לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
שינוי מבפנים

שינוי מבפנים

האמריקאים עשו זום-אאוט שבועיים לפני הבחירות. אולי גם אנחנו נעשה כזה ארוע כאן, עבורנו?

מאת

מה עוד קרה השבוע בוועידת אייפאק חוץ מנאום גנץ ונאום נתניהו בווידיאו? חברה שהייתה שם סיפרה לי שמבחינתה אלה בכלל לא היו רגעי השיא. מדובר בשלושה ימים מעוררי השראה של הצדעה לישראל. האמריקאים בחרו בדיוק אילו ישראלים הם רוצים לראות ולהעצים. בעוד כאן היחסים עם ערביי ישראל סוערים, הם הביאו לשם את ד"ר יסמין אבו פריחה לספר את סיפורה האישי. יסמין נולדה בתל־שבע והיום היא רופאה פנימית בסורוקה, יזמית חברתית מהפכנית בחברה הבדואית, בפרט בקרב נשים.

גם ג'ורג' דיק נתן שם הרצאה סוחפת. הוא הערבי־הנוצרי הראשון שישראל ממנה לתפקיד שגריר. בקרוב יכהן כשגרירנו באזרבייג'ן, ולקהל סיפר איך החליט לצאת ממעגל ה"נכבה" שטוף השנאה, ולהפוך לדיפלומט ישראלי שנלחם ב־BDS.

עוד משכה תשומת לב רבקה רביץ, ראש הסגל של בית הנשיא, חרדית ואם ל־11 ,ולצד הסטארטאפים הטכנולוגיים הרבים, הוצגו גם סטארטאפים חברתיים:

עמותת "יד תמר" פיתחה מודל תמיכה קהילתית לחולי סרטן. הם קוראים לליווי האופטימי הזה סוציותרפיה, השלמה חשובה לכימותרפיה.

את ארגון "משפחה אחת" הקימה מיכל בלזברג בגיל 12 (!) עבור סיוע למשפחות נפגעי טרור. השבוע הוצגה שם האימפריה שצמחה מאז לסיוע ייחודי למי שנפגעבפיגוע או במלחמה. יש עוד דוגמאות רבות, וזה עוד לפני שדיברנו על הנאומים הנלהבים של שלל תומכי ישראל האמריקאים שעלו שם לבמה, ועל נשיא הונדורס וראש ממשלת רומניה שהכריזו שם על רצונם להעביר את השגרירויות שלהם לירושלים.

שבועיים לפני הבחירות, בעיצומו של השיח המשסע והמזיע, האמריקאים עשו זום־אאוט והסתכלו עלינו במבט רחב יותר. אולי צריך לעשות אירוע כזה גם כאן,עבורנו.

***

אמש הלך לעולמו בגיל 83 הרב משה לנדא, רבה של העיר בני ברק, ממומחי הכשרות הגדולים בעולם (מספרים שהוא בין הבודדים שהכיר את הנוסחה הסודית של קוקה קולה, כיוון שהעניק כשרות גם למוצר הזה(...
מצאתי הלילה שיעור שלו על ההכנה לפסח, וחשבתי שאקרא הוראות רבות על כשרות וניקיון לקראת החג. אבל הרב לנדא פתח בהכנות אחרות. הנה מה שצריך לעשות, לדבריו, בדיוק בימים האלה: "חודש ניסן הוא חודש של הכנה, חודש של עבודה. עיקר העבודה הוא להשתנות. להפוך מ'עבדי פרעה' אל עבדי ה'. פרעה הוא היצר הרע, הוא כל מה שמשעבד אותנו. עבודתנו היא לצאת ממנו לחירות. בחסידות אומרים שהגאולה הכללית צריכה הקדמה של גאולה פרטית של כל אחד ואחד. כלומר, כל אחד צריך להכין את עצמו, להיגאל מכל המפריעים בחייו. זאת העבודה שלנו עכשיו. להתכונן, להגיע לליל הסדר מוכנים, עם הרגשות הנכונים

מתוך https://www.facebook.com/SivanRahavNews/

31/3/2019

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 1 תגובות ב-1 דיונים

(1) א, 7/4/2019 10:10

מהמם!!!!!!!!!!!!!!!

תודה רבה ממש מחזק ומעצים...

 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub