לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
הפסיקו לחפש את הנשמה התאומה

הפסיקו לחפש את הנשמה התאומה

תשכחו משלמות, ובמקום זה חפשו אישה מושכת שתהיה רעיה ואם טובה – תגובה למאמר "רווק, וציני?"

מאת

מישהו שלח לי לא מזמן מאמר בשם "רווק, וציני?", שהתפרסם באתר של אש התורה. המאמר נכתב על ידי רווק בשם חיים, שפתח את דבריו במילים: " מזה כמה שנים שאני מחפש את הנשמה התאומה שלי, וכאב הבדידות הוא דבר שאיני מאחל לאיש." הוא ממשיך ומתאר כיצד רווקותו מצערת, מאמללת ואף מדכאת אותו, ומציע לרווקים אחרים, ולעצמו בכללם, כמה עצות שכוללות שמירה על חשיבה חיובית, להמשיך לחלום, ולזכור שאלוקים אוהב אותנו.

למי שחושב לבקר את מצבו, חיים מבהיר ש"התורה מלמדת אותנו לא לדון אף אדם עד שנעמוד ממש במקומו. ואני חושב שרק מעטים מסוגלים להבין את הבדידות והכאב החודר שעמם נאלצים להתמודד רווקים באופן יומיומי".

טוב. מכיוון שחייתי בעיר הגדולה ויצאתי להיכרויות במשך עשור וחצי עד שהתחתנתי, אני חושב שבאמת הייתי בנעלים של חיים ולכן קניתי ביושר את זכות התגובה.

חיים, אני חש היטב את הכאב ומזדהה עם הדוגמאות השונות שהבאת. אני יודע שאתה עובר גיהינום, אבל חיים, אתה חייב להסכים שלמעשה אתה בוחר להישאר רווק. לא, אני לא קורא לזה "בררנות", משום שזה מונח יותר מידי טריוויאלי, שאינו משקף את העומק וסדר הגודל של החלטתך. מבירור פרטיך האישיים נראה שאתה גבר מסודר, יציב, אינטליגנט, נאה ושומר מצוות, שאינו חושש לבטא את רגשותיו העמוקים ביותר. מניסיוני, כמאמן היכרויות ושדכן, אני משער שיש לך רשימה ארוכה ומתחדשת, של נשים מתאימות, שמשתוקקות, או לפחות מוכנות, להיפגש איתך.

נכון, אני מבין שחלקן פשוט לא נמצא ב"תחום המשיכה" שלך, וכמובן שגם אתה לא נמצא בתחום המשיכה של חלק מהן. אולם אחרי הסינון הראשוני הזה, עדיין נותר מספר גדול של נשים שכן נמצאות בתחום שלך. מובן שאף אחת מהן לא מתאימה באופן מושלם לדמותה של אשת החיל המקסימה אותה טיפחת במשך כל השנים. אני משוכנע שחלקן גם קצת יותר מבוגרות מהדמות שיצרת. אבל אתה חייב להודות שכמה מהן בהחלט עונות על רוב הקריטריונים שלך, לא על כולם, אבל על רובם. אני מסכים עם כל מה שכתבת לגבי שמירה על חשיבה חיובית ולא להתייאש, אבל שכחת מאפשרות אחת נוספת.

אתה יכול לבנות מערכת יחסים אוהבת עם אישה שעונה כמעט על כל הקריטריונים שלך

אתה צריך לבחור. להחליט. אתה יכול לבחור להישאר רווק ולהילחם בבדידות, ולהמשיך לחפש אחר הדמות שאתה מדמיין בתור הנשמה התאומה המושלמת שלך, או להחליט לבנות מערכת יחסים אוהבת עם אישה שעונה כמעט על כל הקריטריונים שלך (מובן שכל אלה שחשובים לנישואין), ולממש את ייעודך בבניית משפחה וגידול ילדים. זאת החלטה שמחכה לך, ורק אתה יכול להחליט אותה.

חיים, נראה שאתה בחור מצוין, שיהפוך יום אחד לאב מדהים ויבנה בית יהודי מקסים. אבל במקום להתמקד בתכלית האמיתית שלך, אתה מנסה למלא את הצרכים והתשוקות האישיים שלך, שאינם בהכרח שייכים לבניית משפחה ונישואין, ובהחלט לא עוזרים להשיג אותם.

חיים, אם אתה רוצה לשבור את מעגל הבדידות והעצב הזה, אתה חייב להגיע להחלטה נחושה במהירות האפשרית, שהמשימה החשובה ביותר שלך, והיחידה כרגע, היא להתחתן ולהתחיל להקים משפחה, ולא, כפי שכתבת, להציב לעצמך "מטרה אישית בה תוכל למקד את זמנך וכוחותיך. כמו התעמלות, לימודים או כל אספקט אחר של צמיחה אישית". המטרה שלך אינה למצוא מישהי שתואמת את הנשמה התאומה האידיאלית שלך, אלא למצוא אישה מקסימה, שתהיה רעיה ואם מצוינת, שאליה אתה נמשך. וזה בר ביצוע. אני עשיתי את זה, וגם רבים מחבריי עשו את זה - ואני יודע שגם אתה יכול.

חיים. הגיע הזמן להפסיק להרגיש כמו קרבן ולהתחיל לקחת אחריות על החיים שלך. עבור על רשימת הקריטריונים שאתה מצפה למצוא בנשמה התאומה שלך, ומחק את אלה שבאמת לא חשובים לבניית קשר זוגי ולבניית משפחה. תהיה ריאלי. ואז תמצא אישה שהדברים החשובים נמצאים בה, ותעשה כל מה שצריך כדי להפוך אותה לאחת והיחידה. שמור על ראש פתוח ותן לה הזדמנות. היא לא צריכה להיות מושלמת. אתה בעצמך לא. קח יוזמה, החלט את ההחלטה הגדולה, ותפוש את מקומך בתור בעל ואב לעתיד.

9/3/2013

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 6 תגובות ב-6 דיונים

(6) אנונימית, 31/1/2016 13:31

אף אחד לא יכול לומר שהוא היה בנעליים של האחר לא משנה מה הוא חוה

כי קושי של אדם אי אפשר למדוד. ובטח ובטח מי שכבר קבל את הישועה שלו בתחום. חוץ מזה שאנשים חיבים להפסיק להאשים את הרווקים שהם בררנים כי להרבה מאיתנו אין אפילו הצעות ורק הקב"ה יחליט מתי יגיע הרגע הנכון ואז אדם פתאום נהיה עיור וחירש ואילם והכל מסתדר כי הגיע הזמן שנקבע לו להושע וישועה מגיע ושום דבר לא יכול לעצור אותה

(5) אנונימי, 31/8/2015 11:07

כמה קל לדבר

אתה בעצמך מעיד שיצאת עשור וחצי להיכרויות. אתה רוצה לומר שרק בסוף התקופה החלטת שאתה מתחתן? ואז לפתע זה קרה?

(4) אנונימי, 27/3/2015 08:57

מזכיר לי את השיר: יש לי מותק של ארנב שקוראים לו חיים....

אבל ברצינות, כאילו ואם הוא רוצה ועושה הכל, ולא נמשך למישהי אז שיתחתן בכח??? לא הבנתי מה מצפים ממני, רווקה בת 29, אל תפגיני את כל החכמה שלך....... סורי, על 40% ממה שדיברתי לא היה לו מושג.............

(3) עוד אנונימי, 20/3/2013 15:16

לא אכנס לעומק העניין, רק אומר...

את חושבת שעשור וחצי של היכרויות מכניס אותך לנעליים של חיים, ואת צודקת...עד שהתחתנת, ישנו מיתוס ידוע, וכנראה נכון, שאנשים לאחר שיצאו ממצבם הקשה שוב אינם יכולים להיכנס לראש של מי שכעת נמצא באותו מצב קשה, זה ידוע במיוחד על חוסר ההבנה של מי שהתחתן את הרווק, למרות שמי שהתחתן עבר את אותם דברים, כעת הוא לא שם, ולא זוכר כמה באמת זה היה קשה. אני מצטער, אבל אי אפשר שלא לומר שייתכן, לא בטוח, אבל ייתכן, שאת העשור וחצי את עברת רק כי גם את בזמנו היית מה שאת מכנה "בררנית", ואחרי הכל בזמנו את לא עשית את הבחירה של לצאת מזה, או אולי עשית באיחור מה, אז הנה, כעת הוא במצבך אז, וכמו שאת לא עשית את מה שאת קוראת הבחירה הנכונה, ובזמנו אני בטוח שהיית שלמה עם עצמך (כי אחרת אני מניח שהיית בוחרת לצאת מהמצב הזה), כך הוא נכון להרגע שלם עם הבחירה שלו. ובשתי מילים לגוף התגובה, התיאוריה על רוב הבנות ורוב הקריטריונים יפה מאוד, אך בפועל יש את ריבונו של עולם וכל ההסתברות היפה הזו ש"בטח כבר פגשת את זו שמתאימה לרוב הקריטריונים שלך, אם לא לכולם", לא בהכרח נכונה, כי ייתכן שהוא עדין לא פגש את זו שעונה לרוב הקריטריונים שלו, וכשזה יקרה, אולי הוא כן יחליט להתרכז בעיקר, אבל עד אז, קשה לו (בעצם לנו, כי הוא לא היחיד שם), והוא שיתף בהתלבטויותיו את מי שגם נמצא במצבו, שבטח שמח לראות שהוא לא לבד במצב הזה (צרת רבים), ולקבל עצות איך להתמודד. ולסיום, אני כן שמח שהגבת, גם אם אני חולק על התגובה, כי מהתגובה שלך מורגשת האיכפתיות והרצון לעזור, וזה גם כן מחזק, אז...... תודה.

(2) רחלי, 12/3/2013 17:56

אולי תחפש מישהי שלא דומה לך או

למה שאתה מאמין שזה מושלם מפני שאיןדברים מושלמים אבל כל רגע בחיים יכול להיות מושלם תנסה החיים ביחד יכולים להוות דרך חשיבה חדשה ולהבין שלאחר יש משהו אחר שלך אין

הצג את כל התגובות

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub