כמו אגדות אורבניות - סיפורים שנשמעים אמינים אולם רק חוט דק של אמת עובר בתוכם - העולם שלנו מלא במיתוסים על היכרויות. הם נשמעים מאוד הגיוניים, אבל הם לא נכונים. ולמעשה, המידע השגוי שמתפרסם דרך המיתוסים האלה, מונע מרבים להיפגש בצורה יעילה. בכמה מהמיתוסים הבאים אתם מאמינים?

הקליקו כאן כדי לקרא 5 המיתוסים הראשונים בחלק הראשון

מיתוס מס' 6 – הרושם הראשוני בפגישה עיוורת, תמיד נכון.

חלק מהטבע האנושי הוא שהאנשים הם לא תמיד 'הם עצמם' כשהם פוגשים אדם חדש. מישהו שמתחמם לאט עשוי לחוש נוח יותר בפגישה שנייה או שלישית. אחר עלול להיות חינני במיוחד בפגישה הראשונה, אולם עם הזמן להתגלות כאדם שתלטן, אנוכי או גס רוח. יום רע בעבודה או מחלה מתקרבת, עלולים להשפיע על התנהגותו של כל אדם.

וחוץ מזה, יש גם את הטעויות הרגילות שאנשים עושים ואחר כך מתביישים בהן – לפלוט איזו שטות, לדבר יותר מדי או מהר מדי מרוב לחץ, להרגיש לא נוח משום שהם בחרו ללבוש בגד לא מתאים לפגישה, או להתאמץ יותר מדי להרשים את הצד השני. לוקח זמן לאדם האמיתי להתגלות. לכן, טוב לא למהר לשפוט כבר בפגישה הראשונה.

מיתוס מס' 7 – אם נצא יותר זמן, הנקודות שמטרידות אותי באדם הזה ייפתרו מאליהן.

זהו כפי הנראה המיתוס הנפוץ ביותר שמטעה את היוצאים להיכרויות. אין תהליך היכרות חלק לגמרי. בכל אופן, כשמשהו באדם השני מטריד אתכם, ואתם לא מסוגלים להשלים איתו או לעבוד עליו עם בן/בת הזוג כבר בשלב מוקדם של ההיכרות, כפי הנראה לא תוכלו לעשות זאת לעולם, ולא משנה כמה זמן תמשיכו לצאת. זהו בזבוז זמן ואנרגיה שפעמים רבות קורה כשבן/בת הזוג מתאימים בהיבטים רבים במיוחד, מלבד בנקודה אחת.

יש אנשים שצריכים לעבור את זה מספר פעמים, לפני שהם מצליחים להבחין בדפוס הקבוע שלהם. כשהאדם המתאים יגיע, או שלא תהיינה בעיות משמעותיות או שהן ייפתרו במהירות, ומערכת היחסים תהיה הרבה יותר חלקה.

מיתוס מס' 8 – הבחורה הנכונה תיישר אותו!

זוהי תפיסה שגויה מסוכנת. שינויים אמורים לבוא מתוך האדם, ונישואין אינם "פתרון" למישהו שמתקשה לדעת מה הוא רוצה לעשות בחיים, שלא מסוגל לשלוט בכעס שלו, שיש לו בעיות לשמור על מקום עבודה קבוע או לפרנס את עצמו, שלא חושב שהוא צריך לקחת תרופה שתאפשר לו לתפקד טוב יותר או שלא מסוגל להתמודד עם מטלות יומיומיות.

נשמה "אבודה" צריכה למצוא את עצמה לפני הנישואין, ולא במהלכם. לרוע המזל, הרבה אנשים עם בעיות מאמינים שברגע שהם ימצאו בת זוג לנישואין הם כבר לא יצטרכו להתאפס בעצמם, מתוך ציפייה שבן זוגם "יתקן" אותם. לרוב, נישואין כאלה מאוד אומללים או שהם מסתיימים בגירושין. אם שמעתם על מקרה נדיר של מישהו שהפך את חייו אחרי החתונה, זה רק משום שהוא החליט לעשות את זה בעצמו, בלי קשר לתמיכתו הרגשית של בן הזוג.

מיתוס מס' 9 – לא משנה אם רוב החברים והמשפחה שלך לא אוהבים את האדם שאתה משוגע עליו. העיקר שאתה מבין אותו, ודעתך היא החשובה.

יתכן שאחד מחבריכם או קרוביכם לא יחבב את האדם שאיתו אתם יוצאים, בגלל אי התאמת אישיות. בכל אופן, כשכמה אנשים שאוהבים אתכם מרגישים שיש בעיה עם בן/בת זוגכם, הם כפי הנראה רואים משהו שאתם לא יכולים לראות בגלל הרגשות, המשיכה או הגאווה שלכם.

במקרה כזה, טוב יהיה לקחת מבט קרוב יותר על מה שקורה. בדקו את בן/בת הזוג שלכם במצבים שונים, התנסו בשיחות משמעותיות יותר על נושאים בעייתיים, בדקו את הרקע שלו/ה וצאו מספיק זמן כדי להכיר זה את זה באמת לפני שתחליטו משהו לגבי העתיד.

מיתוס מס' 10 – האהבה תפתור הכל.

המיתוס שאם מתאהבים אפשר להתגבר על הכל, הוביל אנשים רבים מאוד לנישואין לא מוצלחים. הוא רוצה לגור בחו"ל, היא מעדיפה להישאר בארץ; הוא רוצה להתחזק מבחינה דתית, אבל היא לא מוכנה לוותר על הצ'יזבורגר שלה; הוא רוצה שאשתו תישאר בבית כשהילדים קטנים, אבל היא מצפה להמשיך במסלול המקצועי שלה.

יש זוגות שמחליטים קודם להתארס ורק אחר כך לעבוד על הפרטים הקטנים. הבעיה היא שמכיוון שההחלטות לגבי סגנון ואופן החיים נוגעות ביסוד תפיסת המהות העצמית של האדם, לא קל להתפשר בהן. מחלוקות לא פתורות עלולות להפוך למקור בלתי נדלה של סכסוכים בין בני הזוג, ולהוות הזמנה לפירוק קשרי אירוסין או נישואין. לא משנה כמה אנשים אוהבים זה את זה, אם הם לא מצליחים להשלים עם הבדלים משמעותיים בערכיהם, בציפיותיהם לסגנון חיים או בחלומותיהם לעתיד, הם כפי הנראה לא יחזיקו מעמד יחד לאורך זמן.