לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
בת 60 פוקחת עין

בת 60 פוקחת עין

שישה דברים שהייתי אומרת לעצמי בת ה- 40.

מאת

עוד שבוע ימלאו לי 60. אני לא בטראומה ולא בהכחשה – אני מתרגשת!

שאלתי את עצמי מהן שישה דברים שהייתי אומרת לעצמי בת ה- 40 לו יכולתי. להלן ה"דובדבנים שבקצפת" שלי. אני אסירת תודה על היכולת לשתף אותם.

1. קחו על עצמכם משימת חיים: לתור אחר החוכמה. ל"עיסוק" זה אין תאריך תפוגה והוא רק משתפר עם הגיל. תמיד תרגישו מלאי חיים. להישאר צעיר פירושו להתרענן ולהתחדש!

2. היו כנים לחלוטין עם עצמכם. רציונליזציה היא כמו סידור הכיסאות על סיפון הטיטאניק: הספינה (=השקר הרציונלי) הזו עומדת לטבוע בכל מקרה, אז אין טעם לבזבז את הזמן! עשו את העבודה הנדרשת – בצעו שינוי, התנצלו, התאימו מחדש את מה שנדרש – ועשו זאת כעת!

3. הכירו בכך שהאתגרים שלנו אינם מקור לבושה. הם משמשים כתמרורים המכוונים אותנו אל הייעוד שלנו בחיים ולכן הם דווקא החוזקות שלנו! (זכרו: אנו מתחתנים עם שיעורי הבית שלנו או יולדים אותם...)

4. פתחו את הבית (מכל הכיוונים!). הכנסת אורחים היא הדרך הפשוטה ביותר לענווה וענווה היא הדרך לשמחה. כשנארח, נכיר סוגי אנשים שונים ונלמד להיות טובים יותר. שכחו מ"להיות מי שאתם" ובחרו להיות "הכי טובים שניתן להיות!"

5. היו פתוחים לחוויות. האזינו למוסיקה או נגנו. הריחו ושאפו לריאות ניחוחות נעימים. געו בטקסטורות (ובאנשים) שעושים לכם טוב. צחקו בקול רם! איכלו סוגים שונים של אוכל ותיהנו ממה שאתם אוכלים!

6. חפשו את הטוב והיופי בכל אדם שאתם פוגשים בדרך (בעיקר באנשים ה'קשים'). היכנסו לאינטראקציות עם אנשים מתוך מטרה של אחדות, אך לא אחידות. פירוש הדבר שעלינו לחפש מה שמאחד בינינו, לא מה שמפריד בינינו. לא חייבים להסכים או אפילו לחבב את 'האחרים'. לא חייבים לשים חותמת "כשר" על משהו שאתם חושבים שאינו כשר. אך באותה מידה, אין פירוש הדבר שניתן להדגיש את הרע, ללעוג, לבוז, לזלזל, לסרב להקשיב או לשלול את האנושיות של 'האחרים'. לכל אדם ואדם יש משהו ללמד אתכם. אל תחמיצו את ההזדמנות להתפתח!

מה הייתם אתם אומרים ל'אני' הצעיר שלכם? שתפו בתגובות להלן.

 

16/8/2018

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 2 תגובות ב-2 דיונים

(2) אנונימי, 9/10/2018 15:36

אני אומרת לעצמי שהשתדלות זה מה שאפשר לעשות

והתוצאות לא בידינו אז אין סיבה לדאגה אם ישי אמונה ובטחון וכמובן שקל להגיד אבל קשה ליישם אבל זו עבודת חיינו עד הסוף הטוב.. בעז"ה העבר איין העתיד עדיין ההווה כהרף עין דאגה מנין וגם משהו שקראתי באתר אצלכם שהקב"ה אוהב אותנו ורוצה להשפיע מטובו עלינו והוא כל יכול ואם זה לטובתנו נקבל את זה - ברוחניות - לא זוכרת מי המחבר/ת

(1) מירי, 26/8/2018 10:10

מה שהייתי אומרת לעצמי הצעיר שלי

את עצמי הצעיר שלי, הייתי מלמדת אותו משהו חדש, שלמדתי ממש לאחרונה ממישהו חכם שאני מאוד אוהבת: להצליח 80% מהזמן ב80% ממה שרצינו - זו כבר הצלחה. לא רק ה100% זו הצלחה. 99% הוא מושלם ממש, וודאי שהוא לא כישלון.

 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub