לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
אוף... עוד פעם דיאטה!

אוף... עוד פעם דיאטה!

על מקלות גזר, שווארמה בפיתה והחלטה גורלית.

מאת

הו זה. אין מנוס!" מלמלתי לעצמי תוך כדי ניסיון לסגור את רוכסן החצאית. "הקיץ מאחורינו וחייבים לעשות שוב פעם דיאטה!" עוד נשימה קטנה וכיווץ בבטן פנימה והמשימה הוכתרה בהצלחה.

בשבועות האחרונים (או שמא היה זה בחודשים האחרונים?), שמתי לב שאני משתדלת להתחמק מדמותי המשתקפת במראה. מכבסת-תולה רק את החצאית החומה, היחידה שעוד מונחת עלי באיזשהו אופן ובכלל לא מתלהבת לצאת לאירועים, כי אין לי מה ללבוש. נכון שמלכתחילה אני לא בדיוק "דקיקה", אבל זה לא מפריע לי לחלום ולייחל, שיום אחד אולי זה ישתנה.

בפעם האחרונה שעשיתי דיאטה הלכתי ל"עדינה – אוכלים ומרזים", שצעקה עלי כשפישלתי ולא רזיתי כראוי (ממש לא שיא העדינות). וזה עבד! אבל מיום ליום, בשיטת הסלאמי, זייפתי עוד קצת ועוד קצת עד ש... הנה, שוב המשקל מורה על המספר הבלתי יאמן ההוא.

אמנם עברתי שתי לידות (בסך הכל שתי לידות, מה תגידי על נשים שעברו כבר 6  לידות ועדיין שומרות על עצמן?), נכון. אני מתביישת. אין לי מה לומר להגנתי. זה ממש לא אשמת הלידות, זו פשוט תאוות האכילה הזו שלי. פיצות, בורקס, רוגל'ך חמימים, ובשבת החמין, התוספות, עוגות ומה לא.

קבלתי החלטה!

הפעם לא אלך ל"עדינה - אוכלים ומרזים", פשוט אתחיל בהליכות ואשלב זאת עם דיאטה. את כל התפריטים אני ממילא מכירה על בוריים ולגבי "הצעקות של עדינה", אבקש מבעלי שיצעק עלי כל ערב (זה החלק הקל של הדיאטה.) החלטתי ועשיתי. ביקור במכולת הניב: 2 חבילות גבינה רזה, 3 מעדני טוויגי עם אפס אחוז שומן, 5 חבילות פריכיות, פסטרמה דלת שומן ואיך לא... 2 אריזות "לחמקל"- שנוא נפשי!

המכולתניק'ית שלי חייכה בהבנה. "שוב פעם דיאטה? למה נרשמת הפעם?".

המכולתניק'ית שלי חייכה בהבנה. "שוב פעם דיאטה? למה נרשמת הפעם?"

לא נעלבתי. אם כי נדמה היה לי שאני שומעת צל של חיוך בקולה. "אני אראה לכולם מה זה. הפעם, אני מתכוונת להצליח!"

ביום הראשון, הכיור שלי התמלא בקליפות של ירקות מכל הסוגים והקפצתי לי בהנאה מקלות של גזר, קישואים, טבעות בצל, פטריות ונבטים.

ביום השני הלכתי דווקא על מרק ירקות עשיר ב... ירקות.

ביום השלישי ארגנתי לי כריך בריאות שופע חסות וכל מיני עלים.

ברביעי התנפלתי על הפריכיות עם הריבה הדיאטטית.

בחמישי הייתי במשבר קל שהתגברתי עליו בעזרת לעיסה נמרצת של פופקורן במיקרו.

ואפילו בשבת הסתפקתי רק בחתיכונת מעוגת ה"פס קקאו".

כך חלפו להם שבועיים. דווקא ירדתי כמה קילוגרמים והצלחתי ביתר קלות לרכוס את החצאית. אפילו מצאתי עוד כמה בגדים שהתאימו.

בעלי והילדים תמכו בי ויחד אתם גם כל השכנות שפגשתי במהלך ההליכות.

בשבוע הרביעי ההתלהבות שלי קצת פגה ואפשר לומר שפשוט קצתי בירקות. חלומות על הררי שווארמה עם צ'יפס בפיתה התחילו להטריד את מנוחתי.

ההתרסקות הייתה צפויה...

נכון, שברתי את הדיאטה והתאבלתי על כך מרות. אך הפעם בשונה מתמיד, קבלתי החלטה גורלית – חסל סדר הרעבה עצמית! לא עוד דיאטות ומיני שיקויים! לא דיקור, לא "מלתעות" ובטח שלא "עדינה - אוכלים ומרזים"! זהו זה. הגיע הזמן להכיר באמת ולהשלים עם המציאות. "דיאטה"? אך ורק – לדמיונות שלי! "הרעבה"? רק לחלומות באספמיה שלי!

בחודש אלול, הגיע הזמן להביט לעצמי בעיניים ולקחת את עצמי בידיים. הבנתי שלא ניתן לקפוץ בצורה דראסטית מדי לצורת חיים חדשה. כי כשעולים גבוה מדי, ההתרסקות אינה מאחרת לבוא. אמנם דרך הירקות והלחמ'קל היא בריאה ויפה, אך היא אינה ברת-קיום לאורך זמן.

מה שכן, אני ממשיכה לאכול יותר ירקות מאי- פעם, לחתוך סלט לפחות 3 פעמים בשבוע, ממשיכה עם הליכות בימים שאינני חותכת סלט, ולוקחת לעצמי יום אחד בשבוע (שבת- איך לא?) שבו אני די מתפרקת. אוכלת כל מה שבא לי, בלי בושה ובלי רגשי אשמה.

והפעם, למרבית הפלא "הולך" לי ממש טוב... רוצים ביס מה"פס קקאו"?

 

12/4/2004

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 16 תגובות ב-16 דיונים

(16) אנונימי, 11/11/2008 05:19

קודם כל.

נכון מאוד, "דיאטה" אף פעם לא עובדת. הסוד הוא לשלב ספורט ואכילה נכונה שזה כולל גם פיצה אם בא לי ואפילו שתי פרוסות (ה'' ישמור!)

(15) שני, 15/6/2006 08:37

רשימת קלוריות שהכנתי

זו רשימת קלוריות מסודרת לפי א-ב שהכנתי, אספתי את המידע על הקלוריות מאתרים שונים ואמינים...
אז אני מקווה שזה יעזור לכם:
קישור

(14) עינת גרוס, 21/2/2006 22:43

מאמר נפלא

כתיבה זורמת. הזדהיתי עם כל מילה!

(13) כנרת, 13/11/2004 05:50

מתאים לי

אהבתי..ומאמצת את הגישה..

(12) חן, 14/5/2004 04:13

האשה הכי שמנה

אמש צפיתי בתכנית טיוי על האשה השוקלת 250 קג ונעשתה שחקנית נדהמתי לראותה כל כך ענקית ושם היא מתנצלת בפני ילדיה לא רציתי להיות בדיחה........ בנות שומן מכער מבגר מסוכן לבריאות אני הכפלתי את משקלי פי 2 ועתה עושה מאמצים אדירים לרזות על יד שימת לב מה אני אוכלת מתי וללא כניעה לאמוציות .......הכל ענין של שליטה עצמית עלינו לשלוט בכסף בדיבור באוכל הכל ענין של שליטה אל תפספסו את מירי בלקין בכל יום שישי זה ממש תורם למודעות העצמית

הצג את כל התגובות
 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub