לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל




השעבוד לרשימת המטלות

השעבוד לרשימת המטלות

היא מייסרת אותי ביום ומטרידה אותי בלילה – רודנותה של רשימת המטלות שלי.

מאת

הצילו! אני מרגישה במלכודת. העריץ שלי מטיל עלי משימות ללא רחמים, מייסר אותי בשעות היום וטורד את שנתי בלילה. בכל פעם שאני מנסה לנוח לזמן מה, מכשיר העינויים הזה תוקף אותי. בשעות הקטנות של הבוקר (בדרך כלל אפשר להשיג אותי כבר בארבע לפנות בוקר, אם אתם מחפשים חברה!) הוא כבר הולם בי באכזריות, עד שבסופו של דבר אני נכנעת ועוזבת את מיטתי החמה, אך לא עוד נעימה, כדי למלא את דרישותיו.

מיהו המשעבד האכזרי, אדריכל החרדות והלחץ?

ובכן, זוהי רשימת המטלות שלי.

רשימת המטלות שלי מזכירה סצנה מ'פנטסיה' של וולט דיסני. לא משנה באיזו מהירות אני מסמנת 'וי' על הפריטים ברשימה, מייד תופסות את מקומם נקודות רבות יותר ממה שהיו שם קודם. הרשימה עולה על גדותיה כמו חבית המים של מיקי-מאוס חסר האונים.

ניסיתי לא לעשות רשימות, אבל זה רק גרם לקולות בראשי לצעוק חזק יותר. כדי לשמור על שפיותי (ושפיותם של כל הסובבים) ניסיתי לרשום הכל, אבל הרשימה הזאת הייתה בלתי נסבלת לחלוטין (גם לכם יש רשימה כזאת, נכון?), אז חיפשתי אחר עצה.

בעלי, שעניינו בשמירת השפיות שלי חזק ביותר, הציע לי לא להסתכל על כל הרשימה, אלא פשוט לעבור על כל חלק ממנה באיטיות ובשיטתיות. זה עזר – וארוחת הערב עדיין ממתינה לו על השולחן בכל לילה כשהוא מגיע (אם כי מאוד מפתה להזמין ארוחות מוכנות).

אבל הלחצים הליליים עדיין נמשכים. למה אף משרד לא פתוח ב-1:00 לפנות בוקר? יש לי כמה שאלות שאני רוצה לקבל עליהן תשובות בדחיפות. למה קניות הן הפעילות המסחרית היחידה שאפשר לעשות בשעות האלה? ולמה לא עונים למיילים שלי באותה מהירות שאני שולחת אותם? הם לא יודעים כמה שאני עסוקה? הם לא מבינים שאני תלויה בתשובות שלהם?

התסכול שלי רק גדל. איך אני יכולה להיות יעילה אם אף אחד חוץ ממני לא יעיל? שאלתי את עצמי (במקום מה שבאמת הייתי צריכה לומר לעצמי: "את נהיית קצת יותר מידי אובססיבית; שתי משהו ולכי לישון").

אולי אני מתוחה כל כך בגלל הקפה שאני שותה כדי לשמור על ערנות (אני מנחמת את עצמי ששלוש עד חמש כוסות קפה ליום אמורות למנוע אלצהיימר), או שזוהי פשוט עריצותה המתמשכת של רשימת המטלות. האם מישהו יכול בבקשה ללכת למכבסה ולמכולת?

אין זה הזמן או המקום לעסוק בבעיות ארגון או ניהול – אני יכולה לכתוב את הספרים האלה בעצמי. זה בסך הכל משחק של מספרים - פשוט יש המון מה לעשות. למען האמת, אין לי את מי להאשים חוץ מאשר אותי. אני קיבלתי על עצמי את כל האחריות הזאת - בשמחה. ואני שמחה בכולה. באמת.

נראה שקיים רק פתרון אחד. לשכור עוזר אישי! לא, באמת, אני מתכוונת לפיתרון עמוק ורוחני יותר. אני זקוקה לעזרה. ובעוד שאני יכולה (ומצליחה) להעביר סמכויות, העזרה האמיתית שאני צריכה הרבה יותר משמעותית. אני צריכה לבקש מאלוקים שיתן לי את הכוח ואת שלוות הנפש הדרושים כדי למלא את משימות היומיום שלי. ואני צריכה לזכור שהוא תומך בי.

אני לכשעצמי, מאוד מוגבלת. אולם עכשיו אני יכולה לנשום קצת יותר ברוגע. אני זוכרת שיש לי שותף - שאלוקים ואני, אנחנו בתוך זה ביחד. קח את רשימת המשימות הזאת!

10/6/2012

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 4 תגובות ב-4 דיונים

(4) רחל, 13/6/2012 14:41

לדעתי לא צריך לדחות דברים ואז מספיקים הכל בעזרת השם.

כמה טיפים: תפילה בבוקר מאוד עוזרת לסדר היום כולו. הנקודה שנשים חושבות שזה לוקח מהן זמן יקר אבל להיפך. כשהילדים עוד ישנים או שכבר יצאו מהבית אז להתפלל, וכל המטלות יזרמו ויבוצעו על הצד הטוב ביותר. כי תהיה אמביציה ורצון טוב לעשות. כשיש זמן לעשות, לא להגיד אני יעשה זאת יותר מאוחר כי אז דברים מצטברים ורק מלראות אותם נכנסים למשבר. לדאוג שהבית יהיה מסודר ושהאוירה תהיה רגועה. אפשר גם לפעמים להכין דברים קלים בבישול כמו לחמם שניצל וצ'יפס. כשלא דוחים דברים הכל מסתדר כמו פאזל.

(3) ר., 12/6/2012 12:42

רוצה -

בדיוק הבוקר חשבתי על כך - שאילו היה לי עוזר / ת אישית , כל חיי היו רגועים וטובים יותר. אני סובלת קשה מבעיית "דחיינות" קיצונית ומרוב מטלות לא יכולה להתגבר גם על אחת. הייתי רוצה מאד להיות כמו אמונה ברוורמן, אשת חייל היודעת גם לבשל ולארח מדיי פעם. היש מישהיא לעזרה שכזאת ?

(2) דלית, 12/6/2012 10:10

סדר עדיפויות

עוזר לי לסדר את הרשימה לפי סדר עדיפויות. כך שמה שלא הספקתי הוא פחות חשוב...

(1) ורדה שיא פרסומים, 10/6/2012 10:24

במקום להוסיף עוד מטלות לרשימה קראתי את המאמר הגדול

כעת אני לא יכולה לסמן וי ברשימת מטלות כי עצרתי לקרוא ורדה ממליצה

 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub