"אני פשוט רוצה למצוא מישהו שיאהב אותי."

רבים מאלה שיוצאים להיכרויות חושבים בצורה כזאת – הם מחפשים שיאהבו אותם. האם הוא יגרום לי להרגיש מיוחדת? האם היא תיתן לי את מה שאני רוצה?

אולם דווקא צורת החשיבה הזאת, היא הסיבה לכך שרווקים ורווקות רבים כל כך נשארים בסופו של דבר מתוסכלים, ולעתים קרובות – בודדים. "לחפש שיאהבו אותי" בכלל לא דומה לחיפוש אחר האדם שמתאים לי - ולמעשה מדובר במשהו שונה לחלוטין.

כשאנחנו מחפשים מישהו שיאהב אותנו, תשומת הלב הראשונית שלנו ממוקדת בעצמנו – מה האדם איתו אנחנו יוצאים צריך לעשות כדי שלנו תהיה הרגשה טובה, שנשמח ושנחוש שלמים. היהדות לעומת זאת מלמדת אותנו להתעלות מעל לעצמנו. נישואין מוצלחים באמת כוללים שני בני אדם שאינם מתמקדים בעצמם, אלא באדם שמולם.

כשאנחנו מתמקדים בבן/בת הזוג שלנו, נהיה פחות מוטרדים מאותן תקופות בחיים שבהן אולי לא נקבל 100% אהבה כל הזמן. איננו תלויים בה לגמרי, כך שנוכל להתגבר בקלות רבה יותר על האתגרים, ביחד. בדרך זאת, הרגש שלכם – גם אם הוא מפתיע ומשתנה לעיתים – יכול לעבור עליות ומורדות מבלי לאיים על פירוקה של מערכת היחסים.

היכן הצרכים שלנו נכנסים לתמונה כשמחפשים אחר בן/בת זוג לחיים?

אחרי שנוכל לענות על שלוש השאלות הבאות:

  1. מה יש לי להציע לבן הזוג הפוטנציאלי?

  2. מה משימת החיים שלי?

  3. מה אני מעריך בחיים?

ברגע שנדע מה יש לנו להציע לאחרים, הצורך שלנו יהפוך למציאת מישהו שיוכל לקבל את מה שאנחנו יכולים להעניק בקלות.

שנית, כשאנחנו יודעים מה מניע אותנו – מה אנחנו יכולים לתרום לחיים (משימה החיים שלנו) – הצורך האישי שלנו יהפוך למציאת מישהו בעל משימת חיים מתאימה, כך שהעתיד שלנו יכלול שני בני אדם שמתקדמים יחד לאותו כיוון, ולא כאלה שעם השנים הולכים ומתרחקים זה מזה.

שלישית, הערכים שלנו יקבעו במידה ניכרת למה נקדיש חלק ניכר מהזמן ומתשומת הלב שלנו, מה יהיה מבטנו על החיים ומה יהיו סדרי העדיפויות שלנו.

אם אתם מסוגלים לענות על שלוש השאלות הללו, אתם פשוט צריכים למצוא את האדם שהכי מתאים למשימת החיים ולערכים שלכם, ושיהיה מוכן לקבל בשמחה את מה שיש לכם לתת.

השוו זאת לחיפוש אחר מישהו שיאהב אתכם, שקשור הרבה יותר לרגשות מאשר ליצירת איחוד מתאים לבניית שותפות אמיתית בעלת סיכויים טובים לנישואין מוצלחים.

שבעת כללי ההיכרות הבאים יעזרו לכם למצוא את הנשמה התאומה שלכם ויתנו לכם את מלוא הסיכויים ליצור קשר רציני שיוכל להוביל לנישואין מוצלחים באמת.

  1. הפסיקו לחשוב על עצמכם בתור "רווקים" והתחילו לראות את עצמכם כ"מוכנים להינשא". זה לא אומר שעליכם לקנות מיד שמלת כלה או חליפה, אלא לצאת מתוך מטרה מוגדרת, ולא מתוך גישה סתמית של "נזרום עם מה שיגיע". אתם לא משקיעים זמן וכסף כדי לספק את התאוות שלכם, או סתם מנהלים ידידות קרובה עם בני המין השני – אחרי הכל, אתם לא רווקים. אתם בשלים להתחתן! וכשאתם מוכנים להתחתן אתם משדרים לעולם שאתם מחפשים בן זוג לחיים.

  2. אל תנסו להכיר בני זוג חדשים בזמנים בהם אתם עוברים התמודדויות קשות שסוחטות אתכם מבחינה רגשית – כולל פרידה מקשר קודם שעדיין מעורר בכם רגש. אם אינכם מסוגלים להניח בצד את חבילת רגשות העבר, אז אל תכירו בני זוג חדשים. פגישה למטרת נישואין היא מקודשת וראויה למלוא הכבוד וההערכה. זה האדם שאתו יתכן ותחלקו את חייכם – ומגיע לו לפגוש אתכם כשאתם פנויים לגמרי ומסוגלים לתת את עצמכם באופן מלא.

  3. חפשו אחר כימיה אמיתית. סוג הכימיה שבאמת נחשב אינו מבוסס רק על משיכה גופנית, אלא גם על האינטראקציה המשלימה בין גבר לאישה – מידת הנוחות שאתם מרגישים בתקשורת ביניכם, היכולת שלכם להוציא את הטוב זה מזה, להבין זה את זה. לזוגות בעלי מבנה אישיות דומה יש את הסיכויים הטובים ביותר לכימיה שתחזיק מעמד.

  4. היו מודעים למגבלות ולחולשות שלכם, תוך שאיפה מתמדת לשפר את אישיותכם. היו ענווים וצמצמו את האגו שלכם. אנחנו יכולים לשנות רק את עצמנו. ככל שתקדישו את עצמכם יותר לשיפור האישיות שלכם, יהיה לכם יותר מה להציע, לא רק לבן/בת זוגכם אלא לעולם כולו.

  5. חז"ל מלמדים אותנו שלפני הלידה, הנשמה שלנו מחולקת לשניים, ובמסע חיינו אנחנו מחפשים את החצי השני שלנו. כדי שזה יקרה, אנחנו חייבים להתמקד במציאת הנשמה שבאדם שמולנו. במקום להפריד את הצד הגופני של האדם ממעלותיו הפנימיות, ראו את האדם כשלם. אפשרו לנשמה שלו להשפיע עליכם בהדרגה דרך ההיכרות איתו. עקבו אחר פעולותיו והשיגו תחושה אמיתית לגבי מי הוא באמת. מהי משימתו האישית? מה הוא מעריך? מה מעורר אותו? מה מניע אותו?

  6. כשנראה שלעולם לא תפגשו את הנשמה המיועדת לכם, הרגילו את עצמכם לבטוח בכל מה שאלוקים מביא בדרככם. הזכירו לעצמכם שכשאתם בוטחים באותן נקודות שבהן אין לכם שליטה, אתם יכולים להשתחרר מהלא ידוע... ה"איך"? וה"מתי?" ולהתמקד פשוט בכאן ועכשיו.

  7. אנשים רבים מתפללים לפגוש את החצי השני שלהם. למה לא להתפלל גם על החצי השני שלכם? שאלוקים ישמור עליו (עליה) מכל נזק... שהוא או היא יהיו מאושרים ויחיו חיים עם מטרה. אחרי הכל, זה שעדיין לא נפגשתם לא אומר שהם לא קיימים או שהתפילות שלכם לא יכולות להועיל להם. אתם גם יכולים להרוויח מהידיעה שלמרות שעדיין לא פגשתם את בן הזוג שלכם... אתם יכולים לעשות את הדבר אשר בו תלויה אהבה אמיתית – אתם יכולים לבחור לתת.