לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
מחזירים את החיזור

מחזירים את החיזור

גבירותיי, יש לכן את הכוח לגרום לגברים להפוך להיות רציניים!

מאת

במאמר בשם "סופו של החיזור", מתאר הכותב כיצד גברים הפסיקו להיפגש מתוך כוונות רציניות. נשים כבר אינן בטוחות עד כמה הבחור באמת רציני, ואם יש סיכוי שהפגישה בכלל תוביל למשהו.

התבוננות במאמר, והתבוננות במציאות, מלמדות שבאמת המצב די עגום. נראה שגברים פשוט אינם מעוניינים להשקיע מאמץ בוגר ורציני בכל התחום הזה של היכרויות ושידוכים. יש גברים שמחכים יותר משבוע לפני שהם מתקשרים לאישה שהציעו להם, ולעתים הם אינם טורחים להתקשר כלל. יש גברים שמסרבים לצאת מחוץ לרדיוס של השכונה שלהם, כדי להיפגש עם מישהי. אישה אחת סיפרה לי על גבר מחולון, שסירב לפגוש אותה ביפו – מרחק של כמה דקות נסיעה! והתעקש שהוא מוכן לצאת איתה רק אם היא תגיע לחולון, לעיר שלו. מה קורה כאן?

על פניו נראה שהמסקנה מהמאמר הנ"ל ומהמציאות הנוכחית היא, ששתי אפשרויות עומדות בפני נשים המחפשות מערכת יחסים רצינית: או לשחק את המשחק ולקוות לטוב, או להישאר בבית ולהזדקן בודדות, בתקוה לחלומות רומנטיים רחוקים.

ברצוני להציע אפשרות נוספת.

המדרש מסביר כי בני ישראל שרדו את שעבוד מצריים ונגאלו, הודות למאמציהן וליוזמתן של נשים צדיקות. לאחר למעלה מ- 200 שנות שיעבוד, שדיכאו את בני ישראל, הן מבחינה גופנית והן מבחינה רוחנית, לגברים כבר לא נותרו כוח או רצון להביא חיים יהודיים חדשים לעולם. הם איבדו כל תקווה. אולם הנשים דבקו בחוזקה בהבטחה לגאולה, ובמאמץ רב, שכנעו את בעליהן להמשיך לבנות את דור העתיד.

נראה כי הנשים כיום עומדות בפני דילמה דומה. גברים רבים מדי אינם רציניים בכוונותיהם להינשא ולהקים משפחה – ומעדיפים במקום זאת לבזבז את זמנם ואת זמנן של הבחורות שנפגשות איתם, וכך הם נשארים חופשיים ונטולי דאגה. ממש יופי של חיים!

לקחת את המושכות לידיים

הייתי יכול לבלות חודש שלם בניסיון לשכנע את הגברים האלה לשנות את דרכם, ולעלות על נתיב ההצלחה במערכות יחסים, אולם הם כבר שמעו הכל, ועד כה זה לא הצליח לשנות יותר מידי (לפחות עדיין לא). הדרך היחידה שתשכנע את הגברים להיות יותר רציניים, היא אם הנשים "יאלצו" אותם, בדיוק כפי שעשו אמותיהן הקדמוניות לפני למעלה מ- 3,000 שנה במצרים.

גברים לא מספיק רציניים, כיוון שהנשים מאפשרות להם את האופציה הזאת

גברים התרגלו שהנשים נענות להם. הם חשים את חוסר האיזון בין נשים איכותיות לבין גברים איכותיים, ומרשים לעצמם לשחק "קשים להשגה", ולא ממהרים להראות רצינות ומחויבות. זה עצוב, אבל נכון. כמעט ולא משנה מה הם יעשו, הנשים ימשכו לרדוף אחריהם.

אני יודע שקשה שם בחוץ. אני יודע שקשה לחפש ולהרגיש שאין גברים רציניים שאפשר להיפגש עמם. אני יודע שאת חושבת שאין לך ברירה אלא להמשיך לרדוף אחרי אותם גברים שנראה שלא אכפת להם, ולקוות שהם יגלו לפתע את האור. אולם ישנם גברים רציניים שמוכנים להתחייב.

גבירותיי, אם גבר מחפש ברצינות את הנפש התאומה שלו, הוא יעשה כל מה שצריך כדי שזה יקרה. הוא יתקשר אליכן, ימצא את השליחים הנכונים לנסות לשכנע אתכן, ירדוף אחריכן, ייסע למרחקים כדי לפגוש אתכן ויעשה מה שדרוש כדי לזכות בכן. אם הוא לא עושה את הדברים האלה, אז עזבו אותו ומצאו גבר שיעשה אותם.

אם כל אישה תנקוט עמדה, ותמלא אחר כלל זה, הגברים ישנו את דרכיהם ויהפכו לרציניים – מהר מאוד! כאשר לא תהיה להם אפשרות לבילוי אקראי ונטול מחויבות, הם ייאלצו להתייחס ברצינות למערכות היחסים, לנישואין ולבניית משפחה.

גבירותיי, הכוח בידיכן, אולם עליכן לעבוד יחד כדי ליצור את השינוי. גורל העם היהודי נתון בידיכן.

25/5/2014

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 11 תגובות ב-7 דיונים

(7) אורית, 7/7/2014 09:58

יפה אמרת סיגל!!!

(6) אורית, 6/7/2014 13:57

אמן!

לגמרי בעד... הכל כבר כל כך מעוות... רק בידיים שלנו לשנות... ואם לא לשנות, לפחות למנוע פגיעה קשה בנו, שתצלק אותנו, הנשים. יש בידינו הכח לסנן את הבחורים שלא רציניים- זה לא קל, אבל זה פשוט. מנסיון של נשואה באושר.

(5) סיגל, 1/6/2014 06:59

הגורם לכך הוא הגישה "בשביל כוס חלב לא צריך לקנות את כל הפרה"

לחדד את העיניין - צניעות ושמירת נגיעה קולקטיביים תגרומנה לחתונות. מדברת חוזרת בתשובה ששמרה נגיעה לפני החתונה, וראתה את ההבדל בגישה של הגברים. אם הגברים מקבלים "הכל" לפני החתונה ועוד בכזו קלות, אז למה להם למהר להתחתן. או כמו ששמעתי לא אחת "בשביל כוס חלב לא צריך לקנות את כל הפרה". ולצערינו נשים מוצלחות יפות ומוכשרות נופלות בעניין הזה (גם מבחינת התנהגות וגם מבחינת לבוש) כי הן חושבות שזו הדרך להתקרב או למשוך את הגבר ולמרות שבתוך תוכן לא תמיד שלמות עם העניין, הן נאלצות להגרר כי זה מה שנהוג היום ואחרת הן תשארנה בחוץ. צריך להקים יוזמה משותפת של נשים שמחליטות לשים לעניין הזה סוף ולמתחילות להחזיר את הגבולות הישנים. פעם בדורות הקודמים - כשהיו גבולות ברורים בעניין - כמעט כולם התחתנו, והיום לצערינו...

אורית, 7/7/2014 09:58

יפה אמרת סיגל!!!

(4) אנונימי, 25/5/2014 19:21

לא הבנתי..

אז מה עלינו לעשות הנשים בפועל? איך מורידים את זה לחיי המעשה?

הצג את כל התגובות

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub