בעידן של לוחות יד שנייה מקוונים, מקובל למדיי לרכוש אביזרים שונים לבית דרך האינטרנט. הרב נח מורוף, מניו-הייבן שבקונטיקט ארה"ב, גילה ששולחן משרדי שהוא רכש תמורת 200$ דרך האינטרנט, הפך להשקעה בעלת תשואה מדהימה.

כשמורוף ואשתו חזרו לביתם עם השולחן, הם גילו שאי אפשר להכניס אותו דרך דלת המשרד, בגלל "כמה מילימטרים". בני הזוג פירקו את השולחן, ומצאו בתוכו שקית ובה ירושה יקרה של בעלת השולחן הקודמת - 98,000$ במזומן.

מורוף, מורה בישיבה של ניו-הייבן, סיפר לתכנית החדשות שראיינה אותו, "אשתי ואני מיד העברנו בינינו מין מבט כזה, ואמרנו, 'אנחנו לא יכולים להשאיר את הכסף הזה אצלנו' ". כשהם התקשרו אל מוכרת השולחן כדי להחזיר לה את השקית, היא נשארה חסרת מילים מרוב תדהמה. מסתבר שהיא החביאה את הכסף בשולחן, אך לא הצליחה למצוא אותו, משום שהוא גלש אל מאחורי המגרה ונשאר תקוע שם.

אחרי שמורוף ואשתו החזירו למוכרת השולחן את הכסף, הם קיבלו ממנה את המכתב הבא:

"אין לי מילים להודות לך על היושר והכנות. אני לא חושבת שיש בעולם הזה הרבה אנשים שהיו עושים מה שעשית אתה כשהתקשרת אלי. אני באמת רוצה להאמין שעדיין נותרו אנשים טובים בעולם המטורף שבו אנחנו חיים. ואתה בהחלט אחד מהם."

בהחלטה אחת, שרוב האנשים ודאי לא היו עושים, הרב וגב' מורוף המחישו את אחת המצוות הנעלות ביותר ביהדות: קידוש ה' – לקדש את שמו של האלוקים דרך מעשים טובים וראויים לשבח.

כשעם ישראל קיבל את התורה בהר סיני, הוא לא רק לקח על עצמו את 613 המצוות הכתובות בה, אלא הסכים גם לייצג את האלוקים בפני שאר העולם – כביכול, להיות צוות יחסי הציבור שלו. התנהלותנו בחיים, כשהיא נעשית ע"פ התורה, אמורה להוות דוגמא לכל בני האדם, כיצד אנחנו אמורים לחיות.

זאת, דרך אגב, הסיבה מדוע היהודים זוכים לתשומת לב רבה כל כך כאשר הם מועדים, ומדוע המדיה מתאמצת כל כך להכפיש אותנו. כשהעיתונות דיווחה על פרשת ברני מיידוף למשל, תשעה מאמרים מתוך עשרה ציינו את העובדה שהוא יהודי שומר מצוות. אמנם מדובר בפיסת מידע פיקנטית, אבל לא בדיוק רלוונטית לנושא. הכללת עובדה זו במאמרים שימשה בעיקר כדי לבזות את היהודים. מדי יום מתפרסמת בכל העולם העובדה השקרית שישראל היא מדינת אפרטהייד, שאנחנו מתעללים באזרחים ומבצעים פשעים נגד האנושות. כל העולם נהנה להיחשף לפרסום השלילי שמופץ עלינו, משום שמשמעותו היא הנמכה נוספת של רף ההתנהגות שמצופה מהאנושות.

אולם, לכל מעשה של קידוש ה' שאנחנו עושים, יש כוח להוות משקל נגד למסרים השליליים האלה, ולהשפיע קדושה על העולם שסביבנו. בכל פעם שאנחנו בוחרים להתנהג ביושר והגינות, בטוב לב ובכבוד, בכל פעם שאנחנו עושים את הדבר הנכון, אפילו כשזה קשה, אנחנו מראים לעולם למה בני אדם מסוגלים להגיע באמת. ובעידן המדיה החברתית, כפי שאנחנו רואים מסיפורם של בני הזוג מורוף, המסר הזה יכול לעורר הדים בעולם כולו.