לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
סטארט-אפ שידוכים

סטארט-אפ שידוכים

טובים השניים מן האחד.

מאת

ועכשיו לחיים עצמם. קיבלתי השבוע מייל שכותרתו "מי יודע אם לעת כזאת הגעתי לרווקות". לכותב קוראים אבנר שאקי, הוא בן 33 ,תושב יד בנימין, עוסק בכתיבה ועריכת תוכן. לדעתי הוא מציע פה סטארט-אפ אמיתי.

"שלום ידידיה, אני רוצה לכתוב על מצוקת הרווקות, מצוקה של מאות אלפי אנשים בישראל, מכל המגזרים ותת-המגזרים, ואני בתוכם. אני רוצה לכתוב גם על הערבות ההדדית הפלאית שקיימת תדיר בעם ישראל.

"הרי יש בדורנו כמות אדירה ומבהילה של רווקים ורווקות. האחוזים גבוהים מאי פעם, וצער רב נגרם לרווקים הרבים ולאנשים הרוצים בטובתם. בד בבד, יש בדורנו כמות אדירה של אנשים טובים שרוצים ויכולים לעזור במיגור העניין. הבעיה הגדולה היא שהם לא יודעים איך. אני חושב שאולי מצאתי כלי חדש שיאפשר זאת. יום אחד, לא מזמן, הקדוש ברוך הוא שתל בי רעיון, שאני מאוד מאמין בו ומקווה שבכוחו לעזור בעניין זה:

"אני מדבר קודם כול על הקמת צוותים קטנים. מהו צוות? כמה חברים שרוכבים יחד על אופניים,  למשל. או כמה אימהות לילדים בגן מסוים, חברים מהאוניברסיטה שלומדים לתואר משותף, צוות בחברת הייטק וכדומה. על חברי צוות שכזה לבחור רווק מסוים, ולקחת עליו אחריות.

לאחר שחברי הצוות בחרו את הרווק שלו הם רוצים לעזור, עליהם להיפגש אתו פעם אחת. בפגישה  זו יעמיקו חברי הצוות את היכרותם עם הרווק (שכמובן צריך לרצות בכל העניין), וישתדלו לקלוט ממנו מה הוא מחפש. אחרי הפגישה הם יתחילו לעבוד.

הציפייה מחברי הצוות היא להשקיע, להיות יצירתיים, להתמסר, או במילים אחרות – להפוך את העולם כדי להציע לאותו רווק את ההצעות שהכי יתאימו לו. לדעתי מוטב למנות ראש צוות, שיהיה בקשר רציף עם הרווק, להעברת הצעות ועדכונים. חברי הצוות בהחלט יכולים לחפש מועמדים פוטנציאליים גם באתרי היכרויות, ברשתות החברתיות, בקבוצות ווטסאפ ייעודיות (יש רבות כאלה), דרך חברים, שכנים וכדומה.

יגעת ולא מצאת – אל תאמין.

אחד היתרונות הגדולים במיזם הזה הוא המיקוד. לפעמים, מרוב עצים ורצון טוב לא רואים את היער. מיקוד הוא כוח. לכל חבר צוות יש רק רווק אחד בראש ולא שניים על העץ. יתרון נוסף של המיזם הוא ידע ארגוני מצטבר. אם השידוך הראשון שיוצע לא יסתיים בחתונה, יוכלו חברי הצוות לשמוע מה לא עבד וכך לצבור ידע רלוונטי בנושא שיעזור להם להבא. בעתיד נוכל גם להעביר ידע בין הצוותים, כדי למקסם את הפעילות של כולם.

המיזם הזה מתאים לכל המגזרים והקהלים, בארץ וגם בחו"ל. רווקים רבים מקבלים הצעות לא  מתאימות ולא קשורות, מסיבות רבות. צוות כזה לא רק יגדיל את כמות ההצעות אלא גם ישפר את האיכות וההתאמה שלהן.

אבל מעבר לזה, עצם זה שהרווקים יידעו שחושבים עליהם ושמשקיעים בשבילם - כבר יעשה להם טוב, ירומם אותם ויחזק אותם. מתוך כך הם יהיו שמחים יותר, וממילא בעלי סיכויים רבים יותר להתחתן. לאדם עצוב קשה יותר לצאת מבעיה שהוא שרוי בה. נקודה חשובה נוספת: אני ממליץ לחגוג ובגדול את ההצלחות שיהיו למיזם בעזרת השם. אירוסין, חתונות, חינות – כל זה יכול לדרבן ולהעצים את כל העניין.

"אז מה עכשיו?", מסיים שאקי את מכתבו, "עכשיו צריך קמפיין. חשבתי על האשטאג שמגיע ישר משלמה המלך: #טובים_השניים. 'טובים השניים מן האחד אשר יש להם שכר טוב בעמלם'. טובים השניים שיתחתנו בסוף, אבל גם טובים השניים שמחפשים יחד. בהמשך הפסוקים בספר קהלת מוזכר גם 'והחוט המשולש לא במהרה יינתק', ואפשר אולי למצוא בזה רמז, בהקשר שלנו, לקדוש ברוך הוא שמצטרף לזוג, כשהשכינה ביניהם.

"כרגע זה רק רעיון. אשמח מאוד אם אנשים יפנו אליי. אולי יש משרד פרסום או יח"צ שירצה להפיק קמפיין. אולי יש גרפיקאים ורעיונאים שירצו לעזור. אולי יש לאנשים רעיונות לשדרוג. כל עזרה תתקבל בשמחה, ובעיקר, אולי יש מישהו שכבר רוצה לפתוח צוות ראשון ולצאת לדרך".

מה אתם אומרים? כתבתי לשאקי בתגובה (כתובת המייל שלו היא com.gmail@avnershaki ) שיש לי כבר רעיון ראשון לשדרוג הסטארט-אפ: לקרוא לכל קבוצת ווטסאפ שתקום, בשם של הרווק עם שם אמו. וכך זה יזכיר לחברי הצוות גם להתפלל עליו, מה שבוודאי יועיל. להתראות בשמחות.

מתוך הטור השבועי ב"בשבע"

10/3/2019

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 3 תגובות ב-3 דיונים

(3) יעל, 23/3/2019 19:34

רק רווק/ה מבין רווקה/ה

מאוד הייתי שמחה לרעיון של קבוצה שמציעה הצעות רלוונטיות ומלווה בתהליך- מאנשים קרובים ומכירים שזה האידיאל שלהם עד להשגתו. רואים שזה מגיע מאדם שחווה רווקות. כי כן, בתור רווקה בת 33, אני יכולה להגיד שהבחורים האחרונים שפגשתי היו כל כך לא קשורים- שזה מייאש. פשוט כך. ידידיה, האמת שלא הייתי רוצה שהקבוצה תקרא בשמי ובשם אימי. אני רווקה מבוגרת, אבל לא חולה סופנית ל"ע.... רווקות היא קושי, אך לא חולי, זיכרו זאת. אנו אנשים כמו כולם, רק שהבורא ייעד לנו מסלול קצת אחר בחיים, הכולל את האתגרים שלו- וזה ממש בסדר. אנו פה כדי לתמוך מתוך שמחה ותקווה. גיטל דוידסון היקרה, זה קצת שיפוטי מצדיך לומר: "תורידו קצת את האגו ואל תשכחו שגם אתם בעצמכם לא מושלמים." אני אישית, הייתי מוכנה ועודני להתפשר המון. ונחשי מה? הבחור לא רצה. דווקא שממש התפשרתי. לבורא יש את התכנית המושלמת שלו בעבורנו. וכן, צריך להיות מציאותיים- זה מה שאמר לי הרב. והאמת, הרבה יותר נעים לשמוע את זה ככה. זה לא חכמה לדבר לרווק מגרון של נשוי, ולעיתים מדברים כאלו שנישאו צוציקים בגיל 19, ועומדים לתת לנו מוסר, על איך להתנהג... מי שישמע מה הם חוו, ומתוך איזה [חוסר] ניסיון הם מדברים.... תודה לך ידידיה על הכתבה, ואבנר על הרעיון. ובעזרת השם, שעוד מהרה, יזכו כולם לבתים כשרים, אמן.

(2) גיטל (גיטה), 13/3/2019 05:27

בעיית השידוכם

(1) ימית, 11/3/2019 15:12

רעיון נפלא!

אני רווקה אבל אשמח בעצמי לפתוח צוות כזה :)

 

תגובה למאמר:

  • (כתובת האימייל לא תוצג.)


  • 2000
שלח תגובה
stub