לחצו כאן כדי לעבור לתחילת המאמר
הצטרפו לניוזלטר השבועי

לקבלת עדכונים באימייל
יציבות מנטלית

יציבות מנטלית

כיצד ניתן לשמור על יציבות מנטלית ואיזון בתנאי החיים של היום?

מאת אבשלום מישייב

אנו חיים בתקופה שבשה החיים מאוד מהירים, מאוד לחוצים, החברה מאוד תחרותית, בלתי מתפשרת ושופטת את האדם עפ"י הישגיו ומצבו הכלכלי.

עקב כך, האדם נדרש להיות מאוד אלקטרי וכל הזמן מוצא את עצמו מנסה להדביק את הקצב בכדי לעמוד במוסכמות החברה ולהיות "נחשב" ומעבר לכך בכדי לשרוד את החיים ולנסות לחיותם עם טיפת כבוד.

צורת חיים זו הינה הרסנית וגורמת לאדם להיות בלחץ רב עם המון מתחים ואי שקט פנימי, לעירפול החושים, לבלבול רב ולאי-יציבות מנטלית. כמו כן, צורת חיים זו גורמת לאדם המודרני לוותר על עקרונותיו ועל ערכיו ומביאה אותו להתנהגות שהוא עצמו לא היה מאמין, אם דעתו היתה צלולה.

ההחלטות שהאדם המודרני מקבל הנם לרב שגויות, מכיוון שישנם כל כך הרבה מרכיבים המשפיעים על קבלת ההחלטות שקשורים לאי-יציבות בחיים ולתסכול העצום שבו האדם שרוי, שגורמים לו לקבל את ההחלטות מהסיבות הלא נכונות. האדם המודרני מוצא את עצמו בקושי עצום לקבל החלטות בראש צלול כשדעתו אינה מוסחת מכל ההשפעות הסובבות אותו.

אחד הדברים החשובים בחיינו (אם לא החשוב ביותר), הוא למצוא את האיזון הנכון בחיינו ולשמור עליו, זהו תנאי הכרחי על מנת שהאדם המודרני לא יאבד את שפייתו ולא יגיע למצב של התמוטטות והרס עצמי.

ניתן להגיע לאיזון בחיים ולשמר אותו על ידי מתן תשומת לב לחלק המגנטי שבנו, כלומר למצוא את אותם דברים שאנו אוהבים לעשות כמו: ללכת יחפים על שפת חוף הים, לקבוע לעצמנו שבמשך שעה ביום אנו מתנתקים מכל הסובב אותנו ומנסים להביט אל תוך עצמנו ולנסות לפרוק את כל המטען שהתאסף בנו במשך היום.

דברים אלו יעזרו לנו להתנקות מכל המתח והבלבול שהתערמו בתוכנו ויסייעו לנו להגיע לאיזון הנכון עם הזמן, תוך כדי התמדה בעשייה למען החלק המגנטי שבנו ותוך כדי מתן תשומת לב ומודעות לחשיבות של האיזון בחיינו.

כאשר אדם מסוגל ליצור מנגנון שבו הוא פורק מעצמו את המטען שמתאסף במשך היום וכאשר הוא מבין את ההשפעות של גורמים חיצוניים ואת הסכנה הטמונה בהם, הוא יכול לשמור על איזון נכון בחייו ולהגן על עצמו מכל הסובב אותו.

מאחל לכולנו אהבה לעצמנו ולסובב אותנו, ראש צלול ושקט פנימי.

 

15/1/2005

אוהבים את האתר? עזרו לנו ליצור עוד מאמרים וסרטונים.
aish.co.il קיים אך ורק בזכות התמיכה שלכם.
התגובות למאמר הנן הדעות האישיות של כותביהן. התגובות מפורסמות בהתאם לשיקול הדעת של המערכת, אנא שמרו על שפה נקיה ואדיבה.

למאמר זה התפרסמו: 5 תגובות ב-5 דיונים

(5) אתי, 13/6/2011 16:26

כתבה מאכזבת

ההקדמה הארוכה והסיום המזערי לעצות מעשיות גרמו לכתבה להיראות כמו התחלה של הכוונה ועצות לחיים אולם היא נקטעה ברגע שהעצות לא באו וחבל . זה לא מספיק .

(4) יונתן, 12/6/2011 21:10

התבודדות!

(3) ליעד פז, 14/3/2009 07:44

יוגה צחוק

למי שלא מכיר/ה - יש דבר כזה! יוגה צחוק הומצא ע"י רופא והינו מערך של תרגילים מעוררי צחוק בשילוב עם מתיחות ונשימות מעולם היוגה. מוריד רמות חרדה, עובד נפלא עם הסרעפת, מוריד את רמות הורמוני המתח בגוף ומעלה רמות אנדרופינים וסרוטונין(אנטי דיכאוני טבעי), משפר זרימת דם ואספקת חמצן לתאי הגוף והמוח, המערכת החיסונית מתחזקת.ומצב הרוח משתפר פלאים:) חפשו אותי - מומלץ בחום ובחיוך

(2) רינה, 5/3/2005 12:24

תשובה שלמה

מאחלת גם אני לכל הסובבים שיחזרו בתשובה שלמה רק במידה ואנשים יבנו עד כמה התשובה על דרך המלך היא זו שתוביל אותנו לשפיות

(1) גל, 16/1/2005 14:07

ישר כח

צודקים מאה אחוז לפי דעתי תודה רבה

 

תגובה למאמר:

  • כתובת האימייל לא תוצג.


  • 2000
שלח תגובה
stub