לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
קצת חדשות טובות

קצת חדשות טובות

קודם ראיתי את הפוסט הזה שהעלתה סיון רהב מאיר ואחר כך את הסרטון שמופיע בסוף, והתחוור לי, שלפעמים שווה ומקסים להראות את הצד היפה שבנו- בעם ישראל.

מאת
 

התמונה הזו פורסמה השבוע. דפים כמו "הצינור" ו"חיילים מצייצים" שיתפו אותה. אחרי שקיבל אלפי תגובות, לוחם הנח"ל החייכן הזה שלח לי את הטקסט הבא: "הי סיון, כאן ישי תורג'מן. ביום ראשון מצאתי חבילת שלוקים מתחת לעוף במקפיא בבית. אמרתי לעצמי שאין כמו להפיץ קצת מתיקות בדרך לבסיס ולעשות לאנשים קצת 'שמחה יום א'', כמו שאומרים אצלנו... הלכתי בין העוברים והשבים, הצעתי שלוקים, ופתאום - פלא: אנשים הורידו את האוזניות, הרימו עיניים מהטלפון, אמרו תודה... אחלה פתיחה לשבוע! לפתע הגעתי לחבורה של סינים. הם בדיוק נחתו והיו איתנו בדרך לבאר שבע (הם לאיזה פרויקט באוניברסיטה, אנחנו לבסיסים). הם היו בהלם תרבות. לא מספיק שהם מוקפים בחיילים אז פתאום אחד, ועוד עם זקן, מציע להם שלוק. דיברנו באנגלית ואחד מהם הצביע על הנשק ושאל בתדהמה: זה אמיתי? הוא אמר לי שלדעתו זוהי הפעם הראשונה שהוא רואה רובה אמיתי (כנראה שמיליארד סינים לא יורים...). אמרתי לו שבעברית קוראים לזה 'קאדר'. זה סלנג צבאי שמסביר סיטואציה שבה אתה עושה משהו שהיית מעדיף לא לעשות, כי אין ברירה. סוג של מאמץ, טרטור, שאתה עושה אותו לא כי הוא כיף אלא כי הוא חשוב. כמו שבפרשת השבוע – כל מי שהיה שותף בשריפת הפרה האדומה, היה נטמא עד אותו ערב. איזה קאדר. מי רוצה להתעסק באפר? מי רוצה להיות טמא? צריך הרי לטרוח, לכבס את הבגדים אחר כך. אבל אם זו הדרך לטהר אחרים – אז בשמחה. ככה הלוחם הממוצע. הסברתי לסיני הזה שאנחנו, עם ישראל, לא מעוניינים להילחם, להרוג, להתלכלך, מעדיפים לנגן, לחלק שלוקים, אבל מה לעשות. קאדר. עושים את זה כי צריך... כל דבר שאתה עושה לא כי אתה מחפש הנאה אלא כי אתה מאמין שצריך לעשות את זה למרות שזה פוגע בנוחות שלך נכנס לקטגוריה הזאת: גם לבחור להקים מושב חדש, גם לבחור ללכת ללמוד הלכות לשון הרע בזמן שהחברה רואים יורוליג. לא יודע אם הסיני הבין את זה אבל היה לו סיפתח מתוק לביקור והוא גם למד מילה ראשונה בעברית. ממש התלבטתי אם לשלוח את הרעיון הזה ואת החיבור לפרשה, מה דעתך?".

(צילום: לי יצחק)

 

מה שמדהים בסרטון הזה הוא לא רק הרעיון המקסים. הדבר המרתק הוא שהבחור רק בן 23 ! לא מיליונר. לא מיליארדר. אין לו דוקטורט בכימיה גריעינית. רק בחור בן 23 עם רצון לעשות טוב וזה כל מה שצריך. רצון לעשות טוב :) קרדיט לדף הנפלא : בואו ראו

Posted by ‎חצי הכוס המלאה‎ on Saturday, July 2, 2016

9/7/2016

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 3 תגובות ב-3 דיונים

(3) רחלה נחום, 12/7/2016 10:02

מקסים, מרומם את הלב, ישר כוח !!!!

(2) דינה, 10/7/2016 18:21

זו בעיה טכנית- בטיפול! סליחה!

(1) שרונה, 10/7/2016 16:25

פייסבוק?

לכל הרוצים לשתף תפלאו אבל קיימים עוד אנשים על כדור הארץ שאין להם פייסבוק מבחירה...האם צריך להתחבר כדי להנות מעם ישראל היפה?

 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub