אני לא קיבלתי הדרכה מסודרת לפגישות. פשוט למדתי 'תוך כדי', אבל איכשהו הצלחתי להגיע לחופה. אני בטוחה שהייתי שמחה לשמוע כמה עצות מראש. וכדי שתהליך ההיכרויות שלכם יהיה קצת יותר מתוק, קבלו 3 עצות קטנות שיכולות להעביר את הזמן הזה בצורה יותר מוצלחת ויעילה:

1. דברים דומים נמשכים

כשבעלי יצא להיכרויות הוא קיבל עצה נפלאה: "גברים ונשים כבר מספיק שונים זה מזה. חפש מישהי שיש לך כמה שיותר דברים משותפים איתה". אחרי 11 שנות נישואין, אני נכנעת – גברים ונשים באמת שונים. וככל שיש לכם יותר מן המשותף, כך יהיה לכם קל יותר להתרגל לחיי הנישואין.

נכון שגם הפכים יכולים להימשך זה לזה, אולם להם יכול להיות קשה יותר להישאר יחד. שלא תבינו אותי לא נכון: תמיד יהיו הבדלים בינך לבין בן/בת זוגך. לא משנה כמה תהיו דומים, אין ספק שיהיו מספיק נקודות בהן תהיו שונים. אולם שונה זה לא בהכרח מנוגד. עם הזמן תלמדו, בעזרת השם, להעריך ולכבד את הבדלים האלה. אולם אל תצאו לחפש מישהו יותר מידי שונה מכם.

אם אתם רוצים באמת סוּפר בן זוג, תדאגו להיות סופר בעצמכם (מבפנים ומבחוץ). דומה מושך דומה. עצרו רגע להביט במראה. אילו תכונות חיוביות ומעלות אתם רואים? במה אתם מוצלחים? שימו לב לדברים המעולים בכם. שימו להם לב לא בגלל שאתם אגוצנטריים, אלא בגלל שאתם מנסים לזהות את החצי השני שלכם. אם תכירו את חציו הראשון של הזוג – את עצמכם – יהיו לכם כלים טובים יותר לתור בעולם אחר בן הזוג המושלם שלכם.

2. איך לשרוד נישואין וחתונה של החבר/ה הכי טוב/ה

בזמן שאתם מחפשים את הנשמה התאומה שלכם, גם החבר (חברה) הכי טוב שלכם מחפש את שלו. מה קורה כשהחבר הזה מוצא אהבה לפניכם? מטופלת שלי שיתפה אותי בסיפור הבא: "כשהחברות שלי התחתנו, זה היה די טראומטי. לא היה לי מושג איך מתמודדים עם זה. במיוחד כשהחברה הכי טובה שלי התארסה. הסיפור שלה הוא מה שאנחנו חולמים ומתפללים עליו – אני מתחתנת, עוברת לעיר אחרת, יש! אבל הסיפור שלי הוא להגיד שלום לחברה לחדר שגרה אתי במשך חמש שנים ולחפש אחר שותפה חדשה, חברה טובה חדשה ובעל."

הבחורה שמתחתנת לא טרודה כל כולה בדאגה כיצד נישואיה ישפיעו על חברתה הטובה. ורוב הסיכויים שהחברה ש"נשארה מאחור" לא חושבת יותר מידי כיצד הנישואין ישפיעו על חיי חברתה הטובה. שני הצדדים עסוקים וטרודים בשינוי שחל בחייהם.

תוכלו למזג את השינויים בגישה מאוזנת – זכרו גם את עצמכם וגם את השני. הכירו במחשבות וברגשות שלכם. קודם כל תדאגו לעצמכם. אבל אחרי שתטפלו טוב בעצמכם, הגיע זמן לחשוב גם על החבר/ה. נישואין זה אחד הדברים הכי מלחיצים בחיים (אני לא אומרת את זה כדי להפחיד אתכם, אלא כדי להכין אתכם). שמרו על קשר עם החברים שלכם. הם יצטרכו את מרב התמיכה אחרי שהמסיבה תסתיים. כשהחגיגה נגמרת ושגרת החיים מתחילה, חבריכם יזדקקו לאוזן קשובה, לכתף כדי לבכות עליה ולחברות שלכם יותר מאי פעם. ואני יודעת שגם אתם תצטרכו חבר/ה!

3. יהיה בסדר

אם אתם מאמינים שיהיה בסדר, אז ההתמודדות עם החיים מרגע לרגע אולי לא תהיה כל כך מתסכלת. תוכלו לעבור את תהליך ההיכרויות בקלות רבה יותר, ומתוך אמונה עמוקה יותר באלוקים. אולי אפילו תפסיקו לחרוד מהתהליך, בגלל שאתם יודעים שהוא בסופו של דבר ייגמר. זה יהיה כאילו שכבר צפיתם בסרט חייכם. אתם יודעים מה יהיה בסוף, אבל חוזרים לאמצע הסיפור שלכם כדי לחוות מחדש את הרגעים. כך תוכלו לחוות את נתח החיים הזה בשלווה פנימית, ולא להיות מתוסכלים ממסע שנראה לכאורה ארוך ומייגע.

אילו הייתם יכולים לראות את התוכניות שמאחורי הקלעים, אז חוויית העולם הנוכחית שלכם הייתה קלה יותר. הייתם יכולים להגיע למצב שבו תרגישו ש"הכל לטובה". בסופו של תהליך, יהיה לכם בן זוג. ואפילו יותר מבן זוג, יהיה לכם את האני הכי טוב שלכם! מה שהכי חשוב כאן זה מי אתם ומי נהייתם. כיצד פעלתם, והגבתם ברגע האמת? ההרגשה הטובה או הרעה תהיה על פי הפעולות שלכם. מה שיקרה בחיים, יקרה. להיות האני הכי טוב שלכם לאורך המסע, יעזור לכם להרגיש טוב עם עצמכם, יקל את התהליך ויסייע להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

אני בטוחה שיש עוד המון דברים שהיינו יכולים להוסיף לרשימת ה"הלוואי שהייתי יודע". יש משהו שהלוואי שהייתם יודעים? אילו תובנות יש לכם לשתף? בבקשה ספרו לנו בתגובות שלמטה.