לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
עצת הנישואין של ג'יימס מרסדן

עצת הנישואין של ג'יימס מרסדן

אני בדרך כלל לא מעריצה של תובנות כוכבי הוליווד בתחום הנישואין, אבל שווה להקשיב "להגדרה של ג'יימס מרסדן ל"רומנטיקה .

מאת

אני בדרך כלל לא מתלהבת במיוחד ממה שיש לכוכבי הוליווד לומר, אבל לרוע המזל הרבה אנשים דווקא כן מתלהבים מהם. העולם מעריץ את צורת החיים שלהם, מחקה את סגנון החיים שלהם וחולם על החופשות שלהם. אנחנו מדמיינים את חיי הנישואין שלהם (אם הם שורדים לאורך זמן) כרצף אירועים זוהר ובלתי פוסק.

לכן היה מרענן לקרוא את הציטוט הבא מפיו של ג'יימס מרסדן (לא הייתי בטוחה מיהו, אבל על פי ויקיפדיה הוא שחקן, זמר ודוגמן לשעבר), "אשתי חושבת שאני רומנטי אם אני קם לתינוק בוכה, ונותן לה להמשיך לישון. כשיש לך ילדים, רומנטיקה היא מעשים מתחשבים עבור מישהו שאתה אוהב".

תרשו לי לשנות טיפונת את הקביעה הזאת בהסרת המילים "כשיש לך ילדים". מעשים מתחשבים למישהו שאתה אוהב, הם תמיד יסודותיה של מערכת יחסים טובה.

ולמרות שזה לא מתאים לפנטזיות ההוליוודיות ולא יצולם בשום מגזין, לקום לתינוק בוכה זה בהחלט מחווה רומנטית. יותר רומנטי מסטריאוטיפ השוקולד, הפרחים והתכשיטים (למרות שתכשיטים זה תמיד נחמד!).

מדוע? משתי סיבות. אחת, בגלל שזוהי נתינה אמיתית מצידו של בן הזוג שקם באמצע הלילה או באיזו שעת-טרום-בוקר מגוחכת. לא קל לעשות את זה, ולאף אחד לא בא לעשות את זה. זהו מעשה בעל מחיר ורווח מיידיים - המחיר גבוה יותר מהמינוס בחשבון העו"ש שלך, אבל הרווח בקשר הוא עמוק: אתה עושה זאת משום שאכפת לך.

אתה לא חושב על הצרכים שלך, אלא על שלה

ומשום (סיבה שנייה) שזה באמת מה שהיא רוצה וצריכה. אתה לא חושב על עצמך אלא עליה. אתה לא חושב על הצרכים שלך, אלא על שלה. מפני שאתה מבין שהנישואים בנויים על מעשים כאלה, על נתינה ועשייה אפילו כשקשה, אפילו כשלא בא לך, אפילו כשאתה יודע שתהיה סחוט – רק בגלל שאתה יודע שבת הזוג שלך תיהנה מזה (או לפחות תחוש הקלה!), ושהיא מאוד תעריך את זה (את המתנה הזאת היא לא תרצה להחליף...).

לא קל לעשות את זה. הבחירה קשה יותר, וזוכה בחברה לפחות שבחים. זאת לא טבעת שאתה יכול להראות לכולם או חופשה שתוכל להתרברב בה. אבל זהו ביטוי משמעותי ביותר של התחשבות. זוהי השקעה עמוקה ולטווח ארוך במערכת היחסים שלכם.

אל תרשו ל H. Stern או לדה-בירס להטעות אתכם (בסדר, כולן אוהבות יהלומים, אפילו כשהן תשושות מחוסר שינה!). אם אתם רוצים לשמור על חיי הרומנטיקה, פשוט תנו ותנו ותנו עוד קצת – בדברים ה"קטנים" שהיא או הוא באמת צריכים.

5/2/2011

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 12 תגובות ב-12 דיונים

(12) נראה לי שמ 2011 עבר זמן אבל הכתבה ריחה עדיין לא נס, 14/6/2017 09:06

תודה אמונה תמיד טוב לקבל חיזוק.

(11) יעל, 9/2/2011 06:10

אני חושבת שזה כמו גל..

החינוך לדבר כלשהו, נגיד להתחשבות. אם מדברים על זה בטלוויזיה ובעיתונים על כמה שההוא או ההיא מתחשבים, ועושים מזה עניין, אז נוצר גל , וכולם רוצים לחקות אותו. צריך להחזיר את הערכים לתקשורת: להראות מה חשוב לנו, תכנית ריאלטי כגון : האח הגדול מראה בדיוק את ההיפך. וזו רק דוגמא. המאמר הזה הוא התחלה טובה לשינוי. לדבר על "כוכב על" [לא מכירה אותו בכלל.] ולהראות התנהגות ערכית שלו. וזה יכל להיות החיקוי. לא המראה ולא הבית שלו!

(10) מאשה, 8/2/2011 07:21

אמת נכון יציב וקיים.

אני אישית על תכשיטים הייתי מוותרת, על פרחים וודאי (שימשיכו לפרוח על העץ או השיח), על שוקולד לא, בשום פנים ואופן לא.

(9) אני, 7/2/2011 21:08

נתינה

לפי איך שאני רואה את זה, היהדות בהחלט מחנכת ל"נתינה" בזוגיות, יש מודעות לעניין. אז "אנונימי" אני מבקשת ממך בבקשה לא להתמרמר, אני לא יודעת מה זה "אצלנו" אבל אם ה- "אצלנו" שלך זה ה"אצלנו" שאני חיה בו, כל מי שפותח אוזניו לשמוע את הרבנים של הציבור שמדברים על זוגיות יכול להעיד ש"נתינה" מסוג זה תופסת מקום חשוב מאוד. אז שנזכה בעזרת ה' להבין וליישם.

(8) שלומית, 7/2/2011 09:01

צא ולמד.

הצג את כל התגובות
 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub