רוזי ושרי היקרות,

אני בן 27. ככל שאני יכול לומר, הצרות שלי בתחום ההיכרויות נובעות מכך, שאני נמשך לנשים מבוגרות יותר ממני.

אני רופא מתמחה ובגלל לוח הזמנים המטורף שלי, אני לא רואה את עצמי מביא ילדים לעולם בזמן שאני עדיין בהתמחות (תקופה שעומדת להימשך עוד מספר שנים). יחד עם זאת, אני רוצה להקים משפחה ביום מן הימים.

הפתרון עבורי, היה לנסות לצאת עם נשים צעירות יותר. בחודשים האחרונים, חברים הכירו לי מספר נשים צעירות יותר ואף פגשתי נשים אחרות בכוחות עצמי, דרך אתרי היכרות. אבל באופן כללי, מצאתי את עצמי מרגיש בלתי מסופק. אני שמח לפגוש אנשים חדשים ורבות מהנשים שפגשתי היו מאוד נחמדות, אבל משהו חסר.

הייתי קצת המום בפגישה ראשונה שהייתה לי לא מזמן, כשאישה צעירה התוודתה באוזניי ש"לרוב אני לא מסכימה לניסיונות של אנשים לשדך אותי, אבל כששמעתי שאתה רופא ושאתה מספיק גבוה כדי שאוכל לנעול נעלי עקב, הסכמתי". לא ידעתי איך להגיב, לכן החמאתי לה על הנעליים וניסיתי להמשיך את השיחה לפני שחזרתי לתפריט שלי.

בחודשים האחרונים, הקדשתי מחשבה רבה לתכונות שאני מחפש בבת זוג פוטנציאלית. אני אוהב נשים שהן צעירות בליבן ואינן פוחדות להשתטות מפעם לפעם. אני גם אוהב נשים בעלות עומק. כרגע, אני מחפש מישהי שיש לה שכל ורוח של אישה מעט מבוגרת יותר, בעוד שהיא למעשה צעירה במספר שנים. האם אישה כזו קיימת?

הייתי רוצה למצוא אישה, שיש לה חלומות ושתתמוך גם בחלומותיי. אני נמשך לנשים מספיק החלטיות ושאפתניות כדי להשיג דברים בחיים ושיש להן גם מידה מסוימת של חזון. נראה שתכונות כאלה נדירות, במיוחד אצל הנשים הצעירות שפגשתי. עם מישהי צעירה עמה יצאתי לאחרונה, ניסיתי לשכנע את עצמי ש"אולי אם אצא עמה זמן מה, "נגדל" ביחד ונמצא מכנה משותף". בדיעבד, גישה כזו עובדת יפה בתיאוריה, אך פחות במציאות.

אחד מחבריי, לאחר שבחן את ניסיוני הקודם בהיכרויות, התבדח ואמר, "בקצב הזה, כשתהיה בן 80 תרדוף אחר בנות 90!" עכשיו אני מבולבל ואיני בטוח כיצד להמשיך. הפסקתי לפרסם את הפרופיל שלי באתרי היכרויות באינטרנט (אני מצרף אותו, כדי שתוכלו לראותו בעצמכן).

מה דעתכן, האם אני מחפש אהבה במקומות הלא נכונים?

ג.

ג. היקר,

קראנו את הפרופיל שלך ויש לנו שתי הצעות שעשויות לעזור. הראשונה קשורה לתכונות שאתה מחפש בבת זוג לנישואין. אתה מפרט הרבה תכונות מעורפלות ורומנטיות, שלדעתנו לא יעזרו לך במיוחד במציאת האישה עמה תרצה לבנות מערכת יחסים ממושכת. אנו סבורות, שעליך לזרוק את ה"רשימה" שלך ולהכין רשימה חדשה.

בתור התחלה, קח לך זמן לחשוב, כיצד אתה רואה את חייך בחצי השנה הקרובה, בשנה הקרובה ובחמש השנים הקרובות. אל תגביל את עצמך לדברים שאתה מקווה להשיג במקצועך וחשוב גם במונחים של: מצב משפחתי ומשפחה, כיצד היית רוצה להביע את עצמך מבחינה יצירתית ואינטלקטואלית, היכן אתה רואה את עצמך מבחינה רוחנית ולמה אתה מצפה במונחים של סגנון חיים וענייני כספים. ברגע שתחשוב במונחים של הכיוון אליו אתה מתקדם, תוכל לחפש נשים, המעונינות שחייהן יתקדמו בכיוונים תואמים לשלך.

לאחר מכן, חשוב על 4 תכונות חשובות שיש לך, שיהפכו אותך לבעל טוב. בנוסף, חשוב על 4 תכונות חשובות שהיית רוצה שיהיו לאשתך לעתיד. התכונות שציינת בפרופיל שלך נשמעות מאוד רומנטיות, אבל הן מעוררות דימוי של רומנטיקה מהסרטים. אם תחשוב במונחים של "התכונות שיהפכו מישהי לבת זוג מתאימה לבלות עמה חיים שלמים", קרוב לוודאי שמערכת הציפיות שלך תשתנה.

לאחר שהבהרת כל זאת, נסה לחפש בת זוג, שמטרותיה בחיים תואמות לשלך ושיש לה 2 או 3 מהתכונות שאתה רוצה שיהיו לאשתך העתידית. אין זה הכרחי שלמישהי יהיו כל התכונות, כיוון שברגע שמערכת היחסים שלכם תהפוך לרצינית, קרוב לוודאי שתגלה שלאישה זו יש תכונות נפלאות אחרות שלא חשבת עליהן, המפצות בצורה הולמת ביותר על התכונות שלא התאימו ל"רשימה" שלך.

הצעתנו השנייה קשורה לגישתך הכללית להיכרויות. זה נחמד לראות גבר מאוד רומנטי. עם זאת, אם אתה מחפש בת זוג לחיים, עליך לשנות את גישתך להיכרויות.

אנשים שמחפשים בני זוג לנישואין, לא תמיד מבינים שהדברים צריכים להתפתח במשך הזמן. סרטים וספרים יצרו אצלנו ציפיות לחיבור מיידי עם האדם השני, אבל אם להיות כנות, זה קורה יותר בסרטים מאשר בחיים האמיתיים. כן, יש כמה זוגות שהקליק ביניהם נוצר כבר מהרגע הראשון, אבל אין זו ערובה לכך שהם מתאימים זה לזו או שהם יהיו מסוגלים לבנות מערכת יחסים יציבה וממושכת. זוגות רבים הנשואים באושר אומרים, שהפגישה הראשונה שלהם לא הייתה דוגמה ומופת, וכלל לא מסעירה. למרות זאת, הם הבינו שהפגישה הראשונה נועדה פשוט לשבור את הקרח והם נתנו לעצמם הזדמנות שנייה או שלישית כדי להכיר את האדם לו הם נשואים כיום!

אנו מציעות, שלא תגיע לפגישה הראשונה עם ציפיות גבוהות. אל תדמיין שהשיחה תזרום בצורה חלקה או ששניכם תהיו מלאים בהרגשה מרוממת. אל תנסה אפילו לדמיין האם אישה זו יכולה להיות אשתך ביום מן הימים. במקום זאת, חשוב שאתה מבלה מעט זמן עם אדם חדש ונחמד וקבל החלטה שאם הפגישה סתם "בסדר" (או טוב מכך), תיפגש עמה שוב.

אם הפגישה השנייה מעט טובה יותר מהראשונה, נסו לצאת לפגישה שלישית. לאחר שתלמדו להכיר זה את זו, תהיו בעמדה טובה יותר להחליט, האם ישנה התאמה ביניכם. זכור: בין אם תהיה ביניכם כימיה מן הרגע הראשון ובין אם יידרשו לכם מספר פגישות כדי שיווצר ביניכם משהו משמעותי, דרוש זמן כדי לפתח מערכת יחסים רצינית.

יש לנו הצעה נוספת שאנו סבורות שתסייע לך מאוד: בקש מאחד מחבריך הנשואים באושר, להיות היועץ שלך לענייני היכרויות. לאנשים נשואים יש את היכולת להסתכל לאחור ולהבין, מהם הדברים החשובים והלא חשובים במערכת יחסים, ונקודת המבט שלהם יכולה להיות רבת ערך עד מאוד, לחבריהם הרווקים.

כיוון שמתעוררת אצלך השאלה כמה זמן לחכות לפני הקמת משפחה, אנו מציעות שתשוחח גם לגבי נושא זה, עם כמה מחבריך הנשואים שיש להם ילדים. הם יכולים לעזור לך לראות, כיצד הם תמרנו בין המשפחה לבין ההתמחות ומדוע עבור חלקם זה היה בר-ביצוע ועבור אחרים זה היה קשה יותר. אנו יודעות, שחלק מהאנשים שהצליחו להביא ילד או שניים ובו זמנית להשלים התמחות ברפואה, שמחים שעשו זאת.

ייתכן שישנם מספר גורמים שפועלים לטובת אנשים אלה, כולל הטמפרמנט שלהם, יכולתם הכלכלית לשלם עבור טיפול בילדים ועזרה בבית, עזרה מהמשפחה, הדרישות בתוכנית ההתמחות שלהם והאופן בו השתתפו בן או בת הזוג שלהם בחלוקת האחריות במשפחה. לאחר שתראה כיצד הצליחו אחרים לגרום לסידור זה לפעול, ייתכן שתהיה קצת יותר פתוח לגבי גילאי הנשים עמן אתה יוצא. בהצלחה.

רוזי ושרי