לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
מזל טוב לויליאם וקייט

מזל טוב לויליאם וקייט

אין ספק שהתינוק המלכותי, מלכה העתידי של אנגליה, יצטרך לעמוד בציפיות רבות. ומה איתנו?

מאת

המונים התגודדו ליד שערי ארמון בקינגהאם, עם מסירת ההודעה הרשמית על הלידה. המלכה התרגשה במיוחד מהתוספת החדשה למשפחה. זאת הפעם הראשונה במאה ועשרים השנים האחרונות שמלך או מלכה מכהנים זוכים לראות נין שהוא יורש ישיר של הכתר.

בנם של קייט וויליאם הוא היורש השלישי בתור, שדוחק את הנסיך הארי למקום הרביעי ואת הדוכס מיורק למקום החמישי. התינוק קיבל את התואר הוד מעלתו, הנסיך מקיימברידג', והוא יהיה המלך בעתיד. הוא עומד בתור להיות ראשם העתידי של הכוחות המזוינים הבריטיים, הנציב העליון של הכנסייה האנגליקנית וראש חבר העמים הבריטי, שמונה 54 עמים ברחבי העולם, וכתוצאה מכך לעמוד בראשן של 16 מדינות.

הוא בא לעולם כשמשימתו הייחודית כבר מוטבעת בקרבו

מדובר בציפיות כבדות מתינוק קטן. הוא בא לעולם כשמשימתו הייחודית כבר מוטבעת בקרבו, ובטרם נשם את נשימתו הראשונה, כבר המתינה לו רשימה של תארים וחובות. נסיך. מלך. ראש הכוחות המזוינים. נציב עליון של הכנסייה האנגליקנית. ראש חבר העמים. עול כבד למדיי עבור כתפיים כל כך זעירות.

אולם האמת היא שכל נשמה נושאת עמה משימה ייחודית שמוטבעת בה לפני ירידתה לעולם.

כל ילד הוא בריה מיוחדת במינה שאין לה תחליף. איננו יודעים מה יהיה בסופו של דבר עם כל אחד מהילדים. אולי הם יממשו את הפוטנציאל שלהם, ואולי חלק מהם יבחרו שלא לעשות זאת. אולם ברגע שכל אחד מהם נולד, כבר המתינה לו רשימת מטרות מורכבת ומכריעה. עוד לפני שמי מאיתנו נשם את נשימתו הראשונה, משימותינו כבר עוצבו בזהירות, והמתינו שנגיע לעולם כדי לממשן.

כותבת הרבנית אסתר יונגרייז:

כולנו נבראנו, נוצרנו, עוצבנו באהבה על ידי אלוקים, וצוידנו בתכונות ייחודיות. בדיוק כפי שאין שני בני אדם שנראים בדיוק אותו הדבר, למרות שיכולות להיות להם תכונות פיזיות משותפות, כך אין גם שתי נשמות זהות. אנחנו לא תוצר של פס ייצור המוני, אלא תוצר אישי של אבינו שבשמים, עם מטרה עליונה שרק אנחנו יכולים לממש. עוד לפני שאלוקים ברא אותנו, כבר הייתה לו תמונה ברורה של מה בדיוק הוא מייעד אותנו להיות.

חז"ל אומרים שלכל אחד מאיתנו יש אות בספר התורה, שמשקפת את נשמותינו, ואחת הסיבות לכך שצריכים להיות רווחים ניכרים בין האותיות הכתובות, היא משום שלכל אחד מאיתנו ישנה משימה ייחודית שרק אנחנו יכולים לממש. למעשה, אלוקים מתכנן מראש את מה הוא מצפה מאיתנו להיות, ומצייד אותנו בכלים הנחוצים שעמם נוכל להגשים את מטרתו.

כל הניסיונות, המבחנים והקשיים בחיינו מנוהלים על ידי ה', כדי שנוכל למלא את התכלית הזאת. ואם אתם תוהים אם יש לכם את כל מה שדרוש כדי להצליח במשימה הזאת, דעו שאלוקים אף פעם לא טועה – עצם העובדה שהוא זה שברא אתכם, היא הוכחה מוצקה לכך שביכולתכם למלא את התפקיד הזה (הרבנית אסתר יונגרייז – החיים הם מבחן).

כשבעלי ואני הכרנו בימי האוניברסיטה, לא הזכרתי כלל את נושא המשפחה שלי. במשך רוב חיי כולם הכירו אותי בתור 'הבת של השופטת', ואני רציתי להיות אני עצמי. בלי תוויות. בלי ציפיות. אחרי חודש של היכרות, השאלה עלתה לבסוף. מה עושים ההורים שלך? לאחר שתיקה ממושכת למדיי, גיליתי לו סוף סוף.

"אבא שלי עורך דין, ואמא שלי שופטת בבית המשפט העליון של ניו יורק". הוא נראה נבוך לרגע.

"למה לא אמרת לי את זה קודם?" הוא שאל. אמרתי לו שלא רציתי לחיות כל החיים שלי בתור "הבת של השופטת". רציתי ליצור זהות עצמית, ולא להיות מוגדרת על פי מישהו אחר.

ואז בעלי לעתיד אמר משהו שלעולם לא אשכח.

"זה לא אמור להגדיר אותך, אבל זה תמיד יהיה חלק חשוב במי שאת".

המשפחות שלתוכן אנחנו נולדים הן כלים במשימות שלנו. האישיות שלנו, המראה שלנו, הכוחות והחולשות שלנו, כולם חלק ממה שכל אחד מאיתנו קיבל כדי למלא את משימתה הייחודית של כל אחת מנשמותינו. התינוק המלכותי בא לעולם כשמקום מכובד ומיוחד מחכה לו. אולם מימוש המלכותיות שבו יהיה תלוי רק בו.

וככה זה גם איתנו. כולנו בנים של מלך. לכולנו יש שושלת מלכותית. יתכן שתארים ותוויות מוצמדים לזהויות שלנו, אולם בסופו של דבר נוגדר אך ורק על פי בחירותינו, על פי הדרך בה נבצע את המשימה שיועדה לכל אחד מאיתנו עוד לפני נשימתנו הראשונה.

וכשהעולם חוגג את לידתו של מלך אנגליה לעתיד, הבה נזכור שבכל אחד ואחת מאיתנו ישנה נשמה מלכותית, שמחכה שנממש את הפוטנציאל המיוחד שלה.

28/7/2013

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 2 תגובות ב-2 דיונים

(2) רווית, 28/7/2013 11:47

אהבתי

לייק גדול. מצד אחד נסיבות כל כך שונות וחיים שונים שיש לו ולכל תינוק אחר... ומצד שני, במה שחשוב באמת, כולנו בניו של ה'. תודה על התזכורת.

(1) לאה, 28/7/2013 11:27

חיכיתי למאמר אודות הנסיך המלכותי!

מאמר אחלה. האמת שחיכיתי למאמר בנושא הנסיך המלכותי. ידעתי שלא תתעלמו מהמאורע המסעיר :) אני מושכת את המאמר לכיוונים שחשבתי עליהם ושקצת מפריעים לי כישראלית. א. למה, למה למה כשיש בארץ הרהור, ציוץ, גוון קליל של ממלכתיות, דתיות, סמכותיות - יש בעיטת נגד??? ב. אני די מקנאה באומה הבריטית - זו שתלתה מספר מבנינו הטובים בתקופת המנדט...אני מקנאה בהם על שהם יודעים לכבד את עברם. למה זה לא קורה אצלנו???

 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub