לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
מאחורי הבגידות

מאחורי הבגידות

חיפוש אחר משמעות במקומות הלא נכונים.

מאת

אני לא כל כך יודעת כיצד להגיב, ומצד שני גם אי אפשר להתעלם. שמעתי על אתר אמריקאי עם למעלה מ-8 מיליון חברים, שהסלוגן שלו הוא "החיים קצרים. נהל רומן".

כן, קראתם נכון. זה לא בדיוק אתר שידוכים. לא תמצא שם חריג נשוי בין המון רווקים כנים. כולם אנשים נשואים. האתר מיועד לאנשים נשואים.

לא נראה לי שאנשים נרשמים לאתר הזה עקב תאווה גופנית. אני חושבת שהאנשים האלה פשוט משועממים, בודדים, מפוחדים. הם מפחדים להזדקן, מפחדים לחוש לכודים, מפחדים לא להשיג כלום בחיים. הם מבוהלים מחוסר משמעות, מהריקנות שעלולה לקדם את פניהם ומחוסר היכולת של מערכות היחסים שלהם – חברים, ילדים ואפילו בני זוג – למלא את החלל הפנימי שלהם.

אז הם מחפשים פתרון מהיר, כמו סמים, רגע קצר שבו הכל מיטשטש.

אבל באיזה מחיר? איזה מחיר הם משלמים עבור בגידה עמוקה כל כך? מה הם רואים כשהם מביטים במראה? נראה שהריק הפנימי רק גדל עוד יותר.

וזה, אם לא תופסים אותם, וגם לא כולל את ההשפלה והפגיעה הנוראית בבני זוגם וילדיהם.

והתופעה תובעת תשובה – אם ככה מתנהגים אנשים נשואים, אז מה בדיוק משמעות הנישואים שלהם?

למרות הכאבים והאכזבות האישיים שלנו, למרות התסכולים וחוסר הסיפוק, אנחנו מחוברים לאדם נוסף

אני חושבת שרבים מאיתנו לא מבינים לגמרי מהי משמעותה של מחויבות הדדית. מחויבות משמעותה שלמרות הכאבים והאכזבות האישיים שלנו, למרות התסכולים וחוסר הסיפוק, למרות העובדה שהחיים באמת קצרים, אנחנו מחוברים לאדם נוסף. אנחנו, בקיצור, מחויבים להם.

מחויבות משמעותה שאפילו אם המראה שלהם משתנה (והוא ישתנה), אפילו אם הנסיבות הכלכליות ישתנו (והן עלולות להשתנות), אפילו אם תחושת ההנאה וההתרגשות שלנו תיחלש, אנחנו בכל זאת קשורים זה לזה.

האתגר האולטימטיבי של החיים – למצוא אושר ומשמעות בתוך הכאב והמאמץ – הוא אישי, והוא מושג רק דרך קשר אישי ומתמשך עם אלוקים.

האנשים שמנהלים את אתר הבגידות הנ"ל, מרוויחים (פשוטו כמשמעו) מאומללותם של אנשים אחרים והורסים משפחות. הם צריכים להתבייש מעצמם.

אבל לבי על כל אותם האנשים שמשתמשים בו. אני חושבת שהם באמת מחפשים אחר תקווה ומשמעות. ובהנחה שזה מה שהם רוצים, אני בהחלט יכולה להפנות אותם לאתר אחר שיוכל לעזור להם בתחום הזה...

3/12/2011

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 1 תגובות ב-1 דיונים

(1) אנונימי, 5/12/2011 17:05

כל מילה בסלע.

מאמר נפלא. גם על מחוייבות אפשר לעבוד ולהצליח . קשה כמה שיהיה. אפשר למלא את הרגש החסר בדברים טובים. לאצריך לקחת דברים דווקא לרע. אושר רגעי לא שווה סבל מתמשך.

 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub