לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
אתגרי החיים

אתגרי החיים

אם אתם מצפים שהחיים יזרמו על מי מנוחות, החיים יהיו מלאי תסכול.

מאת

כולנו רוצים שהחיים שלנו יהיו נינוחים – שייט בספינה מפוארת, משחק טניס יומי, שיזוף ומשקה קר... ואז, כאשר החיים מעלים כמה אדוות על המים, אנחנו מתקוממים מול חוסר ההגינות. אנחנו מתמלאים בתסכול. "למה זה קורה דווקא לי?"

אם אתם מצפים מהחיים שיזרמו על מי מנוחות, אני יכולה להבטיח לכם חיים מלאי תסכול. הקיום היומיומי לעולם לא יענה על הציפיות, לא משנה מה אתם עושים ולא משנה כמה כסף יש לכם.

משום שלא כך החיים אמורים להיות. זהו עולם של אתגרים, ורק על ידי אתגרים אנחנו צומחים באמת.

 כאשר אנו מתחתנים ומקימים משפחה, כבר יש לנו בראש תמונות אידיאליות של המשפחה הזאת ואיך עליה  להיראות. ובכל זאת, המשפחה שלנו לעולם לא תיראה כמו הדמיונות, היא לעולם לא תעמוד בציפיות האלה, כי החיים שלנו לא דמיוניים – הם נכתבים ונבחרים בכל רגע על ידי אנשים אמיתיים. זה עולם אמיתי, עם מגבלות אמיתיות. אם אנו מצפים שחיי המשפחה יהיו הפלגה נעימה וחלקה, מצפה לנו זעזוע.

פעם יעצתי לגבר שציפה מחמשת ילדיו ה(מאוד)קטנים לשבת בדממה מוחלטת בזמן הארוחה. הוא היה עייף בסוף היום והיה זקוק לזמן הירגעות. מובן מאליו שהשיבוש המתמיד של ציפיותיו היווה מקור רציני לחיכוכים בביתם.

לא רק שאנחנו לא צריכים להיבהל מאי הסדר, אנחנו צריכים לקדם אותו בברכה.

חיי משפחה הם בלגן – לא ניתן למיין ולאחסן זוגיות וגידול ילדים במגירות מסודרות ובעלות קודים צבעוניים. אנו צריכים ללמוד לנחות על הרגליים.

אחת המעלות הגדולות של חיי משפחה היא התלות ההדדית וחיזוק האישיות שאין כמותם, אשר מתפתחים כתוצאה מעמידה משותפת באתגרים. לא רק שאנו לא צריכים להיבהל מאי הסדר, אלא כדאי לנו לקדם אותו בברכה. רק בכור ההיתוך של הקשיים הללו נהפוך להיות בני אדם ונגיע למימוש עצמי אמיתי.

לעתים קרובות כאשר הילדים שלנו עדיין קטנים (בעצם גם כשהם קצת יותר מבוגרים), אנו חולמים על הרגע שבו כולם יצאו מהבית. אנחנו מפנטזים איזה שקט ושלווה יהיו לנו. אבל שמעתי (עדיין לא זכיתי להתנסות!) שכאשר זה קורה למעשה, מתגעגעים לרעש. לבלגן. לכאוס. לחיים.

לא משנה איך זה נראה מבחוץ, לאף-אחד אין חיים נטולי אתגרים. גם בלי הלוגו של המעצב, ההתמודדויות שלנו הן עדיין חליפה שנתפרה עלינו, ורק באמצעותן נוכל לממש את הפוטנציאל שלנו.

לאברהם אבינו היו עשרה ניסיונות, כל אחד כדי להוציא לפועל כוח אחר שהיה חבוי בו. למרות שהיה לו קשה, הוא לא אמר: "יאללה, צמחתי מספיק. מה דעתך להפסיק במספר 3 או 4?" הוא לא חיפש את הדרך הקלה.

הסכנה היא שנתפתה לעולם שבו הנוחות היא המטרה. הסכנה היא שנקריב את תפקידנו האמיתי בחיים. אם מצפים שיהיה קל, נסתכןה שלעולם לא נשיג את החירות האמיתית.

יהי רצון שא-לוהים ייתן לנו כוח לעבור בבטחה את האתגרים שבפנינו ולקצור את פירות החיים בעולם נקי מאשליות.

28/10/2006

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 4 תגובות ב-4 דיונים

(4) לא מסכים, 9/4/2011 03:07

זאת דעתך האישית

מצטער אבל אני ממש לא מסכים איתך ברגע שיש לך שגרה זה מספיק בשביל לנהל חיים טובים. והכל צריך לזרום כי אם לא זורם אז נכנסים לדכאון

(3) אסתר, 6/2/2011 18:52

יפה

אני כל כך אוהבת את הנקודה הזאת שאת מעלה שוב ושוב "באיזה עולם של אגדות אנחנו חיים?" הלוואי ונחיה במציאות נקייה מאשליות הלוואי! ואלוקים ייתן לנו כוחות והכי חשוב חיים בלי אשליות בלי חלומות דמיוניים מספיק לחלום המציאות הדברים שקוריים במציאות הם הדברים שממלאים באמת...כי זה אמיתי נכון ונוגע רק ככה אפשר להשתנות

(2) שני יא' חשוון תשס"ז, 2/11/2006 10:24

קושי= אתגר

מאמר ממש מדוייק!
וכמו שצריך לומר בחיוך "קשה וברוך השם שקשה" - כיוון שאין לנו אתגרים - אנו עצמינו לא רוצים לשבת על זרי דפנה ואז אנו מחפשים אתגרים ומעמיסים על עצמינו דברים - עד שנגיע לתכליתינו - לצמיחה וגדילה רוחנית בעזרת השם.
כל החיים בהא הידיעה זה להשקיע ולהתאמץ בכל התחומים.

יישר כוח לגברת אמונה ברוורמן על המאמר המאתגר

(1) זוהר, 29/10/2006 16:02

מקסים ומחזק

כמה נכון... ואם זאת עדיין יש חלום, שהכל יזרום על מי מנוחות, שנשתה תה עם דבש בנחת לאור זריחה...
אבל באמת, האתגרים פשוט באים לעורר אותנו, בן אדם מה לך נרדם, ולא משנה לאיזו דרגה הגענו, אין זרי דפנה לנוח עליהם, אז בוקר טוב עולם, ובן אדם מה לך נרדם!!
תודה לך אמונה :)

 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub