושלמים וכלבלב אולי לא יתגשם, או ישתנה. אתם בשלים לנישואין כשאתם באמת מחויבים לצד השני, בעושר ובעוני, בחולי ובבריאות, בזמנים של שלווה ובזמנים של מתח. אתם מצליחים לדמיין חיים שבו אתם נשארים לצד בן/בת הזוג שלכם, לא משנה מה יקרה.

 7. אתם מבינים שאהבה דורשת עבודה קשה. אתם נמצאים בשלב שבו כבר לא נפגשים רק לשם הכיף, ואתם מבינים שאהבה אמתית דורשת עבודה מתמדת וצומחת בהתאם להשקעה.

 8. אתם יודעים כיצד לשים את הצרכים שלכם בצד. אתם מצליחים להגיע לפשרה, לחשוב על צרכי בן/ בת הזוג, להתגמש ולפתור בעיות. אתם מוכנים להוציא את עצמכם מחוץ למרכז ולפנות מקום לרגשות ולצרכים של אדם אחר.

 9. למדתם כיצד לווסת רגשות. יש לכם מספיק מודעות עצמית כדי להבין מהן נקודות החוזק והחולשה שלכם וכיצד להתמודד עמן בחייכם. אתם יודעים כיצד להירגע, לקבל את מצבי הרוח של אחרים מבלי לקחת אותם אישית וכיצד לשלוט במצבי הרוח שלכם עצמכם.

 10. יש לכם הרגשה שאתם שיש לכם המון מה לתרום ולתת. כרווקים אתם מרגישים חסומים ושאתם מחמיצים את ההזדמנות לבטא חלק מכריע ממי שאתם. אתם רוצים לבנות וליצור משהו שהוא מעבר למה שאתם יכולים ליצור לבדכם.

אילו סימנים נוספים הייתם מוסיפים לרשימה? מוזמנים לספר לנו בתגובות להלן.

16/8/2017

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 4 תגובות ב-4 דיונים

(4) אנונימי, 24/10/2017 14:43

תודה על המאמר. צריך הרבה השתדלות על מנת לשמר חיי נישואין

(3) מיכל, 1/9/2017 12:46

יש להזהר עם זה..

תמיד אפשר לשנות אם יש רצון לשנות.. וגם שם לדעת שלא תמיד השינוי יתרחש בתוצאות בדיוק כפי שאתם רוצים אותן

(2) אנונימי, 23/8/2017 04:59

כבוד

האם "כבוד" הוא ערך חשוב וקיים בזוגיות? כבוד לחלומות, לשאיפות ולרצונות. כבוד למשפחה המורחבת. כבוד לערכים, למינהגים ולחינוך. כבוד בתקשורת היום יומית....

(1) אנונימי, 22/8/2017 04:41

עוד משהו חשוב

נשימה ארוכה וידיעה שתמיד אפשר לשנות גם אם זה כרגע נראה שלא

 

תגובה למאמר:

 • כתובת האימייל לא תוצג.


 • 2000
שלח תגובה
stub