לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
לשמור על הניצוץ בחיי הנישואין: המדריך לגבר

לשמור על הניצוץ בחיי הנישואין: המדריך לגבר

דווקא המעשים הקטנים והאינטראקציות היומיומיות הם אלה שאומרים "את חשובה לי".

מאת

כפי הנראה, כולם רוצים לשמור על אורו של הניצוץ בחיי הנישואין. אולי יש אנשים שמאמינים שזה בלתי אפשרי, ואולי יש כאלה שהתייאשו. יתכן שיש אנשים שפשוט לא יודעים איך... אבל כולם רוצים בכך.

מה אם כן אמורים לעשות בעלים בעלי כוונות טובות? התשובה אינה לקחת את אשתך לאי קסום ומבודד לסוף שבוע רומנטי (למרות שזה לא יזיק). התשובה אינה לעקוב אחר תכתיבי תעשיית הפרסום ולעטוף אותה ביהלומים (למרות שגם זה לא יכול להזיק).

התשובה מונחת במעשים ובאינטראקציות הפשוטים של היומיום, שאומרים: "את חשובה לי", "אכפת לי ממך", "הצרכים שלך הם מטרות חשובות בשבילי".

ודאי שיש מקום לג'סטות רומנטיות – פרחים, ארוחה מחוץ לבית, טיול על שפת הים (האפשרות האחרונה היא גם רומנטית וגם בחינם!), אולם מה ששומר באמת על הניצוץ, הם דווקא הפרטים השונים של הקשר היומיומי ביניכם – כשאתם מקילים מעט מהעול שעל כתפיה, כשאתם לא מתייחסים אליה כאל דבר מובן מאליו, כשאתם אומרים לה כמה היא מיוחדת – וכמה היא יפה.

אנחנו עלולים לטעות ולחשוב שעם בית מלא בילדים, עם הקפצות למוסדות הלימוד ולחוגים ועם משכנתא וחובות, אין מקום לניצוצות. אבל למזלנו הרב, זה לא נכון.

אמנם נכון שאין מקום לחלומות מטופשים בהקיץ, כמו אצל זוגות צעירים שמאוהבים עד למעלה מהראש (ואפילו הם בדרך כלל צריכים לעבוד לפחות חלק מהזמן, כדי לשלם את שכר הדירה), אך זה לא הדבר היחיד שמעיד על קיומם של ניצוצות.

כשהוא משגיח על הילדים ואומר, "לכי לנוח", או אפילו "לכי לקנות לעצמך משהו", הגחלת בוהקת

כשבעל עייף משקיע זמן כדי להקשיב לפרטי יומה של אשתו (מספר הטיטולים שהיא החליפה וכולי), הניצוץ מתעורר לחיים. כשהוא מתאר בסבלנות את היום שלו רק בגלל שהיא רוצה לדעת (ולמרות שהוא היה מעדיף לשכוח ממנו), הלהבה בוערת. כשהוא מוציא את הזבל בגלל שזה מפריע לה, כשהוא משגיח על הילדים ואומר, "לכי לנוח", או אפילו יותר טוב, "לכי לקנות לעצמך משהו", הגחלת בוהקת.

כל ביטוי של אהבה ואכפתיות שומר על הניצוץ. שום אמירה אינה טריוויאלית מכדי להיאמר, ואל תקמצו בהן. בכל פעם שאתה אומר לאשתך שאתה אוהב אותה, שלהבת הנישואין שלכם מאירה יותר.

אנחנו מתבלבלים; אנחנו חושבים שאנחנו זקוקים לתפאורה הוליוודית, חליפות מעוצבות ושיחות נוצצות. אנחנו מחפשים אחר הרקע המושלם, שמיים כחולים, ליל ירח...

אבל תאמינו לי, ניצוצות יכולים להידלק גם בכאוס של הסלון שלכם – בהנאה המשותפת ממשפחותיכם (ואפילו לפעמים בתסכולים המשותפים), בתחושת המטרה המשותפת, ביצירה המשותפת...

האש מתלהטת בכל פעם שגבר אומר לאשתו כמה הוא מעריך אותה, את מה שהיא עושה, וכן... כמה היא מושכת אותו. אל תחשבו שהאישה שלכם לא צריכה לשמוע את זה; כולן צריכות, ולא משנה כמה היא "רוחנית".

תכשיטים הם דבר נחמד, אולם ג'סטות גרנדיוזיות כאלה יכולות להתבצע רק במקרים בודדים (שבמצב הכלכלי הנוכחי נראים נדירים יותר מתמיד!). עם זאת, חיי היומיום מציעים המון הזדמנויות לשמירה על חיי נישואין מלאי חיים, הזדמנויות שאינן דורשות המון זמן, אלא מאמץ לשמור על ערנות, להתנתק מהצרכים האישיים והרצונות שלך ולהתעלם מכל מי ומה שדורש את תשומת לבך.

התחל במחוות פשוטות. בכל בוקר, בכל אחר צהריים, הפסק לרגע מה שאתה עושה (כן, העבודה שלך יכולה לחכות כמה דקות; לא, אתה לא תפסיד את העסקה!), התקשר אל אשתך ואמור לה, "אני אוהב אותך", "תודה על כל מה שאת עושה בשבילי." אני מבטיחה לכם שהניצוץ לא יכבה.

הקליקו כאן כדי לקרא את המדריך לאישה

26/6/2011

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 26 תגובות ב-17 דיונים

(17) שולה קסם שירן, 13/1/2018 16:52

תגובה לשאלה מה לעשות מראה של אישה אחרת מסנוור אותי

להסתכל עליה מה שפחות, ולהתמסר לעיסוק במה שאתה אוהב במציאות

(16) אנונימי, 14/7/2011 11:04

ומה עושים כשהמראה של אשה אחרת פשוט מסנוור אותי?

יש פתרון לצרה הזו?

אנונימי, 26/7/2011 19:13

לתגובה 16

"מים גנובים ימתקו" עכשיו זה זאת, מחר אחרת ואין לזה סוף... אם תלך אחר תאוות ליבך תהרוס את חייך ובפרט את חיי ילדיך (אם ישנם) חלק ממה שאתה יכול לעשות: א. להתנתק מלראות את אותה אישה (חייב) ב. להשקיע כסף במראה של אשתך (ברב הפעמים יופי הוא תוצאה של טיפוח) נ.ב. תאר לך איזה עולם הפוך אם כל אחד פתאום יתלהב מאשה אחרת... תהו ובהו משפחתי בכל העולם...

אנונימי, 26/5/2013 21:24

זו האמת הפנימית ל הגברים. לכן לא כדאי להתחתן.

היצורים האלו תמיד מסתכלים על הדא ל הכן. לכן עדיף להיאר לבד. מי צריך את הגברים האלו?!

(15) פלוני, 7/7/2011 19:28

יותר מידי טוב

אשמח אם מישהו מהקוראים הנאמנים יעזור או הזדהה עם הכתוב הבעיה שלי שבאמת אני בעל שמפרגן ומחמיא ועוזר ותמיד כך. נוצר מצב שלאשתי ברור שכך אני צריך להיות והיא לא מראה סימן או משהוא מיוחד שאני מחמיא לה או קונה לה משהו יפה.אשמח לקבל עזרה

הצג את כל התגובות
 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub