בשבת תפס אותי חבר ושאל אותי:

"תגיד לי, נשמע לך הגיוני לסיים קשר של שלושה חודשים דרך הודעת SMS"?

אמרתי לו שזה נשמע לי הזוי והוא אמר לי שזה בדיוק מה שקרה אתמול לאחותו הקטנה. בלי מדוע ובלי כיצד, הבחור פשוט סיים ככה את הקשר שלו. אחרי שכתבתי פוסט על העניין, התחלתי לקבל עשרות תגובות שאמרו לי בעצם: הלו תתעורר. מדובר בתופעה...

ואם חשבתי ששמעתי הכול ולסיים קשר ב SMS מהווה את התחתית של התחתית, הגיעה אחת התגובות:

"לפחות הוא נפרד ממנה. לאחרונה יש תופעה שזכיתי לחוות על בשרי, שיום בהיר אחד, נקטע הקשר באחת, בלי להודיע או להסביר. פשוט הבחור הפסיק לענות להודעות ולשיחות ונעלם ללא הסברים. (וכן, הוא חי, קיים ונושם. פשוט לא רוצה לעבור את המסכת הקשה של הפרידה, הפחדן)".

*

אולי פספסתי משהו ואני כבר לא בעניינים אבל לסיים קשר ב?SMS או להתנדף עם הרוח ולהפסיק לענות להודעות (מה שנקרא "גוסטינג" בלעז?) זה אמיתי? באיזה עולם אנחנו חיים?

אם הייתי יכול לנסח את כל הפליאה שלי במשפט אחד, אז הייתי רוצה לשאול את הבחור הנ"ל:

"תגיד לי, היית רוצה שגם לאחותך הקטנה יעשו ככה ויסיימו איתה קשר בSMS או שפתאום יחליטו לא לענות לה בכלל?

ולאלה שנשואים כבר אני אומר: אתה יכול להתחתן בסופו של דבר, אבל אם דרכת בדרך לחופה על כל מיני אנשים, תדע שיצאת אדם קטן. שיחקת אותה ואתה נשוי אבל עדיין נשארת אדם קטן.

ואתה יכול להמשיך ולחפש ולגלות איך שבכל דייט ודייט המענטשיות שבך גדלה ואתה לא שוכח איך זה להיות בן אדם וכן, גם כשמסיימים ורגע לפני שעוברים למועמד הבא, צריך לזכור שמדובר בדיני נפשות ויש כאן נשמה שמחכה ומצפה ורגישה וראויה לכבוד המינימלי של יחס מכבד.

ואולי הגיע הזמן שבשיעורים של חינוך לחיי משפחה שמלמדים את התלמידים בכיתה יב, יתחילו להעביר גם סדנאות ושיעורים על ה'עשה ולא תעשה' בדייטים, כי מתברר ששום דבר איננו מובן מאליו בדורנו, ומה שחשבנו שהוא מובן ופשוט ואקסיומטי כל כך, בכלל לא ברור לחלק הולך וגדל של אנשים (וגם נשים) בעולם ההיכרויות:

אז לא כל הבחורים מבינים למה זה יותר נכון וראוי להזמין את הבחורות בדייט הראשון לקפה ולשלם את החשבון ויש בחורות שבכלל מתעקשות לשלם על עצמן. הכול טוב. אבל לתת לבחור/ה להתייבש ואפילו לא לעדכן אותו/ה שהחלטת להמשיך הלאה?

אולי עוד בתיכון היו צריכים להסביר לך את זה וככה היתה נחסכת הרבה עגמת נפש מכל הכיוונים.

מסתבר שאינטליגנציה רגשית היא לא מילה גסה.