לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
שאלה 9: פגישה במשקל כבד

שאלה 9: פגישה במשקל כבד

היא סובלת מעודף משקל, מרגישה דחויה ומוכנה לפרוש לחלוטין מעולם ההיכרויות. האם יש פתרון לבעיה זו?

מאת

רוזי ושרי היקרות,

מזה זמן מה אני מנסה לחפש את האדם הנכון. אבל, אני תמיד נתקלת באותה בעיה: יש לי קצת עודף משקל ונראה שאף אחד אינו מעונין במבנה גוף שכזה – כולם רוצים רק בחורות רזות וחתיכות.

אני לא יודעת מה לעשות. אני מוכנה כבר לוותר לחלוטין על כל העניין הזה של פגישות עם בחורים. הצילו!

מ.

מ. היקרה,

אחת הבעיות הקשות ביותר בעולם ההיכרויות היא בעיית עודף המשקל. עודף משקל מלוּוה לרוב בבעיה אחרת שעלולה לפגוע אף יותר בהצלחת ההיכרות - הערכה עצמית נמוכה. כתוצאה מכך, נוצר מעין מעגל קסמים אכזרי:

 

יציאה לפגישה, דחייה, הערכה עצמית נמוכה, יציאה לפגישה אחרת, דחייה נוספת, הידרדרות נוספת בהערכה העצמית וכן הלאה.

 

הדפוס מתחזק אף יותר, כשהאדם הסובל מעודף משקל פונה לאוכל, כדי להתנחם.

כדי לשבור את מעגל הקסמים הזה, הדבר הראשון שעלייך לעשות הוא, לעבוד על ההערכה העצמית שלך. חשבי על דרכים להעשיר את חייך – דרכים שיסייעו לך להרגיש טוב יותר עם עצמך. לדוגמה, את יכולה להשתתף בחוג דרמה או בסדנה לכתיבה יוצרת, ללמוד מוסיקה, ריקוד או להשתתף בשיעורי אירובי. הנקודה היא, שאת יכולה לעסוק בכל פעילות יצירתית או אינטלקטואלית שהיא, שתסייע לך לתת ביטוי למי שאת. נסי למצוא בעצמך צד שהיה עטוף וחבוי במשך זמן רב מדי, או תחום עניין שמעולם לא חקרת בעבר. הרחיבי את אופקייך והשקיעי במימוש כשרונותייך – הדבר יסייע לך לראות את עצמך באור חיובי יותר.

חשוב שתהיי מציאותית: גוף חטוב לא בהכרח מבטיח לך שתפגשי מיד את "גבר חלומותייך".

השלב הבא בהתמודדות עם עודף המשקל הוא לעתים קשה יותר. שכן, פעמים רבות אנשים הסובלים מעודף משקל עושים דיאטה, יורדים במשקל ומרגישים טוב יותר עם עצמם, אבל כאשר עודף המשקל אינו מביא עמו את התוצאות הרצויות (כגון, הצלחה במציאת בן זוג או הפיכה מאדם ביישן וסגור לאדם חברותי ומקובל), הם מתייאשים ופונים לאוכל, הפיצוי הישן והטוב... לכן, חשוב שתהיי מציאותית: גוף חטוב לא בהכרח מבטיח לך שתפגשי מיד את "גבר חלומותייך" או שתתגברי על הקשיים האופייניים הכרוכים במציאת בן זוג, מבלי להניד עפעף.

אנו מציעות לכל אדם הסובל מעודף משקל (או מכל בעיה אחרת הפוגעת בהצלחתו למצוא בן זוג) להשתמש בגישה משולבת, כדי לשפר את הצלחתו בתחום ההיכרויות. אם אתם סובלים מעודף משקל, תחילה עליכם להתייחס לעניין בצורה המועילה והפורה ביותר שאתם יכולים. אין פירוש הדבר שעליכם לאבד קילוגרמים רבים ממשקלכם: אנו מודעות לכך שמשימה זו עלולה להיות קשה לרבים. עם זאת, באפשרותכם לנסות לאמץ לעצמכם הרגלי אכילה בריאים יותר, להתחיל בפעילות גופנית קבועה, כדי לשפר את בריאותכם (פעילות גופנית תורמת מאוד גם לשיפור מצב הרוח) ולטפח את הופעתכם החיצונית על ידי השקעה בלבוש, תספורת וכיו"ב. אל תהססו לקנות בגדים יפים או להסתפר בצורה מחמיאה רק כיוון שיש לכם עודף משקל! הטיפוח העצמי שלכם ישפר את הערכתכם העצמית כך שבכל מקרה, זוהי השקעה משתלמת.

השלב השני בגישה המשולבת הוא לעשות מאמץ ממוקד המכוון למציאת בני זוג מתאימים. אמנם, החברה התנתה אותנו להעדיף אנשים רזים על פני אנשים שמנים ולהאמין שעל ידי הרזיה, אדם שמן יכול להגביר את סיכוייו למצוא בן או בת זוג, אולם אין זה הכרחי להיות בעלי גוף של דוגמנים, כדי להיות בעל סיכויים טובים להינשא. דימוי עצמי תקין, הופעה נעימה וגישה חיובית, הם נכסים שיכולים לסייע לכם להיות אטרקטיביים בעיני אחרים ולמצוא בן זוג לחיים.

התחייבו להקדיש מדי שבוע זמן מסוים להשקעה בנושא ההיכרויות. הירשמו לשירות היכרויות בסביבתכם הקרובה או דרך האינטרנט.

איננו יכולות להתכחש לעובדה שחייהם של הרזים בדרך כלל קלים יותר, בשעה שאנשים הסובלים מעודף משקל עלולים להתקשות במשיכת בני זוג פוטנציאליים. לרוע המזל, יותר ויותר אנשים מכניסים את המילה "רזה" לרשימת התכונות הרצויות להם בבן/בת זוג. זו פשוט המציאות. אולם, אינטליגנציה, הומור ועדינות נפשית הן תכונות ההופכות אדם לאטרקטיבי ומעניין יותר מאשר סתם פרצוף יפה. זוגות רבים הנשואים כיום באושר לא נמשכו בתחילה זה לזו, אך בהמשך המשיכה ביניהם גדלה, ככל שלמדו להכיר זה את זו לעומק.

לכן, זכרי שלא כל גבר מחפש אישה רזה וחתיכה. אנשים בכל הממדים והמידות מוצאים בני זוג ונישאים ואנו בטוחות שבחורים רבים יעריכו אותך על תכונותייך החיוביות. הדרך להעלות את ערכך אף יותר היא, על ידי הערכה עצמית בריאה והופעה חיצונית נעימה.

אנו מאחלות לך כל טוב.

רוזי ושרי

 

21/2/2004

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 27 תגובות ב-27 דיונים

(27) נילוש סטייליסטית ויועצת תדמית, 30/5/2015 19:39

לתדמית הראשונית תפקיד משמעותי בבניית הקשר עם הסביבה, וחשוב לייצר אותה נכון

שבוע טוב, קראתי את דברייך ואת תגובת הכותבות. אני בהחלט מסכימה עם הרעיון של שיפור הביטחון העצמי כתנאי ראשוני ליצירת קשר פורה. שיפור בטחון עצמי והעצמה נשית הם תהליך בדרך כלל ארוך. אני רוצה להציע לך תהליך יותר קצר שקוצר מהר מאוד תוצאות. עלייך ללמוד מהו מבנה הגוף שלך על פי "תורת הסטיילינג", לאמץ גזרות לבוש שמתאימות לו, וכבר תראי כאילו השלת מעל גופך מספר קילוגרמים, וגם הלבוש יחמיא לך. השקעה בלבוש נכון חשובה מאוד ליצירת רושם ראשוני. בנוסף, עלייך ללמוד מהם הגוונים המתאימים לפנייך ולאמץ אותם בארונך. מיד תרגישי שאת קוצרת מחמאות מכל הסביבה. עצם העובדה שאדם זוכה להיות מוחמא מהסביבה מעלה לו את הדימוי העצמי ויוצרת מציאות בטוחה יותר שמשודרת לסביבה. אני מוכנה לעזור לך בתהליך. אני עושה זאת עם בנות רבות לפני שידוכים ובמהלך חייהן בכלל. מאחלת לך הרבה הצלחה. נילוש studyo.nilush@gmail.com

(26) שלומציון, 8/3/2015 13:30

וגם יפות וחכמות רזות וחטובות מתקשות לעיתים

ואת יודעת מה, זה הרבה יותר מתסכל .... נדמה לי. לצאת עם איש מקסים שמתנגח בך ערב שלם כי הוא בטוח שאת מתביישת להיראות איתו כי הוא פחות חטוב ויפה, וכועס שאת לא מודה בזה. או מישהו שתיקנת אותו בשנה שבה חל אירוע היסטורי מסויים ואז מתחילה שרשרת עלבונות על חצופתך כי את חושבת שמגיע לך כי את יפה.... ועוד כהנה וכהנה. העולם הרבה יותר מורכב משמנים ורזים, חטובים ןעגלגלות....

(25) ירושלמית, 19/2/2015 18:56

כנ"ל

:( :( :(

(24) אורפז, 31/1/2015 08:32

קקל 15 קרית חיים

ראשית, חבל שהמשיב הקודם, על בעיה ריגשית זו, אוהב ו/או חושקת נפשו רק בדחלילות... כעת לעניין, אותה בחורה נדרש סיוע להבין כי מרבית הגברים לאמיתו של דבר מעדיפים אישה מלאה... לא שמנה אלא מלאה וביטחון עצמי במי ומה ואיך שאת. חשוב להבין כאשר אדם (גבר או אישה) אוהבים, מערכים, ומכבדים עצמם את גופם, מהותם ומראם זאת גם יוקרן החוצה מהם ואז... כל המביט ייפול שבי. יקירה, הגוף הפיזי מהווה חליפה זמנית לנשמה ואילו החשובה ביותר היא הנשמה. עם הנשמה מזדקנים, את הנשמה אוהבים, את הנשמה מכבדים והיא זו שגם מכבדת ומעניקה ממהותה ויכולותיה. אהבת בשרים היא אהבה מאוד רדודה ונמוכה וכזו אין מה לחפש מפני שתמיד בין לבין ישנם גם אלה המערכים וחושקים במהות הנשמה וישנם כאלה החושקים רק בתאוות בשרים. כאשר תגלי, תביני, ותקבלי את מהות הנשמה שלך - יקירה, כל העולם יהיה פרוס בפנייך. מאחלת לך חיים בריאים נפשית ורוחנית, והמון אהבה שלך כלפי עצמך מפני שאני גם מבלי לראותך, אוהבת את מהותך אורפז

(23) רות, 24/7/2006 03:25

אל תדאגי

אני יכולה להגיד לך מנסיון אישי כי אני סובלת מאותה בעיה שזה לא מה שעוצר אותך מלפגוש אנשים אני הייתי כמוך חשבתי שבחיים לא יהיה לי אף אחד כי אני שמנה ואז פגשתי בחור יפה תואר שרצה אותי וזה העלה לי את הביטחון העצמי ומאז יצאתי להרבה פגישות ואם זה לא הולך אז זה בגלל כל מיני עקרונות כאלה ואחרים אך לא בגלל בעיות משקל את צריכה לתפוס ביטחון עצמי להיתלבש יפה ומחמיא להתאפר יפה ואת תראי שהכל יסתדר לטובה כי האישיות היא מעל הכל

הצג את כל התגובות
 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub