לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
הטיפוס הכי חיובי שפגשתי

הטיפוס הכי חיובי שפגשתי

מיכאל נשאר בחיים תודות לכישורי רופאיו, אך גם בגלל גישתו המדהימה לחיים. גישה, היא בסופו של דבר, הכל.

מאת

מיכאל הוא אדם שאוהב לאהוב. אחד שתמיד יש לו משהו חיובי להגיד.

כשמישהו שואל אותו מה שלומו הוא עונה: "אם מצבי היה טוב יותר, הייתי שני אנשים". פשוט טיפוס חיובי ואופטימי.

כשעל אחד העובדים היה עובר יום רע, מיכאל היה שם בשביל לומר לו להביט על הצד החיובי במצבו.

סגנונו המיוחד, עורר בי סקרנות ולכן יום אחד ניגשתי אליו ושאלתי אותו: "אני פשוט לא מבין. אי אפשר להיות חיובי כל הזמן. אז איך בכל זאת אתה מצליח?"

מיכאל ענה לי ברוגע: "כל בוקר אני מתעורר ואומר לעצמי כי עומדות בפניי שתי אפשרויות. אחת - להיות במצב רוח טוב והשנייה - להיות במצב רוח רע; אני בוחר להיות במצב רוח טוב. בכל פעם שדבר רע קורה, אני יכול לבחור להיות קורבן או לבחור ללמוד מהניסיון; אני בוחר ללמוד מהניסיון. כאשר מישהו מגיע אליי בתלונה, אני יכול לקבל את תלונתו או להצביע על נקודת האור בבעייתו; אני בוחר בנקודת האור".

"כן בטח, זה לא ממש קל", מחיתי בתסכול.

"זה קל מאוד" אמר מיכאל. "החיים הם למעשה מקבץ של בחירות. כשאתה מוציא מהם את כל השאר הטפל והשולי, כל מצב ומקרה הוא בחירה. אתה בוחר איך להגיב במצבים שונים ומגוונים. אתה בוחר איך אנשים ישפיעו על מצב-רוחך. אתה בוחר אם להיות במצב רוח טוב או רע. ובשורה התחתונה: זו הבחירה שלך איך לחיות את חייך".

כשיצאתי ממשרדו של מיכאל הרהרתי על מה שאמר. למרות שלא המשכנו להיות בקשר, חשבתי רבות עליו כאשר בחרתי בחירות בחיי.

שנים אחדות מאוחר יותר, שמעתי כי מיכאל היה מעורב בתאונת עבודה קשה, בה נפל מגובה 30 מטר בעת שעבד על מגדל תקשורת. לאחר 18 שעות ניתוח וטיפול נמרץ, שוחרר מיכאל מביה"ח כשלגבו הוכנס מוט ברזל .

אני זוכר שעמדו בפניי שתי אפשרויות. יכולתי לבחור בחיים ויכולתי לבחור במוות; בחרתי בחיים

ראיתי אותו שישה חודשים לאחר התאונה. כששאלתי אותו מה שלומו,הוא השיב: "אם מצבי היה טוב יותר, הייתי שני אנשים. אתה יודע שנפלתי מגובה רב?".

סיפרתי לו ששמעתי על התאונה, ושאלתי אותו מה עבר בראשו בזמן התאונה. "הדבר הראשון עליו חשבתי, היה שלומה של ילדתי-לעתיד שעדיין לא נולדה". ענה מיכאל. "לאחר מכן, כששכבתי על הקרקע, אני זוכר שעמדו בפניי שתי אפשרויות. יכולתי לבחור בחיים ויכולתי לבחור במוות; בחרתי בחיים".

"לא פחדת? לא איבדת את ההכרה?" שאלתי אותו נפעם.

מיכאל המשיך, "...החובשים היו נפלאים. הם המשיכו לומר כל הזמן שהכל יהיה בסדר. אך כשהם הכניסו אותי לחדר מיון, ראיתי את הבעות הפנים של הרופאים והאחיות וממש פחדתי. בעיניהם ראיתי את מה שחשבו – 'הוא גמור'. ידעתי שאני חייב לעשות משהו".

"ומה עשית?" שאלתי.

"הייתה שם אחות גדולה ששאלה אותי שאלות", אמר מיכאל. "היא שאלה אם אני אלרגי למשהו. "כן" עניתי לה. הרופאים והאחיות הפסיקו את עבודתם וחיכו לתשובתי. לקחת נשימה עמוקה וצעקתי "לכוח-המשיכה". בזמן צחוקם, המשכתי ואמרתי להם: "אני בוחר לחיות. נתחו אותי כמו אדם שעתיד לחיות ולא כאדם מת".

מיכאל חי תודות לכישוריי רופאיו, אך גם בגלל גישתו המדהימה לחיים. למדתי ממנו כי כל יום אנו בוחרים לחיות בצורה מלאה. גישה, היא בסופו של דבר, הכל.

לכן, אל תדאגו למחר. מחר כבר ידאג לעצמו לבדו. לכל יום יש מספיק צרות לעצמו ...

אחרי הכל, היום הוא המחר שבגללו דאגת אתמול...

*המחבר לא ידוע. נשלח על-ידי אלעזר סירוטה.

12/11/2005

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 5 תגובות ב-5 דיונים

(5) גילי, 30/7/2015 13:46

מאמר מרגש ומענין!

נהנתי מאוד מקריאת המאמר!זה כל כך נכון שהכל תלוי בנקודת המבט...אהבתי!

(4) חיים טל, 18/5/2010 17:44

חיובי

לפי הסיפור שלך יש למיכאל יכולות מדהימים זאת תוצעה של עבודה יום יומית של הרוח הטובה על הרוח הרעה ואצל מיכאל הטובה ניצחה. חשוב לדעת שהרוח הרעה מנצחת לא קורים דברים חיוביים.מה שמעניין בסיפור שמיכאל עבד בתיקשורת ולפי דעתי קרה שם משהו שגרם לא לעבד שליטה. עד כן תודה לך על הסיפור בכבוד רב חיים טל

(3) משתלם לראות ורוד, 15/2/2007 14:34

תודה!

הארתם את עיני במיוחד בנושא של "אני י כ ו ל לבחור בשלילה ,אך אני ב ו ח ר לראות ולעשות את הטוב! "הבהרתם בדרך הפשוטה והמובנת ביתר את נושא .,"הכל לטובה"

(2) רונית, 9/1/2007 04:25

נכון,(לעדי), בהצלחה לכולנו, שנצחק הרבה ונצחיק אחרים

(1) עדי, 25/8/2006 07:02

מאמר מקסים!

 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub