אין עוד אמן שהציג את השילוב בין כל העולמות כמו מאיר אריאל ז"ל. הקיבוצניק, הזמר, המשורר, הרוקר, איש הרוח, לומד התורה, המאמין, נביא הזעם, מלכד השורות...

מסתבר שמאיר אריאל נתן כמה ראיונות וידאו, שמעולם לא נחשפו, שבהם הוא מדבר פתוח, מהלב, כמו שרק מאיר אריאל יודע. בארכיון היו גם כמה סרטים וטקסטים שלא פורסמו מעולם. לדוגמא, ב-20.6.1999, חודש לפני שהוא נפטר, התראיין אריאל בביתו בפרדס חנה, מול מצלמתו של רועי גולד. ככל הידוע, זהו הראיון האחרון שלו.

״ממרחק של מאה מטר״, אומר אריאל, ״כולם אותו דבר״. כל בני האדם שווים, לכולם אותם איברים פיזיים, ואותם ״איברי נפש״, בלשון הקבלה. עין רוחנית השקולה לעין הבשרית. ולראָיה, האמרה ״אני רואה בעיני רוחי״. אבל בעת ובעונה אחת, כשם שכל האיברים האלה דומים אצל כל בני האדם, כך הם גם שונים לחלוטין ואין האחד דומה למשנהו. ״יש שוויון ואי שוויון בעת ובעונה אחת״. זוהי שיחה פוקחת עיניים, המוגשת בלשונו הצחה, ובחיוכו ממתיק הסוד של אריאל.

מי שגאל את הארכיון, באדיבות משפחת אריאל ובעריכת בנו שחר אריאל וחברו עופר שכטמן, הוא מיזם חדש בשם "ליבא". מיזם תרבותי-חברתי, ששואף לייצר מפגש אמיתי, קרוב, מעמיק, בין החוויה הישראלית לשורשי התרבות והחידוש היהודי, דרך יצירה ורוח. מקום מפגש נטול פוליטיקה, נקי מהטפה וחף מהצורך לבדר. על פי חזון אלה שהקימו אותו, אתר "ליבא" הוא הצעד הראשון לייצר את המקום בו נפגשים תרבות, חברה ויהדות. כוח שרוצה לנער את הציניות, הריחוק והטשטוש כדי לאפשר מקום פשוט, להיות. לצאת למסע משותף שבו עומק וחיפוש יומיומי הם אבן דרך, ולא מושגים מאיימים. האתר ישלב כתבות, שיחות וידיאו מעוררות השראה והפקות מוזיקה מיוחדות, מעשה ידיהם של אנשים ונשים מכל הזרמים והגוונים. אנשי מוזיקה, חינוך, רבנים, אנשי רוח ואנשים מלב העשיה החברתית.

לצפיה בראיון של מאיר אריאל לחצו כאן.