לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
להתמודד עם הפחד

להתמודד עם הפחד

מי לא מכיר את הפחד משינויים? כמה מאתנו עדיין דבקים בישן והמוכר וקשה להם להיפרד מהרגלים ישנים?

מאת מירה קלדרון

מי לא מכיר את הפחד משינויים? כמה מאתנו עדיין דבקים בישן והמוכר וקשה להם להיפרד מהרגלים ישנים? הפחד לעזוב את העבודה, הפחד לעזוב את הבית, הפחד לעזוב את המצב המוכר אך לא בהכרח טוב אליו התרגלנו, כל הפחדים האלה שמעכבים אותנו להתקדם הלאה בחיים שעוצרים אותנו מלקחת סיכונים.

לעיתים אנו מחליטים להישאר במקום עבודה שרע לנו בו רק כדי לא להישאר מחוסרי עבודה, או נשארים עם בן/בת זוג המאמללים את חיינו רק כדי לא להישאר לבד אבל אנו לא שמים לב לזמן שעובר ולמצבור ההיתקעות שלנו ההולך וגדל בכל יום עד כי נדמה לנו שאין מוצא אחר אלא להתבוסס בחוסר שביעות הרצון שלנו מהמצב אליו הגענו.

אני אומרת היום דיי לפחדים!!! ההעזה לא שמורה לאמיצים בלבד! כל אחד מאתנו חייב לצאת מקיבעון הפחד שלו, לקחת סיכונים בחיים. אחרי הכל אנו חיים פה כולנו על זמן שאול, איש מאתנו לא יודע מה יעלה בגורלו מחר.. מחרתיים, אנו צריכים להודות כל בוקר שאנו מקבלים עוד 'יום הזדמנויות' חדש לשפר ולעודד את חיינו.

איש מאתנו לא היה רוצה להתעורר לבוקר בו יתברר לו כי בזבז שנים רבות בחייו בעבודה שלא אהב, בחלומות שלא הגשים ובאהבה שלא העז לחוות ולהרגיש. לכן, קחו את עצמכם בידיים ואל תחכו ל'נס משמיים' שיבוא ויושיע אתכם מהבוץ בו אתם חשים כלואים היום.

קחו על עצמכם את המשימה לשנות את חייכם – היום!! בנו לעצמכם תוכנית חיים לשבוע הקרוב, לחודש הקרוב או לשנה הקרובה, רשמו לפניכם חלומות והישגים שהייתם רוצים להגיע אליהם והתחילו צעד אחר צעד להתקדם אל עבר השינוי של חייכם, שימרו את הרשימה במקום בו תוכלו למצוא אותה שוב בעוד שבוע, חודש או שנה עפ"י תוכנית החיים שבניתם לכם וראו כיצד התקדמתם בכל יום צעד נוסף אל המטרה אותה הצבתם בפניכם להגיע.

זכרו, איש לא יוכל לעשות זאת במקומכם, רק אתם יודעים את הדרך הנכונה להגשים את חלומכם. לעולם אל תפסיקו לחלום להצליח, אל תתנו לפחד את השאיפות להבריח. דעו לקבל כל שינוי בברכה ותזכו להרבה אושר והצלחה.

© כל הזכויות שמורות למירה קלדרון.

25/10/2003

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 8 תגובות ב-8 דיונים

(8) תמיר, 11/12/2011 12:51

חשוב לדעת, משהו מאוד חכם

על מנת לבנות לעצמך חומה לא מספיק רק להגיד אני הולך לבנות לעצמי את החומה הכי גדולה והכי יפה שיכולה להיות... בשביל להתחיל אתה אומר לעצמך אני יניח פה את האבן הזאת בצורה הכי טובה והכי מושלת שיכולה להיות ואתה עושה את זה כל יום ויום לאחר מכן, ובמהרה תהייה לך חומה הבחור שאמר את זה היה וויל סמית

(7) XXX, 26/7/2005 10:53

??????

שאלה?
אם מחר נודע לכם שנישאר לכם 15 שנה לחיות מה תעסו תמשיחו בעבודה לא כמובן, אז פו התשובה נימצאת תחשבו שנשארו לכם 15 שנה להגשים את כל החלומות ותלחו על זה ( הכל בראש רק שיחנוע אצמי נחוץ , הכל בראש)

(6) guy, 15/11/2004 18:25

תגובה למאמר

הכוונה בהחלט טובה, אבל ...תראי....התחלת משהו מעצמך, כנה, יפה, קולע, והמשכת במילים של הרב.....
ולכן את נשמעת כמו מכורה לקונספט ותו לא

(5) יוסי, 22/3/2004 02:52

אם אדם חושב על המחר הוא דווקא יכול להצליח

זאת אומרת אדם יודע שמחר אפילו אם זה לא ממש מחר אלא עוד שנה עוד 10 שנים עוד 50 שנה האדם כבר יהיה זקן ומי בכלל יודע את זמן חייו כמה הוא?
לכן צריכים להכין צדה לדרך כי יש המשך אחרי החיים האלו יש נצח אז צריכים להכין את הנצח עכשיו עכשיו זה הזמן להכין את
הנצח זה כמו שאדם עובד חודש כדי לקבל משכורת כן אז פה עובדים 70-80-90... שנה ואח"כ יש משכורת שהיא נצח לא 10000 ולא מליונים אלא נצח.

(4) מירה, 8/3/2004 01:27

לחיות את היום כאילו אין מחר

דימה,
נכון שאין לתכנן את המחר ואת המחרתיים, אבל אם לא נשאף לכלום סביר להניח שגם לא נגיע לכלום. אין לצפות מה יביא המחר ואני מאוד בעד לחיות את ההווה, אבל אם נחשוש כל הזמן שמחר לא יבוא יום חדש, איך נהנה מהיום הנוכחי?
כשתהיה בנו תקווה למחר, נוכל להנות מההווה.
זו דעתי.

הצג את כל התגובות
 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub