רוזי ושרי היקרות,

אני גבר בן 36 שיוצא לפגישות מזה מספר שנים. אני מאוד רוצה להתמסד ולהתחתן, אבל קשה לי מאוד למצוא נשים מתאימות להיכרות.

קצת על עצמי: גובהי 1.78 מ', אני בעל מבנה ממוצע ונחשב לנאה מעל לממוצע. יש לי אישיות טובה וכישרונות רבים, תואר ראשון והופעה מסודרת ונקייה. אני נהנה להלחין מוסיקה, לטייל, לקרוא חדשות ולבלות עם השותפים שלי לדירה. פרנסתי את עצמי במשך השנים במגוון עבודות במשרה חלקית שלא הפריעו לסגנון החיים הנינוח שלי.

אני רוצה להתחתן ולהקים משפחה. אפשר היה לחשוב שעם כל הנשים שמתלוננות שאין מספיק גברים שרוצים להתחתן, זו לא תהיה בעיה מבחינתי. אבל רוב הנשים לא רוצות לצאת אתי כלל, או שלאחר שתי פגישות, הן אומרות שאינן מעוניינות להמשיך.

אינני מצליח להבין מה הבעיה. יש לכן רעיונות?

א.

א. היקר,

אתה נשמע כמו אדם שהולך לו טוב, ושיודע לזרום עם החיים וליהנות מהם – תכונה שאנשים רבים היו רוצים לעצמם. בה בעת, הבחנו בחסרונו הבולט של משהו בתיאור האישי שלך. בכל המכתב, לא הזכרת שום מטרה לטווח הארוך, מלבד הרצון למצוא את האישה הנכונה להינשא לה. אנו סבורות שאולי זהו שורש הבעיה בה נתקלת.

אתה מתאר את עצמך כמישהו שלא עובד יותר מן הדרוש כדי למלא את צרכיך הבסיסיים ותחומי העניין שלך. זה נשמע כמו סגנון חיים נהדר עבור גבר צעיר, שעניינו המרכזי הוא "למצוא את עצמו", לפני שהוא נכנס לשלב הבא של חיי הבגרות; או עבור גבר שלא רוצה לוותר על חייו הצנועים והמהנים כדי לקחת על עצמו אחריות על אנשים אחרים; או אפילו עבור פנסיונר שמרגיש שהגיע הזמן להאט וליהנות מהחיים אחרי שנים של עבודה קשה. אבל זה לא סגנון חיים אופטימאלי עבור גבר בן 30+ שמחפש את האישה הנכונה לבנות עמה את חייו.

יתכן שבתור בחור בן עשרים פלוס, היית נשמע מושך

ייתכן שזוהי הסיבה לכך שנשים אינן מתלהבות במיוחד לצאת אתך. הן רואות אדם שמרוצה מחיי הרווקות שלו ואינו מתכנן לשנות את אורח חייו. זה לא מה שהן מחפשות בבן זוג לנישואין. כשהן היו בנות 20+, אקדמאי נאה ונחמד שלוקח את הזמן לשנה-שנתיים עשוי היה להיראות מושך. אולם ככל שנשים אלה מתבגרות, הן מתחילות לחשוב על התמסדות, על השתלבות בקהילה, התקדמות מקצועית, רכישת דירה ומעל לכל, הקמת משפחה ופרנסה. הן מחפשות בן זוג לנישואין בעל מטרות דומות, וגם כזה שיש לו תוכנית מציאותית כיצד להשיג מטרות אלו.

גבר בן 30 ומשהו שמרוצה מאורח חיים של בחור בן 20 ומשהו, ושככל הנראה אינו שואף ליותר מכך, אינו נראה להן כחומר גלם מתאים לבעל פוטנציאלי.

לאחרונה, נשים רבות הביעו תסכול מכך שהן ממשיכות לפגוש גברים בסגנון פיטר פן – גברים המסתפקים במשכורת שתכסה שכר דירה והוצאות משותפות שמתחלקות בין ארבעה שותפים – ואינם חושבים לחסוך כסף למטרות עתידיות כגון רכישת דירה ופרישה מהעבודה.

"אני לא רוצה להיות המפרנסת העיקרית בזמן שבעלי יושב חצי יום ומנגן בגיטרה", אמרו לנו כמה וכמה נשים. "אני לא רוצה להיות היחידה שמרגישה אחריות לעמוד בתשלום החשבונות. ואני צריכה לדעת שכשיהיו לנו ילדים, יהיו שני הורים שיעשו כמיטב יכולתם כדי לפרנס את משפחתנו".

אתה חי יותר מדי את הרגע

כשאתה אומר שאתה רוצה להתחתן, אתה למעשה אומר שברצונך לבנות עתיד עם מישהי. אולם אנו רואות שאתה למעשה חי את הרגע. ומכיוון שאינך מפתח סגנון חיים שמספק עתיד יציב יותר עבור משפחה, אינך מושך את אותן נשים ששוקלות להינשא ולהקים משפחה.

מצד שני, פעמים רבות אנו שומעות תלונות מגברים שהנשים עמן הם יוצאים הן "יותר מדי חומרניות". זוהי בעיה לגיטימית, אבל לא זה המצב כאן. אנחנו מדברות על נשים שישמחו לחיות בסגנון צנוע – אך בכל זאת זקוקות לביטחון של פרטנר שמוכן לכל הפחות להיות שותף, ולחלוק עמן את התפקיד של מנהיג ומפרנס.

המוסיקה, הטיולים והחברים הם היבטים נפלאים באישיותך, ואיננו מציעות לך לוותר עליהם. במקום זאת, אנו מציעות לך לאזן היבטים אלה עם היבטים מציאותיים יותר הקשורים להקמת משפחה ופרנסתה.

תכל'ס

אם כן, מהי עצתנו לך? אנו מציעות שתיקח את הזמן כדי לנסח לעצמך מטרות קצרות וארוכות טווח בתחום הקריירה, ואז תתחיל לפעול להשגתן. חשוב במונחים של חצי השנה, שנה ו-5 שנים קדימה. שוחח עם אנשים שאתה מכיר מתחומי תעסוקה שונים, ובדוק אם תזדקק להכשרה או להשכלה נוספת. רשום מטרות אפשריות אלה, ואת הדרכים השונות בהן תוכל להשיגן. לאחר מכן בחר במטרה אחת וצא לדרך.

הצעה נוספת שתסייע לחיזוק מרכיב המוכנות שלך לנישואין, היא למצוא דרך לתת מעצמך. למשל, ע"י התנדבות קבועה בארגון חסד. הדבר יגרום לך לחוש אחריות כלפי אנשים אחרים, ויהווה דרך מוחשית לשדר זאת לנשים בהן אתה מעוניין.

כמו כן, אנו מעודדות אותך לחשוב על מטרות ארוכות-טווח אחרות לחייך. בעוד 5 או 10 שנים, היכן היית רוצה למצוא את עצמך מבחינת סגנון חיים, קהילה, מערכות יחסים והתפתחות רוחנית? הנשים עמן אתה נפגש רוצות להתחבר לחלומות העתידיים שלך. אמנם ישנם כמה יתרונות לגישת חיים נינוחה, אולם עבור חלק מהאנשים זו פשוט דרך להימנע מהמאמץ הרגשי והגופני הכרוך בהצבת מטרות, בניסיון להשיגן ובהתמודדות עם אתגרי החיים.

אם תתקשה להציב לעצמך מטרות ארוכות טווח או לעמוד בתוכניות שהצבת לעצמך, מטפל מתאים יוכל לסייע לך להתגבר על אתגר זה.

אם אתה מוכן להפוך מגבר בעל גישה זורמת ולא בוגרת, לגבר בעל יכולת, גבר ממוקד שהוא פרטנר אחראי ורציני לנישואין, אין ספק כי מצבך בעולם ההיכרויות ישתנה לטובה. אז תעלה על דרך המלך להיכרות עם האישה המתאימה לך, עמה תוכל לבנות משפחה ועתיד משותף.

רוזי ושרי