רוזי ושרי היקרות,

יש לי מספר שאלות:

 

  1. מדוע נשים עושות כזה סיפור מכל נושא ההיכרויות? לדעתי, הכל היה הרבה יותר פשוט אם לא היינו מתאמצים כל כך להתלבש בהידור, אלא פשוט לובשים את בגדי היומיום שאנו לובשים לעבודה (אצלי זה כולל נעלי ספורט). אני יכול להבין שבחתונתה, אישה אולי רוצה ללכת עם עקבים, אבל מדוע לסבול למען דייט.

  2. למה נשים רוצות לצאת החוצה, לבית קפה או מסעדה? למה אי אפשר פשוט לשבת בבית ולדבר? (בבית שלה או בשלי. אני אפילו יכול לבשל, אם היא רוצה). למה אנחנו צריכים מסעדה כדי לדבר? האם התשלום על האוכל הופך את הפגישה לטובה יותר? לפני שתתחילו לקרוא לי "קמצן", אני פשוט רוצה להבהיר, שאני שונא להוציא כסף על דברים לא נחוצים. תשלום כסף על שניים וחצי ביסים של מנת "גורמה" זה בעיניי בזבוז משווע.

  3. למה נשים לא יכולות להזמין את הפריט הכי זול בתפריט? זה מה שאני עושה. האם יש חוק בלתי כתוב שאומר, שאסור לך להזמין את הפריט הכי זול בתפריט? ואם אני משלם, לא כדאי שהיא תשאל אותי אם זה בסדר, לפני שהיא מזמינה את כל אותן מנות יקרות?

  4. למה אני צריך לשלם על האוכל שלה? אם וכאשר נהיה נשואים, בסדר, אז זה "אחד למען כולם וכולם למען אחד". אבל בינתיים, אין לנו מחויבות זה לזו. אז למה היא לא משלמת על האוכל שלה, המונית שלה וכו'? אני מבין שפעם, לנשים לא היה כוח, כסף וכו' והגברים נדרשו "להגן" עליהן. אבל זו תקופה אחרת – לנשים יש כסף וכוח והן יכולות לדאוג לעצמן.

 

כשאני מדבר על כך עם חבריי, אני לא מבין את תגובתם. הם חושבים שהשתגעתי ושעליי פשוט להתנהג "כמו כולם", כדי שאוכל להתחתן עם אישה נורמלית.

ד.

ד. היקר,

אנו שמחות שכתבת לנו. למען האמת, אם שאלותיך משקפות את הגישה בה אתה נוקט, בשעה שאתה יוצא לפגישות, תזדקק למעט עזרה כדי לבסס מערכת יחסים מוצלחת עם אישה.

העובדה שאתה "קמצן" כדבריך, לא רק עלולה, אלא קרוב לוודאי גם תפגע בך מאוד מבחינה חברתית, אם לא תקבל מציאות מסוימת שמקובלת בחברה. החיים לא מבוססים תמיד על היגיון בריא וחסכנות. למרות שיש לך נטייה חזקה לכיוון זה, אם ברצונך לפגוש נשים מתאימות להיכרות ולבסס מערכת יחסים בריאה עם בת זוג, יהיה עליך לקבל מוסכמות חברתיות מסוימות.

נתייחס תחילה לנושא הלבוש בפגישה. אנשים רבים אוהבים להתלבש יפה כיוון שזה משפר את הרגשתם לגבי עצמם. כשאישה מתלבשת לפגישה, היא רוצה להרגיש יפה ומיוחדת והיא רוצה לעשות רושם טוב על הגבר עמו היא נפגשת. לכן, היא תלבש בגדים אופנתיים שמחמיאים לה, תסדר את שערה ותתאפר. ייתכן מאוד שהיא תרגיש נוח יותר בנעלי ספורט, אבל זה לא יגרום לה להרגיש מיוחדת. ייתכן גם שהיא מאמינה, שאם היא לא תקפיד על הופעתה, הדבר ידחה את בן זוגה לפגישה, כיוון שהוא יחשוב שלא אכפת לה איך היא נראית.

במקרה הגרוע יותר, היא תחשוב שלא אכפת לך מספיק ממנה כדי שתרצה לעשות עליה רושם טוב.

דרך אגב, אם אתה מגיע לפגישה ונראה כאילו לא הקפדת במיוחד על הופעה נאה ומסודרת, גם אתה לא תעשה רושם טוב. במקרה הטוב, בת הזוג שלך תחשוב שאין לך מושג איך מתלבשים (או שהיא תחשוב שאתה מרושל). במקרה הגרוע יותר, היא תחשוב שלא אכפת לך מספיק ממנה כדי שתרצה לעשות עליה רושם טוב. לבגדים נוחים יש מטרה משלהם – טיולים, פעילויות ספורט וכו', אבל למטרות אחרות, כגון דייטים, רוב הנשים (וגם רוב הגברים) מעדיפים להתלבש יפה, גם אם זה קצת "מגונדר".

השאלה הבאה ששאלת מתייחסת ליציאה מהבית, לעומת הישארות בבית. ייתכן שאתה טיפוס של בית, שהכי אוהב להישאר בבית, לבלות ערב בסלון שלך, בכורסה החביבה עליך ובקיצור – בסביבה המוכרת שלך. אמנם ניתן לומר רבות בזכות בילוי ערבים שקטים בבית, אבל ערבים כאלה אינם צורת הבילוי המומלצת בשלבים הראשונים של ההיכרות. ניתן לך מספר סיבות מדוע זהו המצב. מבחינה מעשית, רוב הנשים לא ירגישו בנוח לארח מישהו שהן לא מכירות בביתן ובאותה מידה הן לא ירגישו בנוח להתארח בביתו. הן בהחלט לא ירגישו "מיוחדות" אם יצופה מהן לבשל או להכין ארוחה, או אפילו לעזור לגבר לפנות את הכלים מהשולחן.

בנוסף, הצורך להיות מארח או מארחת מסיח את הדעת מהנושא המהותי של הפגישה. מוטב שתתרכזו בהעמקת ההיכרות ביניכם. רוב האנשים מוצאים שקל להם יותר לעשות זאת מחוץ לבית.

למרות שייתכן שאינך מבין זאת, יש הרבה דברים טובים שאפשר לומר בזכות האווירה. כשגבר בוחר סביבה נעימה שתשמש כמקום לפגישה, האישה מרגישה, שהוא חושב כי הבילוי עמה הנו בעל חשיבות. מקום הפגישה לא חייב להיות יקר. טיול בפארק, קפה ועוגה בבית קפה נחמד, משקה בפאב אינטימי וחמים – כל אלה מראים לאישה שהקדשת מחשבה כלשהי לפגישה, כדי שתוכל לבלות עמה זמן באווירה נעימה. גם פעילויות אינטראקטיביות או ספורטיביות (כגון רכיבה על אופניים, טניס או אפילו טיול) יכולות לשפר את האווירה בפגישה.

אל תחשוב שלאחר הנישואין תהיה פטור מהצורך לצאת מהבית

לבסוף, אל תחשוב שלאחר הנישואין תהיה פטור מהצורך לצאת מהבית. רוב הנשים אוהבות לשבור את השגרה מדי פעם ונהנות לצאת לארוחת ערב, קונצרט, בית קפה או אפילו ארוחת בוקר רומנטית. כשבעליהן יוצאים עמן לבילוי, הן מרגישות שהם גאים להיראות בחברתן, שהם יודעים שהן אוהבות גיוונים מדי פעם ושהם לא מתייחסים אליהן כמובן מאליו.

לכן, אנו מציעות שתזכור דברים אלה גם לאחר שתבנה מערכת יחסים. אם תזמין את האישה עמה אתה יוצא (ובהמשך, את אשתך) לפגישה מחוץ לבית, הדבר יקדם מאוד את תהליך בניית הקשר ביניכם. אנו ממליצות לכל הזוגות הנשואים לצאת ל"דייט" לפחות פעם בשבוע. ואל דאגה, כשתהיה נשוי, תוכל להסתפק בפגישות "זולות" ומדי פעם לצאת לפגישות יקרות יותר.

כעת נתייחס לשאלתך לגבי הזמנת הפריט הזול ביותר בתפריט. כיוון שאתה חושב שזה טיפשי לאכול במסעדה, אינך נהנה מהחוויה ואתה מנסה "למזער נזקים" על-ידי הזמנת הפריט הזול ביותר. מעט מאוד אנשים (גברים או נשים) חושבים בצורה כזו. הם מתייחסים לאכילה בחוץ כאל חוויה נעימה, הזדמנות ליהנות מארוחה שאין להם את הזמן, האנרגיה או הידע כיצד להכין אותה לעצמם. אנשים שעובדים קשה ומרגישים טרודים או לחוצים, רואים תכופות באכילה בחוץ הזדמנות להירגע ולתת למישהו אחר לעשות את כל העבודה.

אין פירוש הדבר שהם חייבים להזמין את הפריט הכי יקר בתפריט. רוב האנשים לא עושים זאת. אם מישהו מזמין אותם, הם בדרך כלל מספיק מתחשבים כדי להזמין משהו בעל מחיר בינוני. עם זאת, אם אתה מלווה אישה לפגישה ומזמין אותה למסעדה, יהיה זה טבעי למדי מצדה להניח, שהיית רוצה שהיא תבחר משהו שהיא אוהבת ושאין לך בעיה לשלם את החשבון.

למרות שייתכן כי אינך מרגיש בנוח לפנק את עצמך, נסה ליהנות מהעובדה שבת הזוג שלך קרוב לוודאי נהנית ממעט פינוק. בזמן שאתה נמצא במערכת יחסים, בין אם מדובר בחברות ובין אם בנישואין, תרצה בוודאי לגרום אושר לאישה שבחייך ואחת הדרכים לעשות זאת היא לצאת עמה למסעדה.

למען האמת, אחת מאתנו (לא נגלה לך מי זו) גם "קמצנית". אנו מבינות כמה מטופש ובזבזני זה בוודאי נראה לך, לשלם הרבה כסף עבור ארוחה במסעדה, שניתן להכינה בעלות פחותה בהרבה בבית, או ללבוש בגדים מהודרים, כשסגנון פחות מגונדר הוא נוח יותר ופחות יקר, או לשלם כסף עבור סרט, כשזה הרבה יותר זול לשכור סרט בווידיאו. למרות זאת, הקמצנית שבינינו עדיין נהנית מדי פעם מיציאה למסעדה, מקונצרט או מארוחת צהריים עם חברות – והיא אפילו לא מזמינה את המנה הכי זולה בתפריט!

כיוון שאנו מדברים על עלויות, הבה נבחן את הנושא של "מי משלם על מי". אנו חושבות שזה הגיוני שהאדם שיזם את הפגישה (מי שהזמין) צריך לשלם את ההוצאות. זוהי הציפייה הנפוצה בחברתנו. אין זה משנה מהן ההכנסות של בני הזוג, או העובדה שנראית הגיונית – שכל אחד מהם ישלם על עצמו. זוהי הציפייה בתרבות שלנו והיא כמעט ולא השתנתה בשלושים השנים האחרונות, למרות ההשפעה של תנועת הנשים.

חבריך צודקים כשהם אומרים לך שעליך לזרום עם עניין זה. אם לא תשלם על הפגישה ותכעס על כך שמצפים ממך לשלם, קרוב לוודאי שהאישה עמה אתה מבלה לא תסכים להיפגש עמך פעם שנייה.

אנו סבורות שיהיה לך קל הרבה יותר בתחום ההיכרויות, אם תתייחס לנושא החיזור כהזדמנות לגרום לאישה להרגיש יפה ומיוחדת, בו בזמן שאתה לומד להכיר אותה (הדבר תקף גם כשאתה יוצא עם אשתך כשאתם כבר נשואים ואפילו כשאתה קונה לה מתנה שהיא אוהבת מדי פעם, גם אם המתנה נראית לך חסרת טעם או מיותרת). אנו יודעות שזה מתסכל מאוד לצאת להמון פגישות, להוציא עוד ועוד כסף, בעיקר כשלוקח זמן למצוא את האישה עמה תרצה לבנות מערכת יחסים ארוכה. עם זאת, יציאה לפגישות היא חלק מהטקס הכרוך בהיכרויות, ויציאה לפגישות עולה כסף. יהיה עליך פשוט לקבל זאת.

כשתשנה את גישתך, לא רק שתרגיש פחות מלא-טינה לגבי העלות והמאמץ הכרוכים ביציאה לפגישות, אלא תוכל ללמוד ליהנות מהאווירה, הבילוי וההזדמנות לפנק את עצמך. תגלה גם שגישה אחרת תהפוך אותך לבן זוג פוטנציאלי מושך הרבה יותר.

אנו מקוות שדברינו עזרו לך ומאחלות לך הצלחה רבה.

רוזי ושרי