לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
עושים סדר בענין הערת השופט

עושים סדר בענין הערת השופט

אולי יש פה התחלה של עיסוק אמיתי בשאלה מהי צניעות.

מאת

פגשתי את לינור אברג'ל השבוע בהר הרצל, מאחורי הקלעים. היא יכולה ללמד הרבה נשים (וגברים) על עוצמה ועל צמיחה מתוך משבר. אולי זה מה שמרגיז אנשים מסויימים, שיש לה מה לומר. הכי קל ונוח לקטלג אותה כפרימיטיבית שחזרה בתשובה, אחת שאין לה מה באמת לתרום לשיח הציבורי, אז שתיעלם לה. אבל מה לעשות שהיא עורכת דין, שהפכה את המקרה האישי שלה למודל להתמודדות, שהסרט שלה "מיס עולם האמיצה" על המלחמה בעברייני מין היה מועמד לזכייה ב"אמי". מה לעשות שהיא אישיות. מה לעשות שהיא לא רוצה לשתוק ולהיעלם לשום מקום.

 רגע, גם אם היא לא הייתה נושאת בשום תואר ולא ראויה לשום הוקרה, לאף אישה לא מגיעות הערות משום סוג אף פעם. בטח לא משופט. ואם כבר: לינור עבדה בעבר בתעשייה שיש בה הרבה מאוד החפצה, ניצול, שעבוד לגוף ולחיצוניות. דווקא אז לא זכור לי ששמעתי שום ביקורת. אז היא נחשבה ל"גאווה ישראלית".

למי שדורש להתעלם מפוסט מטומטם של שופט שכתב נגדה ולא להפוך אותו לכותרת ראשית: מעולה, אז מתעלמים ככה גם מציטוט לא מוצלח של איזה רב במכינת עלי לפני 15 שנה?

וכיוון שלא מתעלמים, אז לדעתי הפוסט של השופט בדימוס הוא רק קצה הקרחון. אופיר טובול כתב על כך את הדברים הבאים: "במצב אידיאלי, גדוד של מתמחים משפטיים ועורכי דין היו עוברים עכשיו על כל הפסיקות של עודד אל-יגון שהיה נשיא בית משפט השלום בבאר שבע. דמיינו כמה חפים מפשע הוא אולי הכניס לכלא רק בגלל המראה שלהם. כמה נשים עוטות כיסוי ראש הוא ביטל וניפנף בדיונים שניהל. רק תחשבו איזה יחס נתן אדם כזה שקורא לחרדים 'כינים וטפילים', שמסתכל ככה על אישה – למזכירות, לעורכות דין ולצדדים שבאו בפניו. נשיא בית משפט שלום!".

ועכשיו צפירת הרגעה: אישית לא נתקלתי בשום פוסטים נוספים נגדה. ראיתי בדיחות מוצלחות יותר ופחות, וזה סבבה, צוחקים גם על התסרוקת של נטע ברזילי. נדמה לי שרובנו לא ראינו פוסטים נגדה, אלא רק פוסטים נגד הפוסטים נגדה. אין פה "סערה". קצת פרופורציות. מדינה שביום ראשון ושני חטפה 700 טילים, עסקה בימים חמישי ושישי באותה היסטריה בכיסוי ראש מנומר. לדעתי יש פה דווקא גל אהבה חוצה גבולות ומגזרים (טוב, וגם הזדמנות לסחוט קצת לייקים). יש פה אפילו התחלה של עיסוק אמיתי בשאלה מהי צניעות ומהו כיסוי ראש. ויש פה גם הערכה לניסיון לגוון יותר את המסך ואת הפיד שלנו. לתפארת מדינת ישראל.

מתוך https://www.facebook.com/SivanRahavNews/

12/5/2019

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 3 תגובות ב-3 דיונים

(3) גל, 14/5/2019 09:11

כתבה מצויינת וכדאי לפרסמה גם בבמות נוספות כמו: 'ישראל היום', YNET, מעריב

(2) דניאלה, 14/5/2019 07:36

סיוון, כהרגלך נאה דרשת נאה כתבת.

על המרקע רואים יותר ויותר בעלי כסוי ראש(נשים וגברים) בדומה לצה"ל חובשי הכיפה נמצאים בכל החילות והיחידות, כן ירבו.

(1) הדס שרשבסקי, 13/5/2019 20:47

מאמר שלסיון על לינור אברג'יל

בלי להיכנס לפירוט, אני מסכימה עם כל מילה שכתבה סיון רהב-מאיר על לינור אברג'יל. צפיתי בטקס והתפעלתי מהופעתה, מאישיותה ומיופיה של לינור. ירבו כמותכן שתיכן, לתפארת מדינת ישראל.

 

תגובה למאמר:

  • (כתובת האימייל לא תוצג.)


  • 2000
שלח תגובה
stub