לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
שלח לחבר

שלח לחבר

מהם הדברים באינטרנט שאנשים שולחים הכי הרבה לחבריהם?

מאת

האם המאמרים שנשלחים הכי הרבה לחברים הם המאמרים האיכותיים ביותר, אלה שכתובים בצורה מעוררת התפעלות? ובכן, בניגוד למצופה, התגלה במחקרים שאנשים בוחרים לשתף את מכריהם במאמרים שמרוממים מבחינה רגשית, שמקדמים, שהם... אם תרשו לי לומר... משמעותיים.

למרות שכתבות על סלבריטאים ועל תוכניות טלוויזיה צצות כפטריות אחר הגשם, אנחנו עדיין מחפשים משהו מעל ומעבר. מסתבר שיום ההולדת של בראד פיט פשוט לא עושה לנו את זה. כמה אפשר לדבר על ביצועיה של ליידי גאגא או על אישיותם של פוליטיקאים? לסאגת הגירושין האחרונה של זוג הסלבריטאים התורנים פשוט אין כוח להוציא אותנו מהמיטה בבוקר.

אנחנו רוצים משהו עמוק יותר. אנחנו רוצים "...התגלות של משהו משמעותי וחשוב בדבר שאולי ראינו פעם כפשוט ושגרתי..." אנחנו רוצים את החוויה הזאת. אנחנו רוצים לראות ניסים שמתרחשים סביבנו, עדויות לקיומו של משהו גדול מאיתנו, ואנחנו רוצים לשתף בידע הזה את האנשים שאנחנו אוהבים.

יתכן שנחוש התרגשות קצרה משליחת תגובות עוקצניות לאתרים לגלגניים או סאטיריים, אבל לא היינו רוצים לבנות את הקשר שלנו לחיים, או את מערכות היחסים הקרובות שלנו, דרך חילופי דברים אלה.

אנחנו רוצים להעביר לחברים שלנו את תחושת הנשגבות מהחיים, את תחושת האפסות המפעימה מול הודו של העולם. אנחנו רוצים לשתף... אם תרשו לי לומר גם את זה... את ההכרה בבוראנו ובידיעה שהכל שלו.

לחברה של ימינו יש המון תשובות בנושאים שעוסקים בניוון וחוסר מוסריות. אבל התמונה אינה חד-צדדית. אותם אנשים שקונים מגזיני עיצוב ובונים בתים בסביון, שולחים גם כספים לעזרה לנזקקים.

אנחנו מבינים שאני זה לא הכל. אנחנו מבינים שמערכות היחסים האמיתיות שלנו בנויות על יסודות של עומק ורוחניות. אנחנו יודעים במה באמת צריך לשתף אחרים, ואנחנו עושים את זה. באמת אפשר לחוש בנוכחות האלוקית בעולם, ואנחנו משקיעים טיפה כדי לספר על כך לאחרים, וגם לאלוקים. ואולי דווקא בגלל שכולנו מרגישים שאנחנו זקוקים לו יותר מתמיד.

30/5/2010

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 1 תגובות ב-1 דיונים

(1) אנונימי, 31/5/2010 11:35

את צודקת בהחלט אבל יש ודאי עוד דבר והוא משהו שגורם לנו לצחוק מכל הלב אין לי ספק בזה

 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub