לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
המילה האחרונה.

המילה האחרונה.

אלאור הוא לא גיבור ולא רוצח. הוא טעה. כל מילה נוספת מיותרת.

מאת

 כל מילה נוספת שנכתבת על אלאור אזריה פוגעת בנו. לא בו, בנו. לא רק הוא הפסיד במשפטו אלא אנחנו. הדיון בעניינו יצא מכל פרופורציה, משמאל ומימין. נעשה סדר: זו תקלה מקומית של חייל בשטח. הפרשה הייתה צריכה להסתיים באותו שבוע שבו היא התחילה, בדין משמעתי ובענישה. זה היה מספיק כדי להעביר מסר ברור שצה"ל הוא צבא שלא מתנהל כמו כנופיה. זהו. אלאור הוא לא גיבור ולא רוצח. הוא טעה. במקום זאת ניפחנו את התקרית למשפט ארוך, מתוקשר ומיותר. 

לא רק אלאור נלחץ שם בסמטה בחברון. כולנו נלחצנו בעקבותיו: שר הביטחון יעלון נלחץ והתנער לחלוטין מלוחם בשטח, תוך זמן כל כך קצר. נתניהו נלחץ כשגינה אותו, ואז נלחץ כשגילה לאן נושבת הרוח והחליט לצלצל לאביו של אלאור. ומשפחת אזריה נלחצה, בצדק, ונתנה ל"יועצים" לעשות עליה סיבוב, להפוך את אלאור לסמל ורק לסבך אותו עוד יותר מבחינה משפטית וציבורית. 

והציבור הרחב – עדיין מוקסם מפלאי הרשתות החברתיות שמאפשרות לו לראשונה אחרי שנים להגיד לאנשים באולפנים מה הוא חושב – השתמש בעוצמה רבה וקיצונית באופציה הזו. כמו אצל רומן זדורוב, כמו אצל שי חי מ"האח הגדול", גם לאלאור קם צבא בפייסבוק. 

יש לי מה לומר בנושא, אבל כאמור, כל המוסיף גורע. הפצע הזה צריך להיסגר כמה שיותר מהר. השאלה כעת היא איך לא לפתוח את הפצע הבא. מה יקרה בפעם הבאה שלוחם קרבי יתבלבל תוך כדי קרב במחבלים. האם הוא יקבל גיבוי, האם יחוש שהוא יכול להודות בטעות או ימציא גרסאות, האם ייחסך מאיתנו שואו משפטי עתיר מומחים ודוברים, והאם נצליח לא להפוך אותו לסמל ולהעמיס על כתפיו את כל הדילמות של מדינת ישראל.

22/2/2017

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 16 תגובות ב-14 דיונים

(14) משא אא, 23/2/2017 20:53

ממש פלא ?! ....

למה את חושבת ... כל הצרות במדינה הזו ב-70 שנה האחרונות זה בגלל התקשורת-התשקורת שלא רק מקשרת אלא המפרידה הגדולה. לא לחינם המשנה בסוף מסכת סוטה אומרת "שהאמת תהיה נעדרת " מפרשים שהאמת תהיה עדרים עדרים, וכל אחד טוען שהאמת אצלו והשאר הן השקר-קשר, באותו יום שהרשעים של השמאל צילמו את התמונות, העלו את התמונות לכל מדיה קיימת בעולם וגם הפכו בין רגע למועצת המחוקקת והשופטת והמבצעת והמוציאה לאור של חושך ומחשך ליבם, רק שכחו שהקב"ה סיבב ששמו של החיל הוא "אל-אור" בדיוק מול אנשי החושך הגדול בא חייל טהור חייל מצטיין להזכיר לכולם שבאנשי החושך האלה לעולם לא יהיה עוד אור "אל-אור" ואנו נמשיך להתפלל לשם "להשיבה שופטייך כבראשונה ויועצייך כבתחילה. " . ושיהיה דבר אחד לדור...

(13) חגי בן זאב, 23/2/2017 16:50

לא!!! זה לא בלבול ו"הטעות " הזו אינה יושבת במתחם שבין רצח לגבורה!

"אם בארזים נפלה השלהבת מה יגידו איזובי הקיר!" מדברייך עולה שכל יומיים מתבלבל לוחם צהל ויורה במחבל גוסס...??? הבה ארגיעך לוחמי צהל שטופים בקוד האתי ובהוראות הפתיחה באש וגם אם יש טעויות ויש הן לא ברמות האלה! הייתי מצפה שאם בחרת לטעון שראוי היה לסגור את הסיפור במסגרת וצהלית וראוי להודות ולעזוב לא תנסי לפאר ולהלל את המעשה והעושה בין השיטין! לחמתי ברבות ממלחמות ישראל כקצין לוחם , ליויתי את ההתשה והאינתיפאדות בלב המאפליה. לא הכל היה מוסרי ואתי אבל ביטויי הבלבול לא היו כאלה! לא היה ולא יהיה לוחם שיתבלבל תוך כדי קרב ולא יקבל גיבוי! את מתבלבלת כאן , בזמן האמיתי , לא היה קרב ולא היה בילבול! ...וכשצהל בא אל המשפחה והציע שיבה לתלם הפכו את שלוחיו למשחקים לפני הקתדרה של המשפחה המלגלגת. אלאור לא הודה ולא עזב! אז נו באמת...בואי לא!

(12) סטודנט, 23/2/2017 15:53

על "טעות" כזאת לא משלמים במעצר!

(11) קדים עמירם, 23/2/2017 13:44

מוסריות דת משה וישראל

מי שחצה ודרס מוסריות ודת משה וישראל חלקים מהעם הלוחם היה בעת קרב אף אחד לא היה יכול לנחש היכן המטענים של המחבל הלוחמים בלחץ ובמתח נוראי אבל מוסר התורה מעל הכל לא יורים באדם בגבו לא יורים באנשים לא חמושים ולא תוקפים אזרחים שחוזרים מהעבודה לביתם לא הורגים אדם שהרים ידים לא הורגים אדם קשור ומנותרל נלחמתי בשנות החמישים נגד הפאדאיונים ההורים שלי לחמו במחתרת ותמיד שמרו על מוסר התורה שני חברי נהרגו שהאמינו לאויב גד מנלה ואריק רגב ולא יצאתי מדעתי ורצחתי שמרתי על מוסר התורה .את התורה אין היום .בעם. היו חייבים להעמיד את עזריה לדין בתוך היחידה ולעשות בדק בית בצהל ובעם

(10) אנונימי, 23/2/2017 13:41

חבל

הצג את כל התגובות
 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub