תן לי חוט מספר 10, ביקש המנתח מהאח יצחק. יצחק הוא עוזרו הנאמן של המנתח האולטימטיבי לעיניים מקולקלות.

שם, בחדר הניתוח מתחולל הקרב האמיתי. האם יצליח רופא בשר ודם לתקן את עינו של המטופל בטכניקות מרחיקות לכת?

האווירה בחדר הניתוח התחממה, חוט מספר 10 לא נמצא. יצחק קרא לאחות התורנית ושאג לאוזנה בלחישה רועמת שמוטב לה למצוא את חוט מספר 10 במהירות המירבית שאם לא כן, משהו לא טוב עלול יהיה להתרחש בחדר הניתוח הצונן, משהו שיחמם מאוד את האווירה ויצנן היטב את סיכוייו של המנותח השוכב מתחת למיקרוסקופ האימתני שמאפשר לפרופסור לחדור אל עינו השמאלית ולתקן את העדשה שסרחה.

מחוץ לחדר הניתוח השקט שורר באוויר, מגזינים צבעוניים בשלל שפות נחים בשורה מסודרת על שולחן שיש מבהיק. מישהו חמד לצון בחושבו שקרובי המשפחה הינם רגועים דיים בכדי להתעדכן באופנת הדיור העכשווית או ב'טרנד' החדש בתחום הקרמיקה והריצוף.

אחות חמורת סבר מתהלכת עם עגלה קטנה עמוסת בקבוקונים צבעוניים, והפקידה המשועממת בודקת מחדש כיצד ניתן בכל זאת להקטין אותיות בתוכנה החדשה שהיא לומדת לתפעל.

כשמשהו משתבש בגוף הגשמי, זה סימן עבורנו שמשהו רוחני אמור להשתנות.

כשמשהו משתבש בגוף הגשמי, זה סימן עבורנו שמשהו רוחני אמור להשתנות.

הפרופסור המומחה ויצחק עוזרו הנאמן הינם תחילתו של ניתוח מערכות היקפי שאנחנו אמורים מעתה ובכלל לערוך בעצמנו.

מנסים לחשוב, לרדת לעומקו של העניין, בודקים מחדש את העבר הקרוב והרחוק, מנסים לגעת ברמזים קודמים.

שואלים ומתייעצים ומבררים ומפשפשים מקבלים החלטות לעתיד, ומנסים לקבל את הדין בנחישות ובאהבה תוך ידיעה ברורה שהתיקון הזה נישלח אלינו בדחילו ורחימו.

מנתח המערכות המקצועי מסובב את העדשה מחדש בעינו של המנותח, כולם מתפעלים מהתפירה המופלאה של העדשה אל מרכז הראיה.

 

***

 

אנחנו מסתובבים מאחורי דלת חדר הניתוח כשהתהילים בידינו, ושפתנו ממללות בקשה, אמירה תפילה.שום דבר לא באמת חשוב כרגע. הכל מתרחק מאיתנו כבעדשת זום מרחיקה ומקטינה. תחושות הנפש מקבלות מימד מיסטי כמעט. תחושות הרות גורל מלווה את מבטינו אל הרחוב שמתחתינו, אנחנו מודעים לכך שרבים מאחינו בני ישראל שרויים בצרות הרבה יותר גדולות מאלה כרגע, ובכל זאת החולה הפרטי שלנו שעדשת חייו כרגע מתוקנת מתוך קלקול פיזי גדול, נראית לנו בעלת החשיבות הגדולה ביותר כרגע לעולם כולו. תחושת עוצמתו של יהודי מישראל שבריאותו מוטלת כרגע על שולחן הניתוחים עולה בנו בהצפה עצומה. והפתאומיות שבה אנחנו מתחברים אל השם בעוצמה כל כך חזקה מתוך מצוקת הנפש, מעצימה מחדש את הקשר שבין אדם לאלוקיו.

עכשיו מתחילה המלחמה האמיתית. המאבק האמיתי על הראיה הנכונה, על הראיה החיובית על מיקוד מתמיד בעשיית הנכון.

סופו של הניתוח המסובך מגיע בסיעתא דשמיא, והאחות יוצאת לבשר שהמנתח התגבר על בעיית העדשה הטורדנית.

מעתה אפשר להביט אל העולם מתוך שקיפות מירבית ובבהירות מכסימלית.

אנחנו מברכים את רופא כל בשר ומפליא לעשות על הצלחת הניתוח ועל השליחים שנזדמנו לידינו.

אך השמחה לא שלמה. משהו מעיק זוחל אל שולי התודעה המתוקנת. תיקנו לנו את העין, ואנחנו מלאי הודיה ותודה. אבל עכשיו מתחילה המלחמה האמיתית על הראיה. מלחמה ששום טיפות, חוסמי זיהום או מנתח מוכשר לא יוכל לה. המאבק האמיתי על הראיה הנכונה, המאבק על הראיה החיובית, המאבק על העדשה שתוכל לרכז אל מרכזה את הפיזור של הכוחות. העדשה שתוכל לעזור למקד את היכולות לעשייה נכונה וממוקדת.

עדשה שלתוכה יתנקז מראה החוץ ויתפרש כראוי למטרות גדילה וצמיחה רוחניים. עדשת חיים יהודית שהושתלה ונתפרה בכוחות מיומנים על מנת לראות דרכה חסד, ועבודת השם, ביעור הבערות והכפירה, והמשך קיום מצוות מתוך אמונה פשוטה ותמימה.

אנחנו שמחים בעדשה החדשה שניתנה לנו במתנה, ומודים להשם על הניתוח המוצלח שסיכוייו יכולים לייאש כל מנותח ולהפוך את בני משפחתו לכמעט חסרי-תקווה בגין הצלחתו. מודים להשם על ההזדמנות המיוחדת לנתח את הראייה שלנו מחדש, ולבחור בהתבהרות המלאה שנתגלגלה לידינו בחדר ניתוח משוכלל וקר.