לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
רווק... וציני?

רווק... וציני?

מזה כמה שנים שאני מחפש את הנשמה התאומה שלי, וכאב הבדידות הוא דבר שאיני מאחל לאיש.

מאת

מזה כמה שנים שאני מחפש את הנשמה התאומה שלי, וכאב הבדידות הוא דבר שאיני מאחל לאיש.

לחזור לבית ריק, לאכול לבד ארוחות בוקר, צהרים וערב, יום אחרי יום. לבלות יותר ממחצית יומך בשתיקה מוחלטת, משום שאין עם מי לדבר. בלי שום רשת ביטחון מתחתיך – אף אחד לא נמצא לידך כשאתה 'על הקרשים'.

התורה מלמדת אותנו לא לדון אף אדם עד שנעמוד ממש במקומו, ואני חושב שרק מעטים מסוגלים להבין את הבדידות והכאב החודר שעמם נאלצים להתמודד רווקים באופן יומיומי.

להיות היחיד שעומד בלי טלית בבית הכנסת (בחלק מהקהילות נהוג שרק גברים נשואים מתעטפים בטלית). להיות אישה צעירה בחתונה, שמופצצת במבול מייגע של ברכות מתנשאות: "בקרוב אצלך...". לשמוע הערות מאנשים שאומרים: "הוא יותר מדי בררן. היא בררנית מדי. הוא לא באמת רוצה להתחתן..."

זה כואב. אבל אנחנו בכל זאת ממשיכים להתקדם. אנחנו משתדלים ככל יכולתנו לעבוד הכי טוב עבור הבוסים שלנו, למלא את תפקידנו בקהילה ובמשפחה ולעבוד את בוראנו. לעתים קרובות התקווה והמוטיבציה שלנו עמומות ונוגות, אבל אנחנו מנסים להמשיך הלאה בתקווה למחר טוב יותר.

יש זמנים בהם הדבר היחיד שאתה רואה מול העיניים, הוא הסיוט להישאר בודד כל החיים

לכן אנחנו יוצאים לדייטים למרות שאנחנו יודעים שהן לא מתאימות לנו, יוצאים לחופשות ולטיולים מסביב לעולם – לבד – כדי לברוח מהבדידות שמלווה אותנו כל הזמן. או שאנחנו מנסים להצטרף לקבוצת חברים רווקים חדשה, בתקווה להגדיל את סיכויינו להכיר מישהו מתאים. הכל רק כדי לצלוח את הכאב. הכל רק כדי להרגיש שאנחנו ממלאים את חלקנו כדי להתקרב למציאת האדם הנכון.

כשאתה רווק כבר הרבה זמן, יש תקופות שבהן אתה נכנס לדיכאון, שאתה כל כך מיואש שכבר לא נשאר לך כוח לחלום. אתה לא מסוגל בכלל לדמיין מציאות של חתונה או משפחה. נראה כאילו הכל אפל, והעתיד לא מוביל לשום מקום. הדבר היחיד שאתה רואה מול העיניים, הוא הסיוט להישאר בודד כל החיים.

אבל אסור לנו לוותר על חלומותינו.

בחיים, אנחנו יכלים לבחור בין שתי אפשרויות - להיות שלילי, או כפי שחלק מהאנשים קוראים לזה, "מציאותי", ולחשוב ששום דבר לא יצליח לנו ושהחיים אף פעם לא יהיו טובים; או להסתכל על חצי הכוס המלאה ולהבין שבכל אופן, אם נצליח לשמור על אובייקטיביות וחשיבה חיובית, החיים שלנו יהיו הרבה יותר ממומשים ועשירים, גם בלי קשר לתוצאות.

איך לשמור על חיוביות?

  1. התחילו להודות על כל הדברים הטובים והמוצלחים בחייכם. התנחמו במה שיש לכם: עבודה מסודרת, דירה נחמדה, חברים טובים ומשפחה אוהבת. התמקדו בשמחה שקיימת ב-90% הדברים הטובים בחייכם, במקום ב-10% שלא.

  2. הציבו לעצמכם מטרה אישית בה תוכלו למקד את זמנכם וכוחותיכם, כגון התעמלות, לימודים או כל אספקט אחר של צמיחה אישית. התמקדו בשיפור צד מסוים וקונקרטי בחייכם, ובכך ליצור שינוי חיובי מהמצב השלילי. אני למשל ירדתי כ-7 ק"ג על ידי התעמלות ודיאטה, ולא רק שאני מרגיש עכשיו בריא יותר, אני גם יכול להתגאות בהישגיי, במקום לחשוב כל הזמן על זה שעדיין לא מצאתי לעצמי בת זוג.

  3. הבינו שבסופו של דבר א-לוהים אוהב אותנו, ולא משנה אילו תקופות קשות עוברות עלינו. קשה ככל שיהיה הרגע, עלינו לשאוף לראות איך כל מה שקורה לנו הוא באמת לטובתנו. יתכן שנבין זאת רק בסופו של דבר כשנרכוש פרספקטיבה רחבה מספיק, וזה המקום בו נכנסים לתמונה חיים מתוך ביטחון בא-לוהים. אנחנו יכולים להתעקש לעשות 'דווקא' ובגלל זה לחיות חיים אומללים, או להבין שא-לוהים עושה את מה שהוא עושה לטובתנו, ולדעת שנצא מזה הרבה יותר טובים וחזקים. האתגר שלנו הוא לשמור על מבט חיובי.

הכל עניין של פרספקטיבה

קונן אובריין עבד ברשת הטלוויזיה NBC כמעט 20 שנה, והיה לו הסכם משוריין עם החברה שברגע שמגיש תוכנית האירוח הלילי ג'יי לנו יעזוב, הוא יקבל את התפקיד. אחרי שבעה חודשים בלבד בהם קונן הנחה את התוכנית, אילצו אותו לעזוב אותה – ולוותר על החלום לו הוא חיכה כל חייו.

"אף אחד לא מקבל בחיים בדיוק את מה שהוא חשב שיקבל. אבל אם תתאמצו באמת ותהיו טובים באמת, דברים מדהימים יקרו"

בתוכנית הפרידה שלו הוא אמר דבר עמוק במיוחד: "לכל הצופים, לעולם לא אוכל להודות לכם מספיק על החסד שעשיתם איתי, ואני אזכור אותו כל חיי. כל מה שאני מבקש מכם זה דבר אחד: בבקשה אל תהיו ציניים. אני שונא ציניות – זאת התכונה הכי שנואה עליי, כי היא לא מובילה לשום מקום. אף אחד לא מקבל בחיים בדיוק את מה שהוא חשב שיקבל. אבל אם תתאמצו באמת ותהיו טובים באמת, דברים מדהימים יקרו."

לכן, לא משנה כמה המצב גרוע, בבקשה, אף פעם אל תיגררו לציניות, שליליות וספקות. אולי נרגיש מובסים מהחיים והנסיבות. אולי נרגיש שאנחנו לא מסוגלים להמשיך אפילו עוד רגע אחד, אבל אנחנו חייבים לחזור לעמוד על הרגליים ולתת לעצמנו עוד הזדמנות.

משום שאני מבטיח לכם שאם תיצמדו למטרה ותישארו חיוביים, דברים טובים יקרו. וחוץ מזה, מי תרצה להתחתן עם טיפוס ציני?

26/1/2013

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 26 תגובות ב-23 דיונים

(23) מירי, 15/1/2018 16:08

תודה

זה מסוג המאמרים המחזקים את ידי להמשיך לחייך ולהסתכל בעיניו הטובות של העולם לא למרות שאני רווקה, אלא סתם כך. ואני, בלי קשר, אכן רווקה.

(22) צבי, 4/7/2013 21:09

אתה חושב שזה רע להיות רווק

אבל צריך לדעת לראות את הדברים החיוביים בכל מצב וצריך לדעת שבמצב בו אתה לבד בהחלט יש דברים חיוביים. זה שאתה אדון לעצמך,זה שאתה מחליט מה יהיה בבית,זה שאתה מחליט איך יראה הבית וזה שאין לך "אדון" אנושי שהוא לא אתה זה רק חלק מהדברים החיוביים שיש במצב בו הבן אדם רווק ולא נשוי.

(21) ruthyi, 22/2/2013 18:40

mexico

i can understand u very well pls dont try the internet its so denger and u dont know with how u are on line tont trust 'the internet it's full with scoundrel., they will use u'r weakness

(20) אנונימי, 12/2/2013 10:54

״ אם אתה לא מאושר רווק לא תהיה מאושר נשוי.

חיים היקר, צר לי לשמוע שאין לך עם מי לאכול ארוחת בוקר ושאת מחצית זמנך אתה מעביר בשתיקה וכשאתה על הקרשים אין לך עם מי לחלוק את כאבך. אולי לא השכלת להעשיר את חייך בחברים טובים סביבך ולמלא את הזמן הפנוי שאלוקים העניק לך מסיבות שאינן ידועות לנו בפעילויות משמחות ומספקות שמעלות חיוך על פניך. רווקות היא לא מצב עגום בדיוק כמו שנישואים או זוגיות אינם ערובה לאושר. גם אני רווקה אבל חיי עשירים ומלאים ואיני צריכה לנבור עמוק כדי שיהיה לי על מה להודות ל ה׳ . תמיד יש לי עם מי לאכול ארוחות בוקר ותמיד יש לי עם מי לטוס בספונטניות לחו״ל או להינות מקריירה מהנה ומספקת גם מהזכות שיש לי להיות מעורבת בחיי הוריי המזדקנים מה שאין לאחיי הנשואים והעסוקים. הכמיהה והרצון לחיי משפחה קיימת אבל אינני מרגישה נחותה בגלל הסטטוס האישי שלי. ההתקרבנות וההתבכיינות הפומבית על מצבך ( שמאוד לא מכבדת את רעיך הרווקים) נובעת מפרספקטיבה לקויה שלך על החיים. האושר הוא לא יעד הוא הדרך. בניגוד אליך יש לי אמונה מלאה בבורא עולם שכל מצב הוא לטובה באמת. האושר שלי אינו תלוי בשום מצב. הוא פשוט מצב קיים. נורית

עוד אנונימי, 20/3/2013 15:00

חולק ומסכים

צר לך?! אני בהחלט חולק איתך את הכיף שלך בזה שיש לך חבר'ה, אבל יש אנשים שמגיעים לשלב שכל החבר'ה כבר התחתנו ואז אין להם את הלוקסוס הזה והם צריכים להתחיל להתמודד עם זה לבד, וזה כנראה לא יצא לך לנסות, למזלך, אבל זה לא נותן לך את הזכות להתנשא על אלה שכן נאלצו להיות במקום הזה, ואם הוא בא ונותן טיפים לחברים שנמצאים במצבו, אז אם את לא מרגישה שם, סימן שאת לא שם, אבל יש כאלה שכן שם והם בהחלט מבינים ואןלי יאמצו את הטיפים האלו. שבעז"ה לא יביאנו לידי ניסיון. נ.ב.הדברים לא נאמרו בתור השתלחות אלא מליבו של מישהו שכן מבין על מה מדובר.

הצג את כל התגובות
 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub